Samsung S8000 Jet - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sibelius81 25. 4. 2010 18:11

Bess,

buď opět to písmeno na displeji a voláš konkrétnímu šlověku, tedy napíšu B a volám Bessulku (:P) a nebo v tel seznamu je záložka oblíbené kontakty (18 čísel)... taky je widget (mých pět), ale podle mě je strašně proveden, takže ho nepoužívám
Mobil: LG G2 32GB
TV: Samsung UE40ES7000
Foto: Panasonic G5
sibelius81
Junior

Odeslat příspěvekod Bessulka 25. 4. 2010 19:09

Tý jo, tak to je hustý :-))
A ty písmena to je neomezený? Můžu si třeba nastavit takovéhle funkce na celou abecedu, nebo je nějak omezen počet písmen?
Sibeliusi, fakt moc díky za odpovědi :-) Ten telefon se mi líbí čím dál tím víc :love:
Bessulka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ghotic.ghotic 26. 4. 2010 01:22

Konečně se mi podařilo rozchodit We-Travel!
Konkrétně nejnovější verze 0.9.12.

Zezačátku bych podoktnul že jsem nebyl úplně zklamán ale spíše mile překvapen co free aplikace umí. Je pravda že oproti R66 je zde menší pokrytí, přepočítávání trasy trvá déle (Opakovaně vás to bude vyzývat "Otočte se...je-li to možné") než to pochopí že to možné nebylo a přepočítá to trasu-vetšinou tak o dvě odbočky dál-ale selským rozumem se dá-zvláště když vidíte trasu na mapě a můžete se k ní nějakou tou svépomocí vrátit (člověk si říká "Je to zadarmo-co bych chtěl"). Co se týče grafického zobrazení-dá se s ním hezky pohrát-dál napíšu co vyhovuje nejlépe mně a aplikace je hodně blízko "opravdové navigaci". Šipečky, vzdálenost k další křižovatce, vzdálenost a čas k cíli, aktuální rychlost atd. Menu je dotykové stejně jako celá aplikace a na displeji je vždy 6 velikých ikonek-dá se s tím pracovat i za jízdy. Zkrátka pokud se chcete radovat z toho, že na vás za jízdy občas někdo promluví, vidíte trasu(spíše radši tu kde to znáte) a nechcete utrácet, doporučuju. Jinak bych se držel R66.

Nyní konkrétně-nahrál jsem na uloz.to balíček-je to kompletní ČESKÝ We-Travel 0.9.12 tzn. české mapy asi 100mb(vcelku podrobné), Voice Czech Eliška a We-Travel 0.9.12(BEZ ŠIPEK) NENÍ POTŘEBA NIC NIKAM PŘESOUVAT! VŠE JE KDE MÁ BÝT
Soubor si tedy z této adresy
http://uloz.to/4650693/ghotic.ghotic-we-travel0.9.12full-czech.rar
stáhněte do počítače a začneme s instalací.

1) Rozbalenou složku dáme do TELEFONU do složky IMAGES (!) (nevím proč ale z karty to nebralo)
Instalátor najdeme v této složce a dáme instalovat. Po prvním spuštění se nás to zeptá Search root? a samo vyhledá tuto složku. Potvrdíme.
Uvítá nás tato obrazovka:
Obrázek

Nastavíme jazyk, mapu a hlas. Menu Carbon je asi nejlepší-někdo to tu myslím psal a já mu děkuji-měl pravdu.
Pokud bude následovat hledání města aplikaci vypneme a zapneme znovu.

2)Nyní naše cesta povede k nastavení.
První nastavíme GPS modul- Menu->Nastaveni->GPS a zde zvolíme Interní GPS
Další si nastavíme chování obrazovky Menu->Nastavení->Obrazovka (u mě Otáčení zapnuto, 2D, V Okně-pokud dáte přes celou obrazovku nefunguje korektně, a Podsvícení nechat zapnuté! )
No a konečné nastavení se kterým už si pohrajete sami je v Nastavení->Rozšířené->Detaily zobrazení
Zde vás upozorním jen na dva řádky a to Skin-Commuter a Screen orientation R90
Při tomto nastavení bude program vypadat takto:
Obrázek

Zbytek už záleží na vás jen upozorním na jednu věc a to hledání cíle-Pokud hledáte jen město (zpočátku jsem si myslel že to nefunguje) Zadáte město, kliknete na "Nic" (viz. img )
Obrázek
a dáte o.k. a vyjede vám město kliknete na něj a potvrdíte-pokud vám to nenachází nebo nechcete ani hledat ulici, můžete dát rovnou Menu->3Navigovat do...

Tak snad vám to takhle bude fungovat-já se s tím trápil docela dlouho... Zítra to ještě zkusím cestou po ouřadech a uvidím.
Každopádně budu rád i za postřehy jak tam třeba zadat "místo na trasu" atd. snad by to mělo brát i gpx a klm to by mělo jít vygenerovat z mapy.cz tak uvidíme.

Snad jsem někomu pomohl a nebude se s tím handrkovat tak dlouho jako já...
-"Potřebujeme dva roky, abychom se naučili mluvit, a padesát let, abychom se naučili mlčet." E.Hemingway

-Alcatel OT Club DB, Alcatel OT501, Sagem MW3020, Siemens SX1, Sony Ericsson W800i, HTC TyTN II, LG KU990 Viewty, Samsung S8000 Jet
ghotic.ghotic
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1alenka1 26. 4. 2010 16:45

sibelius81 píše:Mirosllaw,

jak už jsem psal o stránku zpět, vypni automatickou aktualizaci, už týden bez problému


Taky jsem vypla automatickou aktualizaci času a čas už 10 dní šlape naprosto bez problémů. Ale přiznám se, že dokud jsem si to tady nepřečetla, tak jsem si myslela, že je to náhoda (že se čas srovnal poté, co jsem zvypla tu aktualizace, ale kdo ví - něco na tom asi bude :D )
1alenka1
Junior

Odeslat příspěvekod Guano 26. 4. 2010 21:27

Dobrý večer, nějak mám poslední dobou problémy s focením. Všiml jsem si toho teprve v sobotu. Spustím foťák a nejdou mi nastavit ikonky blesku ani expozice. Takže fotím stále bez blesku. Ostatní funkce jdou v pohodě. Dokonce i když přepnu na video, tak blesk i expozice funguje, jen prostě u toho focení ne. Nevíte kde by mohl být problém? Děkuji
Guano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iskra 26. 4. 2010 21:45

Guano - ja sa tiež "trápim" s bleskom a mám pocit, že sa dá nastaviť len pri scéne NONE-žiadny pri iných scénach je akoby zablokovaný? asi hej aspoň toto som zatial vysledovala ....napíšte ešte niekto, dík :)
iskra
Junior

Odeslat příspěvekod sibelius81 27. 4. 2010 13:21

Guano,

tak jak píše iskra, blesk funguje jen v režimu none... patrně máš nastaven jiný režím...

Bessulka,

nemáš zač:-) a máš k dispozici všechna písmena abecedy včetně těch s háčky a čárky, ovšem ty osobně nedoporučuji

ghotic.ghotic ,

jdu stáhnout a vyzkoušet:-P
Mobil: LG G2 32GB
TV: Samsung UE40ES7000
Foto: Panasonic G5
sibelius81
Junior

Odeslat příspěvekod ghotic.ghotic 27. 4. 2010 14:21

sibelius81

funguje to zatím to tak zprovoznili i někteří na Desperádově foru... Pak napiš! :-)
-"Potřebujeme dva roky, abychom se naučili mluvit, a padesát let, abychom se naučili mlčet." E.Hemingway

-Alcatel OT Club DB, Alcatel OT501, Sagem MW3020, Siemens SX1, Sony Ericsson W800i, HTC TyTN II, LG KU990 Viewty, Samsung S8000 Jet
ghotic.ghotic
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sibelius81 27. 4. 2010 14:59

ghotic,

zprovozněno, nainstalováno... zítra vyzkouším jak funguje v terénu:-)
Mobil: LG G2 32GB
TV: Samsung UE40ES7000
Foto: Panasonic G5
sibelius81
Junior

Odeslat příspěvekod iskra 27. 4. 2010 16:19

ahojky - používate PC suite? ja som si ho zatial nenainštalovala do PC, fotky a iné... si do PC dávam cez mass storage, či ako sa to píše :D načo je dobré to PC suite? mám si ho nainštalovať alebo je to zbytočné, dakujem :)
iskra
Junior

Odeslat příspěvekod lakystar11 27. 4. 2010 16:33

Mam jeta .Vyskytol sa mi problem s nim :ked niekomu zavolam a zacnem s nim hovorit tak mi po par sekundach nastane ticho a hovor sa sam vypne. Neviete mi niekto poradit kde by mohla byt chyba?dik(fw S8000XPJA1)doteraz mi to nikdy nerobilo.
lakystar11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bonovox12 27. 4. 2010 21:18

nazdar mam problem s fotakom pri stlaceni tlacidla fotaku alebo pri zapnuti fotaku v menu mi nabehne menu foto ale zostane cierna obrazovka, pri ikone fotaku pravy horny roh svieti vykricnik a pocet volnych zaberov je nula

pokusal som sa aj menit firmware ale nic sa nezmenilo ale vsimol som si ze pri inicializacii telefonu pise mass storage mountin neviem ci je to dobre alebo zle ale pri kontrole pamate mi zobrazuje v pohode 1,5 gb volnych

tak ak niekto vie poradit bol by som vdacny a dufam ze mi neumrel fotak dik za odpoved
bonovox12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sibelius81 27. 4. 2010 21:52

bono,

napiš *#197328640# vyber [6] Video a pak [3] Camera Firmware update
a čekej... pokud nepomůže ani tohle, tak nevím co by to mohlo být
Mobil: LG G2 32GB
TV: Samsung UE40ES7000
Foto: Panasonic G5
sibelius81
Junior

Odeslat příspěvekod bonovox12 27. 4. 2010 21:58

sibelius
pise mi to update fail

odkial to taha ten update? / net alebo zaloha firmwaru/


je tam polozka flash led test , ked to prepnem do flash led on nic sa nedeje a mam pocit ze by sa moho ten blesk zapnut mohlo by to upozornovat na nefunkcnost fotaku teda cipu lebo je to spolu s ledkami v skupine

-- 27. 4. 2010 23:20 --

sibelius hram sa s nastaveniami a ked to prepnem na self camera ta sa vidim aj foti aj ukazuje pocet volnych snimkov ale akonahle to prepnem spat tak to opat nefacha je tam ten vykricnik pri ikonke fotaku a pocet volnych zaberov je 0 mam taky poci ze sa zacinaju naplnat moje predtuchu o umretom fotaku
bonovox12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sibelius81 28. 4. 2010 11:42

bono,

tak už jen snad tvrdý reset telefonu (neporadí-li tady někdo něco schůdnějšího) * 2767 * 3855 #
ale pozor vymaže vše v mobilu!
Mobil: LG G2 32GB
TV: Samsung UE40ES7000
Foto: Panasonic G5
sibelius81
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků