Nokia N95 - Utopený display

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Rostinho 17. 6. 2010 17:55

Zdravím, prosím o radu. Můj syn mi hodil do nenapuštěné vany telefon a zapl vodu, takže trošku se tam voda dostala, ale ne moc. Telefon jde normalně zapnout ovšem display je černý. Co mám dělat? Děkuji za rady.
Rostinho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomopk 17. 6. 2010 19:06

Poriadne ho vysušiť. Najlepšie by bolo ihneď ho zaniesť do servisu.
Displej by stačilo vymeniť ale voda môže byť aj inde a môže začať oxidovať čo sa prejaví neskôr kompletným znefunkčnením mobilu.
Pokiaľ chceš môžeš si hneď v servise nechať vymeniť displej ale zaplatíš 40€. Ak ho kúpiš s ebayu a zaplatíš len prácu môžeš ušetriť polovicu (prípadne viac ak si ho vymeníš sám).
HD2
tomopk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bb5unlock 17. 6. 2010 19:28

to ze nefunguje LCD po vytopeni, neznamena ze musi byt vadne

po utopeni a naslednej oxidacii, sa skor poskodia ochrane filtre cez ktore komunikuje telefon s LCD, ich vymena je mozna len v servise a cena za vymenu vyba nizsia ako cena LCD

odporucam urcite okamzitu navstevu najblizsieho mobilshopu s poziadavkom o opravu (obycajne vysusenie telefonu urcite nepomoze a casom sa mozu prejavit dalsie zavady)
bb5unlock
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rostinho 17. 6. 2010 19:40

telefon už jede, ale naskytl se mi další problém. nainstaloval jsem si nějaké nové schéma a udělalo mi neskutečnou paseku v tom telefoně. Prostě bílá obrazovka. Normalně funguje, a ikdyž se zapíná tak jdou vidět ty ruce prostě všechno ale najede to do menu tak konec. Potřeboval bych tam dát asi tovární nastavení. Jak se to dělá přes pc??
Rostinho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 17. 6. 2010 19:45

Tovární nastavení se provede buď trojhmatem - při zapnutí telefonu drž naráz zelené sluchátko, hvězdičku a trojku. V paměti telefonu se smažou veškerá data!! Z počítače se to dá udělat přehráním firmwaru, stačí telefon připojit přes USB kabel a toto udělat přes Nokia PC Suite nebo Ovi Suite.
Ale jak psal bb5unlock, jestli chceš telefon dále používat, je nutné navštívit servis, voda v telefonu bude dále působit a vady se budou hromadit.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Rostinho 17. 6. 2010 20:27

Můžeš mi poslat návod jak přehrát firmaware? Dík.
Naposledy upravil Kniter dne 18. 6. 2010 12:46, celkově upraveno 1
Důvod: Necituj predchadzajuci prispevok
Rostinho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomopk 17. 6. 2010 20:30

HD2
tomopk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rostinho 17. 6. 2010 20:36

Takže jakmile ho přehraju, tak bych tam měl mít staré schéma jo?
Naposledy upravil Kniter dne 18. 6. 2010 12:42, celkově upraveno 1
Důvod: Necituj predchadzajuci prispevok
Rostinho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 18. 6. 2010 12:50

Ano prehatim firmware bude schema povodna, pokial tem nebude ina chyba - oxidacia, apod.
Jednoduchsi je ten trojhmat. K tomu nepotrebujes pocitac. Potom po trojhmate preved este *#7370# prides o vsetky data. Kartu formatuj tiez.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ARS 18. 6. 2010 13:40

Rostinho píše:telefon už jede, ale ......



Vycistil si to, alebo si si to dal do servisu vycistit? Ak odpoved znie nie, tak sa obavam, ze sa namahas zbytocne a stale sa jedna o oxidaciu...
Opravár mobilných telefónov už od roku 2000.
ARS
Servisák
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků