Nejlepší z hloupých

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Belfegor 30. 8. 2010 18:23

Zdravím, můj starý k750i pomalu dosluhuje, tak se začínám poohlížet po něčem novém. Jako fanda SE mám perfektně zmapováno jejich portfolio, ale tady píšu, abych se dozvěděl, jestli neexistuje něco vyhovujicího i mezi telefony jiných výrobců.
Moje požadavky:
Nechci otevřený OS (nevidím v něm žádný přínos)
Rád bych měl možnost snadno upravit prostředí telefonu (něco jako u SE pomocí A2uploader, XS++, apod...)
Perfektně zvládnuté základní funkce (organizační funkce, budíky, SMS), přijde mi, že poslední dobou se na tohle zapomíná
GPS (nepište, že bez OS nepoužitelné, vystačím si s turistickou TrekBuddy)
Slušná výdrž
Rychlost (jsem zhýčkaný z A100 ;-) )
Fungujicí Java (co jsem slyšel, u některých výrobců je s ní problém, prostě bych byl rád, kdyby fungovalo všechno, co se shoduje s rozlišením mobilu)
Fungujicí foťák (když už tam je, ať z něj leze něco použitelného, tzn. AF a dioda, Mpx nezájem, hlavně nechci jít kvalitou pod k750i)
Klasická nebo kvalitní vysouvací konstrukce (v žádném případě dotykáč, leda by mě někdo přesvědčil, že má nějakou výhodu, když nehodlám využívat internet)
Cenový strop nemám, chci se hlavně zorientovat, co nabízí konkurence
Wifi nepotřebuju

Zatím mám vyhlídnuté C905, W995 (u obou mě štve cena), C702 (půjde ještě vůbec sehnat nešedivka?), C510 (malé tlačítka) a pokud mi nic jiného nezbyde, tak asi Elm, který mi ale přijde pěkně hnusný. To mi připomělo, co se týče designu, tak něco ve stylu zlatých časů SE, snad každý ví, co si pod tím představit. To bude asi tak všechno, budu vděčný za všechny rady. ;-)
Belfegor
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 30. 8. 2010 18:26

V druhym bodu sis sám krásně odpověděl na první bod ;-)
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Belfegor 30. 8. 2010 18:28

Přece to nebudu dělat jednoduché. ;-) , prostě chci mírou přizpůsobitelnosti něco srovnatelného s platformou A200, aniž by to byl otevřený OS. ;-)
Belfegor
Junior

Odeslat příspěvekod Petr1968 30. 8. 2010 18:41

Zajímavé :hm A já myslel,že tzv. hloupý telefon chce člověk co na něm nechce nic měnit o<:)
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Belfegor 30. 8. 2010 18:46

Zkusím se tedy zeptat jinak, když pominu pár nokií, existuje telefon klasické konstrukce s otevřeným OS? Klasická, respektive výsuvná konstrukce bez dotykového displeje má pro mě patrně nejvyšší prioritu, pokud by se tedy našel takový mobil s OS, snad bych nad ním uvažoval...
Belfegor
Junior

Odeslat příspěvekod Petr1968 30. 8. 2010 18:49

NOKIA E52
Naposledy upravil Petr1968 dne 30. 8. 2010 19:01, celkově upraveno 1
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 30. 8. 2010 18:54

Když pominu pár Nokií, když pominu pár SE který znáš, když pominu HTC s dotykovkama, když pominu Smasung/LG, který už dělají taky jen dotykovky....atd.

Proč ne třeba nějakou Nokii se Symbianem? IMHO plní přesně to co chceš. Je to OS se všema svejma výhodama, ale ani nevíš že tam je. Ostatní parametry taky splňuje.
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Belfegor 30. 8. 2010 19:01

jannnn: A nemyslíš, že zrovna tohle byl důvod, proč píšu sem? V jiných mobilech, než SE se nevyznám, proto jsem chtěl zjistit, jestli něco splňuje to, co od mobilu požaduju. A pokud je pravda, že můžu vyřadit všechno kromě Nokií, bude nejspíš lepší toto téma uzavřít, protože k symbianu opravdu nepociťuji moc důvěry...
Belfegor
Junior

Odeslat příspěvekod Belfegor 30. 8. 2010 19:17

Přesně tak, aspoň jsem si ověřil, že pro mě bude nejlepší zůstat věrný SE. ;-) Ale dík za snahu. :-)
Belfegor
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 30. 8. 2010 19:21

Sorry, ale jak si to formuloval, tak je to opravdu dotaz typu: "Navrhněte mi nějaký telefon, musí mít tlačítka, foťák, GPS a musí to být SE."
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Belfegor 30. 8. 2010 19:28

Tak tos mě asi špatně pochopil, psal jsem právě proto, že jsem chtěl mít výběr i od jiného výrobce, než SE, ale naneštěstí jsem zjistil, že žádný jiný výrobce nenabízí telefon, co by mi vyhovoval.
Belfegor
Junior

Odeslat příspěvekod Deleted user 30. 8. 2010 19:30

@ Belfegor>
Máš nějaký relevantní důvod, proč k Symbianu nepociťuješ důvěru, nebo jsi se o něm jen něco před pár lety doslechl? Co se týče přizpůsobitelnosti či funkčnosti, předčí sonyericssonovskou platformu v drtivé většině případů. Jako bývalému majiteli SE K750 (což mimochodem není A100) bych ti s klidným svědomím doporučil Nokii N79, která by snad měla jít ve volném prodeji sehnat. Tu zmiňovanou E52 raději ne - nenabízí AF, takže by v oblasti fotoaparátu nešlo moc o zlepšení.
Deleted user

Odeslat příspěvekod marcello 30. 8. 2010 19:35

a ja ešte Nokia E66
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 30. 8. 2010 19:36

E66 nesplňuje kvalitní GPS a asi i foťák alespoň na úrovni K750i
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 30. 8. 2010 19:37

E66 je další možnost, rovněž splňuje výše uváděné. Každopádně je to hlavně multimediální Nseries, která Cyber-shotům a Walkmanům od SE primárně konkuruje.
Deleted user

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků