Nokia N86 MP nebo Nokia X6

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod DanMars 17. 6. 2010 16:04

Hezký den, jsem majitelem Nokie N95 8Gb a poohlížím se po novém telefonu. Do hledáčku mi padly tyto dva: Nokia N86 8MP a X6 16Gb.

Zajímaly by mě vaše názory. N86 je perfektně vybavený mobil, takže bych se spíše zeptal, co X6 oproti ní neumí? :-)) popřípadě naopak.
Mé požadavky na telefon jsou tyto: velice slušná rychlost, kvalitní displej, dobrý foťák, MP3, wifi, skvělá synchronizace s PC, a hlavně .... velice dobré organizační funkce a kvalitní a pohodlné ovládání.

Poraďte, děkuji.
DanMars
Junior

Odeslat příspěvekod tomopk 17. 6. 2010 16:18

Tvoje požiadavky splňuje systém Symbian ktorý majú obe tieto Nokie. Líšia sa hlavne vo fotoaparáte a displeji (dotykový/nedotykový).
HD2
tomopk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BreC 17. 6. 2010 16:42

A coX6 oproti N86 neumi, si muzes najit v katalogu mobilu. Jinak pokud nepreferujes hodne kvalitni fotak, tak bych sel do X6.
Lidi jsou jak ryby, někdy plavou proti proudu.
BreC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DanMars 17. 6. 2010 16:47

Já vím, do katalogu jsem se už díval... Ale chybí mi praktické postřehy. Na hodně kvalitním foťáku až tak nelpím, X6 dělá také dobré snímky, jde mi spíše o dobré organizační funkce, což zvládají oba dva stejně (nejspíš) nevím??? a o co nejlepší ovládání.
Co třeba softwarová klávesnice na X6, jak se na ní píše? Přece jenom je to trošku rozdíl psát na klasické alfanumerické a na qwertz na displeji.

Když displej unX6 nesvítí, nemůžu si na něj dát spořit, třeba hodiny?

Jaká je (subjektivně) rychlost telefonu ve srovnání Nokia N95 8Gb (cca 330Mzh) a X6 (cca 434 Mhz)? Není to jen o kmitočtu, ale i o FW.

A ještě jedna věc; na dotykový symbian mi nepojedou ty samé aplikace co na nedotykový, že? Potřebuji jejich speciální verze? Co do počtu je jich dost?
DanMars
Junior

Odeslat příspěvekod BreC 17. 6. 2010 17:09

Aplikace a hry ti pojedou jako na nedotykove, jen budesmit pod hrou jeste dotykove sipky. Jinak to psani, me se psaolo na X6 dobre ale je to oprsstech a o zvyku, nejlepsi by bylo jít si telefony vyzkouset.
Lidi jsou jak ryby, někdy plavou proti proudu.
BreC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Meregue 17. 6. 2010 18:07

Já N86ku měl a spokojený jsem s ní byl jen týden, špatně mi fungovalo wifi, telefon byl někdy pomalý. Naopak ty fotky byly s ní fakt hezký, ale prodal jsem jí a koupil si HTC Desire s tím je to něco jinýho, rychlostí se Nokia nemůže vůbec porovnávat :D. Takže co mi chybí na Desire je FM transmitter - poslouchal jsem díky tomu písničky z mobilu v autorádiu a chybí mi trochu i ten foťák i když Desire ho nemá špatný - navíc u Desire si můžu zaostřovat kde já chci a ne jen na střed.
Philips Savvy Vogue -> Nokia 3100 -> Sony Ericsson K300 -> Sony Ericsson K750 -> Nokia 6120c -> Nokia N86 -> HTC Desire -> Samsung Galaxy S
Meregue
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 17. 6. 2010 18:28

Nokii N86 můžu doporučit jen kvůli fotoaparátu, který je prostě jedním slovem špičkový. Ale to je tak bohužel vše. Ostatní je bída, jak výdrž, tak rychlost, a výčet uzavírá bídné zpracování.

Nokia X6 není špatnou volbou, nabídne také slušný fotoaparát, kvalitní zvuk, ale hlavně vyniká výdrží na jedno nabití. Takže X6-ka ztrácí v absenci paměťových karet a menším rozlišení fotoaparátu. Jinak si myslím, že funkčně jsou si vyrovnané.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BreC 17. 6. 2010 18:45

A co bys rekl na Samsung s8500 wave ?
Lidi jsou jak ryby, někdy plavou proti proudu.
BreC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DanMars 17. 6. 2010 18:52

Wave má OS Bada a je to nový systém, tak bych mu dal nějaký rok, než se odzkouší.
Když se mi u X6 objevují klávesnice pod samotnou aplikací, tam mi na ni už nezbyte ale mnoho místa. Není to zbytečné plýtvání displejem? Takže na dotykový symbian není mnoho aplikací a musí se to řešit takto?

A pokud to dobře chápu, rychlost na X6 je vyšší než u N86?
DanMars
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 17. 6. 2010 19:11

Jojo X6 je rychlejší. Docela je to i znát.

Jinak Wave v porovnání s X6 ? To jsou obrovské rozdíly. Wave je špičkový telefon, i když je Bada v rukavičkách a je hodně věcí, které se musí doladit. Po stránce hardware je to pan telefon.

A hudební výstup je lepší jak u X6.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BreC 17. 6. 2010 19:20

Kdesi semtu cetl, myslim od tebe carreaum, ze aplikaci pribyva kolem 10 kazd den a v Bade sem zatim nenasel zadny problem. Jinak z toho super amoledu mam bobky jeste ted :tleskani :oboze
Lidi jsou jak ryby, někdy plavou proti proudu.
BreC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 17. 6. 2010 19:27

BreC - já se na ten displej nemůžu vynadívat i dva týdny po koupi. Jen mě štve a mrzí, že Wave telefony od začátku vykazují docela vady a je tak dobré ho při koupi opravdu vyzkoušet. A na appstore je už k dispozici dobrá stovka aplikací a her. A pořádná várka nových aplikací bude k dispozici v srpnu, až skončí soutěž.

Jak říkám a s jistotou, tak Wave je nejlepší kup do deseti tisíc.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BreC 17. 6. 2010 19:39

Taky o nem uvazuji. A jinak pokud by tazatelnechtel Wave tak tu X6.
Lidi jsou jak ryby, někdy plavou proti proudu.
BreC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DanMars 17. 6. 2010 20:10

Tak jste mi pánové nasadili brouka do hlavy :-) Můžu vědět, jaká je výdrž Wave? A co softwarová klávesnice, můžete posoudit, zda se na ni píše líp než na x6?
A jaká je kvalita aplikací pro BADA ve srovnání se Symbianem? Co ceny v appstore?
A existuje nějaká app, která mi háže události z kalendáře na pohotovostní obrazovku? Nejenom měsíc, ale přesné náhledy.

Ale cenově je Wave už trošku někde jinde, i když pokud bys mě přesvědčil... :-)
DanMars
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 18. 6. 2010 08:52

Wave má hodně slušnou výdrž, pohybuje se kolem tří dní. Jinak softwarová klávesnice je bohužel horší a to z důvodu, že klávesy jsou menší.

Kvalita aplikací je zatím nízká, ale za to jich je 98% zdarma. Ale myslím si, že o prázdninách už budou k dispozici i kvalitní aplikace.

A cenově jinde ? Vždyť X6 stojí 8999 ,- Wave stojí 8595 ,-
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků