Nokia N8 - obecná diskuse

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 28. 4. 2010 06:03

Kryštof Korb píše:-- 8. 10. 2010 13:47 --

Takže, založil jsem dvě nové diskuse:


Názvy jsou myslím vypovídající; v té první věcné dotazy a v té druhé můžete pokračovat tuto diskusi, kterou tímto zamykám. ;-]


------------------------------------

Vzhledem k včerejčímu představení zakládám novou diskusi a tu o spekulacích zamykám.

A je to tady. Nokia dnes oficiálně představila svůj první dvanáctimegapixel. Nokia N8 ale zvládne i HD video a má nový Symbian^3. Podrobné specifikace!


Obrázek

Co na novou vlajkovou loď Nokie říkáte?
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kycltov 28. 4. 2010 06:59

Myslím, že se povedla a za tu cenu je to nejlepší co může být. Vzhled na mě osobně působí celkem kvalitně a nepřijde mi "levný". Nokia se teď pěkně vytáhla, chválím!
iPhone 5S Space Gray
T-Mobile CZ
Kycltov
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GiFu 28. 4. 2010 07:10

Už se na ni těším. Po 20-ti letech jsem zběhl od Nokie a vidím, že mám důvod se opět vrátit. Telefon sice umí vše jako mé LG, nebude mít tak jemný display, ale nokia má lepší zázemí. Myslím, že opět foun mých snů. :tleskani Už aby byl na trhu. Chtěl jsem Wave, ale v tomhle případě ani náhodou. :pozor Jen nevím jak se poperu s absencí přehrávače DivX, který dost používám - klipy a filmy. :hm
Galaxy Note8
GiFu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod obluda zelená 28. 4. 2010 16:02

Mě se taky líbí. Výbava je hodně dobrá a nezdá se mi špatná, jak ji někteří kritizují. A rozhodně se mi líbí i HDMI konektor. A nový Symbian^3 taky, vypadá rozhodně líp než současný Symbian ^1. A desingem se mi líbí také. Je to prostě Nokia, která mě po dlouhé době oslovila.
A nevíte někdo, zda má kontinuální AF u videa jako SE Vivaz a Vivaz pro?

BTW: Tady jsou první fotky a video přímo od Nokie: http://mobilenet.cz/aktuality/clanek.php?id=d175&podivejte-se,-jak-foti-a-nataci-nova-nokia-n8-(aktualizovano) . Na mobil se mi to zdá až moc kvalitní. Pokud to ale je pravda, tak je to rozhodně super!
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 28. 4. 2010 17:46

Minimálně se mi líbí, že je N8 zase krásně nokiácky hranatá, takový design já rád. :-)
Deleted user

Odeslat příspěvekod Staša 28. 4. 2010 19:31

Vypadá to dobře, konečně Nokia vydala nějaký pořádný telefon. Už mě nebavilo věčně sledovat jak konkurence válcuje novinkami a Nokia nám spí. Takže tet budu mít možná konečně důvod opustit svou N95 8GB, ještě kdyby tam tak byla QWERTY klávesnice tak by to bylo úplně dokonalé - nadruhou stranu za to jak je mobil tenký to asi opravdu stojí, už bych nerad viděl další velkou tlustou n97. A taky ještě jedna věc by mě zajímala, nevím jestly jsem to nepřehlédl, ale jak je na tom procesor a RAM ? 8-)
Nokia N95 8GB fw 35.0.001 ,Nokia 5300 XM,3220,3200,5110, SE k700i
Staša
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod George Love 28. 4. 2010 20:34

Vybava,procesor asi dostacujici,ale nepodstatna vec.Ani 2Ghz procesor nepomuze systemu,ktery se vyviji a je v drevenem, prechodovem stadiu k vyssim verzim s alibistickym pridomkem open source s jistou vizi close source od verze pate s posunem do stredni spise zakladni tridy.
George Love
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kycltov 28. 4. 2010 20:38

Procesor je ARM 11 680 MHz a RAM 256 MB :-)

Kryt baterie nakonec otevřít nepůjde a pro výměnu baterie tedy bude třeba jít do servisu. Já osobně v tom ale nevidím nic špatného, aspoň bude telefon pevnější.
iPhone 5S Space Gray
T-Mobile CZ
Kycltov
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmartinS 28. 4. 2010 20:47

Můj nový mobil teda asi bude N8 nebo iPhone 4g. Jen by mě zajímalo jestli bude 640*360 pixelů dostačujících
SmartinS
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 28. 4. 2010 20:50

Ked zamrzne ako vyberiem bateriu? Uz som to musel urobit. N95 nesla ani vypnut. Ani po 5 minutach sa nespamatala.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Edge19 28. 4. 2010 20:59

8 sekund podržení vyypínacího/zapínacího tlačíta a mobil se restartuje, funguje to podobně u iPhone tak proč by to nefungovalo tady ;-]
Naposledy upravil Kniter dne 1. 5. 2010 23:09, celkově upraveno 1
Důvod: necituj predchadzajuci prispevok
Edge19
Junior

Odeslat příspěvekod Kycltov 28. 4. 2010 21:34

To je dobré řešení, rozhodně krok kupředu. Líbí se mi, že je hodně barevných variant, to dříve nebylo.
iPhone 5S Space Gray
T-Mobile CZ
Kycltov
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mulo 28. 4. 2010 22:01

nehovorila nokia ze symbian presunie do strednej triedy a najvyssia bude mat meego ? asi nas caka este lepsi s qwerty a meego do konca roka urcite .
siemens cx65 - nokia 6233 -nokia 6120 classic - Nokia N82- Orange Boston - Nokia C6-01- Nokia N8 - Nokia N9- LG L9
mulo
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 29. 4. 2010 03:52

To se psalo, asi to ještě není tak horké, třeba postupem času
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TFSi 29. 4. 2010 09:13

Koukal jsem telefon na fotkách snad ze všech stran a našel jsem jenom jeden reproduktor (u foťáku). Uniklo mi něco, nebo "Vlajková loď" Nokie opravdu nebude mít stereo reproduktory?
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků