Nokia E75: vysouvací QWERTY je tady

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sniperJ 4. 7. 2010 20:45

Whoor:
Měl jsem na pár dnů Nokii E75 dovoz z Německa a ta měla QWERTZ klávesnici,nicméně měla německé spec.znaky. A protože tam byl nahraný český firmware,řídil se tedy podle rozložení znaků české klávesnice. Taky jsem hledal znaky. Napsal jsem do servisu Nokie a výměna za klávesnici CZ by stála 690Kč včetně montáže. Dával bych si pro příště pozor na mobily Nokie s QWERTY klávesnici dovezené ze zahraničí. České speciální znaky se na tom hůře píšou.
Nokia E51 Black - Nokia N95 8GB - Nokia 6303 classic MATT BLACK - LG GT 505 -
Nokia E52 Black Al. fw: 051.018, microSD 8GB
sniperJ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DanMars 10. 7. 2010 08:59

Hezký den, jsem čerstvým majitelem E75 a mám na zkušenější uživatele par otázek.

O víkendu jsem byl na chatě a udělal pár fotek mobilem...na zkoušku. A po nahrání do PC jsem se nestačil divit. Fotky jsou neostré, špatné podání barev a obsahují jemný šum. Dodávám, že jsem je pořizoval venku za jasného počasí, tzn. ideální světelné podmínky...lepší by být už nemohly. Nejsem žádný fotomaniak, ale byl jsem zvyklý, že z mou starou N95 8GB jsem pořídil fotky a byly hezké a po lehké úpravě v Zoneru někdy nerozeznatelné od levnějšího foťáku.
Mám v mobilu FW 202.12.01 od Vodafone. Myslíte, že by se kvalita fotek zlepšila, kdybych změnil Product Code a FW povýšil na 210.12.15? Jak jste na tom vy s kvalitou fotek? Opakuji, že mi nejde o kdoví jaké výkony, ale v takovém počasí by ty fotky měly být minimálně slušné.

Druhá věc, která mě trápí je baterie. 2 dny výdrže při jednom 5-ti minutovém hovoru a posílání dvou sms zpráv mi přijde hodně málo. Jinak jsem na mobil ani nešáhnul. Ale mohlo to být špatným signálem na horách.

A poslední věc. Když píšu sms zprávu, tak si mi zdá, že jsem občas rychlejší než telefon
a i když stisknu daný znak (danou klávesu) a za ní hned další, tak mi napíše jen ten poslední. Neděje se to často, jen asi 5x za jednu sms, ale zdržuje to, když se musím vrátit a chybu opravit.

Jinak jsem s telefonkem spokojený a pokud bych aspoň z části vyřešil tyto problémy, nechám si jej. Jinak budu zvažovat mezi SE Xperia X10 mini pro (tam se bojím malinké klávesnice), SE Vivaz pro (nevyladěný systém a celkově dotykový Symbian mi nějak nesedí) a Nokia C6 (o té nevím, co čekat).

Děkuji za Vaše reakce.
DanMars
Junior

Odeslat příspěvekod Hellfire-Ferry 10. 7. 2010 11:50

DanMars -

Moc Tě zdravím. Vlastním E75 už skoro rok a mé fotky (dle mého názoru ujdou). Mám poslední firmware, ale s ním jsem žádné rozdíly ve fotografiích nepoznal. Je sice pravda, že nejsem žádný fotoprofesionál, ale výsledné fotky mi vůbec nevadí. Možná byste sem mohl nějaké fotky vložit a někdo z ostatních také a můžeme porovnávat :-)
A srovnání s fotoaparátem z Nokie N95 8GB - nesrovnávat 3MPX a 5MPX foťák :-) Je tam vážně rozdíl, to mi věřte :-)

A ohledně výdrže - je možné, že časem se její výdrž zlepší (přeci jen máte zřejmě nový telefon). Samozřejmě hledání signálu něco ,,žere''. Já sám Nokii nabijím každý den, ale přes den např. 2 hodiny poslouchám mp3, půl hodiny jsem na internetu a půl hodiny volám., hkouknu pár videí, a pošlu tak 50 SMS a když si doma zapnu PC, tak si ji automaticky kabelem připojím :-)

PS - Já mometnálně přemýšlím nad N97 mini nebo N900 :-) Vyzkoušel jsem si N900 a je to vážně neskutečné dělo :-) Sony Ericsson Xperia pro je hezký fouňík a klávesnice se vůbec nemusíte bát. Mně ovšem celkem mrzí ten displej (je vážně skoro stejný jako u E75ky a při srovnání s N900 je to vážně ehm...krok dozadu). A klávesnice u N900 je také skvělá, i když se to nezdá, ale E75 má rozhodně nejlepší :-)
Google Pixel 4 (Oh So Orange)
Hellfire-Ferry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DanMars 10. 7. 2010 17:02

To Hellfire-Ferry:

Děkuji Ti za odpověď. Tu výdrž si ještě pohlídám. Telefon jsem už několikrát nabíjel, takže baterka je "zajetá". Spíš stále hledal signál, tak se rychle vybil. Navíc se mi líbí, že jej přes USB připojím k PC a nabije se. To N95 8GB neuměla.
A k těm fotkám; napadlo mě, jestli není rozdíl ve kvalitě fotografií mezi předcházejícím FW pro Vodafone a necustomizovaným novým FW. Pak bych do toho šel. Ale když si představím zase instalovat všechny aplikace... :-))

///

Tak jsem zkoušel jen tak ze srandy změnit product code z VF na nebrandovaný a následně aktualizovat FW a NSU mi sdělilk, že FW je stále aktuální (202.12.01). Zkoušel jsem dva různé FW pro E75, které jsem našel tady na fóru. Nechápu to. :-))
DanMars
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 11. 7. 2010 11:23

DanMars: tohle bude vadný HW, E75 fotí fakt dobře (možná i lépe než N95). Zkusil bych servis.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DanMars 11. 7. 2010 11:38

Možná by bylo fajn, kdyby tady někdo umístil nějaké foto, abychom se koukli. Taky uploaduju nějaké fotky. Ach jo, tak nakonec s ním poletím asi do Vodafonu...
DanMars
Junior

Odeslat příspěvekod impact 11. 7. 2010 19:03

Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Junior

Odeslat příspěvekod DanMars 12. 7. 2010 10:00

Děkuji za foto. Až budu mít více času, porovnám. i když už teď vidím, že ta moje tomu nesahá ani po pas.

Mám otázečku; když jsem si změnil Product Code na nebrandovaný telefon a přihlásil se na NSU s cílem stáhnout nový FW, tam mi píše, že 202.12.01 je aktuální. Přitom někteří z vás tady píšou, že aktuální FW je 210.12.15. Je to chyba mého mobilu? Chtěl jsem zkusit jiný FW než brandovaný pro VF. Třeba bude mít lepší foto.

Díky.

/// edit:

http://www.2i.cz/info/ae260d27f4.jpg
http://www.2i.cz/info/d9517a5083.jpg
http://www.2i.cz/info/c8406b4192.jpg
http://www.2i.cz/info/048ca78d5e.jpg
DanMars
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 12. 7. 2010 18:56

No, to mi tak strašné nepřijde, ta poslední fotka je dost slušná. Tady pár fotek ode mne.


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DanMars 13. 7. 2010 06:53

Tak jsem koukal na vaše fotky a asi na tom nejsem úplně nejhuř. I když vaše fotky jsou ostřejší, ale je tam nepatrný rozdíl. Zdá se mi to, nebo E75 daleko lée zvládá makro než klasickou scénu? Takže v servisu bycvh si asi neměl na co stěžovat :)
DanMars
Junior

Odeslat příspěvekod X_Master 15. 7. 2010 13:28

Tak jsem dnes stáhl FW 211.12.01, pozoroval někdo zrychlení telefonu s tímto FW ?
X_Master
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaydoo 15. 7. 2010 13:38

a ty si pozoroval?
Nexus 4 > SGN > Iphone 4 > N8 > Lumia800 > N97mini > C7 > C5 > E51 > HTC Diamond > N95> N80 > N70 > 6630 > 6600 > 7650 > 8210 > 6150 > 6110 > 5110....
jaydoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DanMars 15. 7. 2010 14:31

X_Master píše:Tak jsem dnes stáhl FW 211.12.01, pozoroval někdo zrychlení telefonu s tímto FW ?


To už je zase nový FW? To u Vodafona budu čekat zase kdoví jak dlouho :hm
DanMars
Junior

Odeslat příspěvekod X_Master 15. 7. 2010 15:33

Já zatím nepozoruji žádnou změnu rychlosti.
X_Master
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DanMars 16. 7. 2010 06:38

DanMars
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků