Nokia 5800 XpressMusic - poslední fw. 60.0.003 (10/2011)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Slawall 28. 5. 2010 17:55

pro pěší navigaci je digitální kompas suprová věc, když kompas používáš často, tak kalibrace trvá 3 vteřiny, pokud ho používáš třeba 1 za týden, tak kalibrace trvá 10 vteřin cca.
Naposledy upravil Fíla dne 28. 5. 2010 18:54, celkově upraveno 1
Důvod: necituj předchozí příspěvek
Slawall
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 28. 5. 2010 21:43

Mobil-man ja mam teraz stiahnutu najnovsiu 3.04 verziu map a kompas funguje aj tam na n97 mini. skalibrovanie (otacanim telefonu v ruke) nahodou trvalo 2 sekundy a nemal som predtym 2 tyzden spustene mapy
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yaki 29. 5. 2010 11:03

Dollface píše:A jak fotí foťák, dá se s něčím srovnat, doposud mám mobil SE K800i, kde je i na dnešní dobu celkem povedený foťák.
Dotykové ovládání - dá se na něj zvyknout? Mám z toho trochu obavy.


Přecházel jsem taky z K800i na 5800 a všechno je fajn, až právě na ten foťák. Tam musíš počítat, že jdeš k horšímu - na K800 foťak v Nokii podle mně nemá (a to nejen absencí xenonového blesku a krytu čočky).
Takže záleží, co je pro tebe priorita - já osobně výměny nelituji - prostě ta 5800 je funkcemi někde úplně jinde, ale na focení jsem zase začal používat samostatný foťák :-(
Yaki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dollface 29. 5. 2010 21:19

Kniter: Kompas funguje na 5800 XpressMusic nebo na tom n97mini?

Yaki: Mě právě k800i vyhovuje, ale už chuděrka pomalu dosluhuje (zlobí ovládání foťáku a začala nepěkně vrzat). Dá se s tímto mobilem udělat čtivá fotka textu? Popř. mohl by někdo něco nafotit. To je pro mě docela důležité. Jinak tento mobil se mi líbí v tom, že za slušnou cenu má velmi mnoho fcí (wifi, gps, Symbian...).

Dále jsem se dočetl, že telefon má pár nedostatků z nichž mi nejvíc vadí, že se po přijetí sms hned neukáže, kdo píše, a taky to ze jako spořič displeje nejdou nastavit hodiny. Je to už nějak vyřešeno?

Jinak opět děkuji Všem...
Život je jedna velká jízda (autem:-).
Dollface
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deglaser 30. 5. 2010 05:35

Na obe dve veci existujou aplikace na sporic key lock clock na sms PS Mesage. ;-) To je ta vyhoda Symbianu ze se daji veci doinstalovat. ;-]
Samsung Galaxy S10e
deglaser
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 30. 5. 2010 08:18

Dollface: reagoval som na Mobil-mana, ked pisal ze najnovsia verzia uz nema kompas. Myslel som novsiu a starsiu verziu map na N97mini. Zistit ci to ma 5800 mozem zistit az v pondelok.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yaki 30. 5. 2010 08:48

Dollface píše:...Dá se s tímto mobilem udělat čtivá fotka textu? Popř. mohl by někdo něco nafotit. To je pro mě docela důležité. ...


Tak to doufám, že jsem tě nevyděsil - text vyfotit tak, aby byl v pohodě čitelný, samozřejmě zvládá. Akorát je teda dobré, aby byl ten text slušně osvětlený - pokud je nutné použít blesk, za moc to nestojí.

Vpodstatě parametrově je s K800i ten foťák shodný. Spíš se mi jednalo o to, že K800i mi opravdu zcela nahradil můj starý 3MPixel foťák a používal jsem ho běžně při focení venku i v místnosti - a v místnosti fotil dokonce lépe než ten starý foťák. U té 5800ky prostě jsou ty fotky horší - takové jakoby mírně rozmázlé obrysy. Ale fotek je na netu spousta, není problém kouknout.

Ukázka textu (foceno v místnoti u okna):
http://img269.imageshack.us/i/30052010081.jpg/
Yaki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 30. 5. 2010 13:57

Dollface píše:Kniter: Kompas funguje na 5800 XpressMusic nebo na tom n97mini?

.

5800 nema kompas, N97 urcite jo, bylo to soucasti jejich kampane, ... pro pesi navigaci ve meste.

Jinak text se da fotit v pohode diky AF makru. Normalne A4 stranku psanou 12pismem kdyz vyfotim, tak je to pak k precteni
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod POGman 31. 5. 2010 10:41

Ja fotil i pismo dataprojektoru a je to v pohode.Me nejvice vadi asi na fotaku ten šum.Nejde to nejak vylepsit? Jinak kde si nastavim vyzvaneni na budik? ten zakladni je na prd. 8-)
Naposledy upravil Fíla dne 31. 5. 2010 14:57, celkově upraveno 1
Důvod: necituj předchozí příspěvek
POGman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 31. 5. 2010 12:23

klikni na hodiny, >budiky > volby nastaveni... to jsou dotazy:-D

No sum asi tezko (maly snimac), vsim sem si, ze s verzi fw50 se sum maskuje rozmazanim, aby to nevypadalo, ze tam je, takze je z fotky hezka akvarela.
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod Dollface 1. 6. 2010 07:47

Ještě jednou díky za všechny informace, už jsem rozhodnut. Počkám ještě měsíc- dva, zda neovlivní cenu nové modely, a pak do něj půjdu :-) .
Život je jedna velká jízda (autem:-).
Dollface
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 1. 6. 2010 08:15

Dolface: tak to můžeš čekat donekonečna :wink:
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dollface 1. 6. 2010 08:24

seterwohipikule: To je mi jasné, nějak dvakrát extra ale na ten mobil nespěchám a stejně výplata příjde až v půli měsíce.
Život je jedna velká jízda (autem:-).
Dollface
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POGman 1. 6. 2010 11:47

seterwohipikule: proc by cekal do nekonecna.Za chvili vyjde C6 a bude stat to co ted 5800 a tim padem pujde 5800 dost dolu.Muj odhad je neco pres 5 tic
POGman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 1. 6. 2010 12:25

To jen spekuluješ
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků