Doporučte HTC

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ousteen 7. 4. 2010 08:34

Ahoj. Rozhodl jsem se koupit nový "chytrý" telefon. Doteď jsem používal hlavně symbian dlouhou dobu (viz můj podpis). Symbian jako takový už mi ale přestal vyhovovat ( příjde mi to jako klasický telefon jen s možností lepšího rozšiřování) a z posledního modelu N95-8GB chci přejít na WM. Nikdy jsem telefon s WM neviděl a nevím který je dobrý a který špatný. WM mě spolehlivě po celou dobu obcházel, takže se v tom moc nevyznám. Rozhodl jsem se jednoznašně pro HTC. Tak. A teď nastává otázka jaké. :)

Požadavky: stabilní hardwarový výkon (aby to běhalo svižně s dobrou odezvou - hlavně kancelář, internet, meil. Filmy moc na telefonu nemusím, i když občas na dovolené třeba... ;-) )
Dobré rozměry - nechci HD2, které je na mě příliš velké - chci především zařízení pro práci a ne abych ho nosil jak cihlu který se nesmí nic stát :)
Dobrý displej. Pokud možno lepší rozlišení než 320x240. Budu na tom docela dost internovat přes wifi.
No a pak takové ty věci jako kancelář (podnikání), správa času, čtečky PDF apod. Ale to už má nejspíš každý WM.

Já sám jsem se rozhodoval mezi HTC Touch 2 (rozměrově super, ale špatné rozlišení displeje - nevím jak je to v praxi) a nebo např HTC Touch 3G, které ale není tak dobré vzhledově.

Cena cca. do 10 000 Kč

Díky za jakoukoliv radu, postřeh ale hlavně zkušenost. ;-)
ousteen
Junior

Odeslat příspěvekod lojza_ 7. 4. 2010 10:11

Chceš dotykový display nebo raději klávesnici? Zajímá tě výdrž na jedno nabití?
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ousteen 7. 4. 2010 10:22

No na klávesnici zase až tak nezáleží. Může být klidně jenom dotyková, ale displej by tomu měl odpovídat rozměrově.

Vydrž na jedno nabití zas až tak důležitá není. Dnes používám hlavně nokii 9300, která vydrží 2 dny. Takže rozhodně výdrž nad 2 dny ;-)
ousteen
Junior

Odeslat příspěvekod Maci2 7. 4. 2010 10:43

zkus Diamond 2. Ten je pěkně malinkej. S výkonem nemá problémy, dokonce i SPB Mobile Shell, kterej je docela náročnej tam jede moc pěkně. Manila tam tedy už trošku skřípe, ale i to je snesitelné. A budeš mít mobil s víc pamětí telefonu, troškou míň ramky, slabším procákem, ale jinak ekvivalentní k HD2
Maci2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lojza_ 7. 4. 2010 11:31

... ovšem s výdrží cca 1 až 1,5dne.
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stewie. 7. 4. 2010 13:02

HTC Desire

- android
- Multitouch kapacitní AMOLED displej
- podpora socialnich siti
- 1Gh procesor, 512 ROM 576 RAM
- Umi natacet HD video
- cena 11 500

http://www.htc.com/cz/product/desire/overview.html
stewie.
Junior

Odeslat příspěvekod ousteen 7. 4. 2010 15:12

Díky za tipy. Projdu to. ;-)

Chci se zeptat přece jen ještě na jednu věc. Nevíte někdo jaký je rozdíl mezi HTC Touch a HTC S1? Jsou to starší kousky, které kupovat nehodlám, ale narazil jsem při hledání informací právě na tyto a nenašel jsem žádný rozdíl.

Díky
ousteen
Junior

Odeslat příspěvekod Čambus 7. 4. 2010 16:18

Jestli chceš telefon do 10-ti tisíc tak bych ti asi doporučil Samsung i8000 Omnia II. Ikdyž jsi psal, že chceš HTC, tak za tu samou cenu máš u této Omnie lepší výkon než u nějakého HTC v té samé cenové kategorii. Pokud si i tak nedáš říct tak bych šel asi do HTC Touch Pro2 nebo chvilinku počkal na HTC HDmini ;-). Toť asi můj názor.
Over worked -> Under paid :)
Čambus
Junior

Odeslat příspěvekod audis 7. 4. 2010 17:24

všechny dotykáče s WM, když se drtí, vydrží pár hodin. třeba 5 at nežeru. když nedrtí, den dva, možná víc dle recenzí

jestli středně a hodně píšeš, ber hw qwerty určitě!!!!!! > HTC touch pro2 jestli máš gsm datový tarif, budeš často třeba icq používat a maily a sms zdarma přes net a budeš psát čím dál více..

jestli málo > HTC HD(1)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirosPikos 11. 4. 2010 14:10

Budu uvažovat hlavou a proto ti nedoporučím I800 (Omnia II). Jsou to to dva důvody, nestabilní multitasking a není to mobil od HTC :)

Pokud bych doporučil HTC, tak HD (1) rozhodně není špatná volba, případně Touch PRO 2 (kvůli HW klávesnici)

Ale úplně nejraději bych doporučil zařízení na jiní platformě, než je Windows Mobile. Tím pádem se nabízí dvě jasné volby, záleží jen na tom, jak veliký display chceš.

1) HTC Legend
2) HTC Desire

Jsou to poměrně čerstvé novinky, shlédni na youtube některá videa, kde uvidíš, jak reaguje uživatelské rozhraní. Legend je menší, méně výkonný avšak díky své konstrukci to bude nejspíš držák. Oproti tomu je Desire nadupadnější (Větší, lepší display, rychlejší CPU, více paměti). Kdybych se měl nyní kupovat mobil, určitě by to byl jeden z nich. Windows Mobile mě za ty léta rozhodně nedokázal přesvědčit, že hodlá něco zlepšit. Naproti tomu Android je stále vyvíjen a zdokonalován a co víc, uživatelé ty změny reálně využívají.
MirosPikos
Junior

Odeslat příspěvekod lojza_ 15. 4. 2010 11:59

Android má i podle mě budoucnost. Je vidět, že se rychle vyvíjí, ovšem Desire, Legend, ale i Hero jsou degradovány nedostatečnou kapacitou baterie. Denní nabíjení je nutnost, pokud aspoň trochu přístroj používáte, což se u zařízení těchto kvalit a možností očekává.

Kolega má v práci HTC Touch PRO 2. Vynikající stroj, ale k čemu vám to je, když ho večer zapomenete nabít a on se do rána vybije a nevzbudí vás? K čemu je takový přístroj, který když zapomenete plně nabít a jedete na několikahodinovou služební cestu, chcete s ním pracovat, ale on se vám za chvíli vybije? Tady si je nutné uvědomit i to, že jste neustále napojeni nejen na internet, ale zároveň i na nabíječku :-(

Myslím, že honba za výkonem a velikostí displaye jde silně na úkor výdrže a praktické využitelnosti. Extrémem je v tomto nový Palm, který vybijete doslova za pár hodin.
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda512 15. 4. 2010 13:11

Ja s dennim nabijenim nemam problem problem. Doma zasuvka, v praci zasuvka, v aute moznost nabijet...
Tonda512
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 15. 4. 2010 13:42

ja taky ne. ale v hospode mi muj stary vydrzi jen 4 h. ale i tam jsou zasuvky:)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuba77 21. 4. 2010 20:35

K nabíjení: na cestách by se dalo použít něco jako tohle.
kuba77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 21. 4. 2010 21:27

co to je? nevykoukal jsem to z toho odkazu, ..
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků