Nový USB modem MF626 od T-Mobile, půjde u o2??

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jindra999 23. 10. 2009 06:50

Dostal se mě do ruk tento nový USB modem koupený u T-Mobile. Ale zdá se, že je blokovaný. Přes web n walk funguje s Twist kartou. Aspoň se teda připojí, víc se nedalo testovat, když nemám Twist paušál. Ale s O2 kartou ho nenajde program Mobile partner ani MDMA. Prostě jakoby v systému nebyl. Nevím, jestli je to blokováním na operátora, ale spíš ho ještě tyto alternativní programy neznají a nepodporujou. Nevíte někdo, jestli půjde modem přes O2 nějak rozchodit? Asi jiný firmware nebo odblokování, zatím jsem nic nenašel.
jindra999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inazuma 23. 10. 2009 12:50

Včera jsem jej koupil právě k O2 kartě a chodí. Instalace nebyla ale tak jednoduchá, jak jsem čekal (není to O2 kartou, ale obecně). Jediné, co mě docela vadí, že jsem zatím neobjevil nějaký software bez loga T-Mobile. Asi je to fakt novinka.
Inazuma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 23. 10. 2009 12:56

Ten modem vyrabi firma ZTE a ty tam cpes asi software pro modemy Huawei, to ti samozrejme nemuze fungovat.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jindra999 23. 10. 2009 13:01

Ovladače pochopitelně používám ty k ZTE. Ale jakej program na samotný připojení? Web n walk nejde s O2 kartou nebo jde a nevím jak. Mobile partner jsem používal pro Huawei a myslel jsem, že je univerzální nebo MDMA jsem používal pro samotný vytočení spojení. Ale žádnej z těch programů ho nedetekuje. Je teda potřeba jen dopsat nějakej inicializační řetězec do nastavení Web n walk a umí to HSDPA přes ten walk nebo je jen na gprs/edge?
jindra999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 23. 10. 2009 13:16

Na vytočení připojení snad nepotřebuješ žádnej spešl program, stačí ti vytvořit nové připojení vytáčené sítě v panelu Síťové připojení v systému, a korektně do něj napsat hodnoty asi na třech místech..
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inazuma 23. 10. 2009 14:04

program od TM s O2 kartou normálně funguje
Inazuma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jindra999 23. 10. 2009 17:00

A má fungovat rovnou nebo se zadává nějaký parametr? Nám to v práci s O2 nešlo, jen s Twistem.
jindra999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inazuma 23. 10. 2009 17:23

nic speciálního jsem nezadával. Dokonce není nutné mít program Web'n'walk Manager spuštěný. Snad jen kvůli zadání PINu. Prostě jsem nainstaloval, co bylo nutné, zařízení přidal a hotovo.
Musí se nastavit připojení k internetu O2 (Síťová připojení - přidat nové, vybrat modem, a nastavit - vytáčené číslo *99#).
Jo a pozor: pokud modem zapojíte do jiného portu, musíte to nastavit znovu (systém přidělí jiný COM, takže předchozí vytvořené připojení nefunguje). Nedá se někde nastavit, aby systém přiděloval stále stejný COM ať už to bude v jakémkoli USB?

Zrušil jsem PIN, v aplikaci jsem navolil, aby se nespouštěla po startu Win a běží to.
Aplikaci tedy ani nespouštím a klikám rovnou na to vytvořené telefonické připojení. Snad se může hodit pro zjštění kvality signálu nebo pro odesílání SMS (příp. pro to zadání PINu).
Inazuma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Inazuma 27. 10. 2009 19:22

Objevil jsem jiný soft:
http://www.zte.com.au/main/Product_Down ... nloads.htm

Umožňuje i přijímání SMS (Ten od TM ne - nebo jsem nepřišel na to jak)
Inazuma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jindra999 27. 10. 2009 20:32

Tak už mě ten modem šel i s webNwalkem, po změně parametrů. Defaultně tam totiž je nějaký jméno a heslo a jiný číslo.
jindra999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xenofanes 2. 12. 2009 21:59

Zdravim ctene panstwo

mobilní internet mám od o2, modem MF 626 od T-mobile, vse mi funguje.
mimochodem k cernymu notasovi ladi vic nez ten jejich bily robertek, tadle diskuze potrebuje doplnit !!!!

tak abysem vas usetril 25 minut telefonatu vyzirkum na o2 zpoplatnenou linku,

muj problem byl ten, a vas zrejme tez, ze si musite najit v ovladacich panelech moznosti telefonu-pak modemy- -vybrat ZTE MF 626-pak vlastnosti - pak změnit nastaveni - pak karta upřesnit - pak na tom políčku na yačátek dopsat AT a z konce umazat .t-mobile.cz.
takze v tom policku bude tohle:

:tleskani :pozor AT+CGDCONT=1,"IP","internet" :pozor :pozor :pozor


jsou to holomci. kvuli tomu mi nesel tejden internet. T mobile i o2, tezko rict, kdo vetsi >:-( :grr:

spojovat se muzete pres vypeceny webnwalk nebo si vytvorit rucne pripojeni k internetu, je to fuk. jeste vyzkousim posilani sms, pry to nejde, ale uvidime....

hlavne ze mi mezitim poslali z o2 doporucenej dopis s gratulaci, musel jsem jako pako na postu, to si mohli usetrit, tohle trapeni, pak druhym dopisem fakturku na 80?? Kc, jeste budu muset doresit, jestli bude fungovat inkaso nastavene pres internet, pac ti holomci jsou schopni cekat na zaplaceni slozenky a mohl bych k vanocum dostat pokutu z prodleni jako spoluzak.
xenofanes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Inazuma 5. 12. 2009 09:35

Jak jsem již napsal dříve, používám jiný soft, kde fungují i ty SMS.
Není sice tak pěkný jako od TM, ale funguje.

Jmenuje se Telstra Connection Manager a je zde:
http://www.zte.com.au/main/Product_Down ... nloads.htm

Jiný lepší jsem zatím neobjevil.
Inazuma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Inazuma 22. 12. 2009 11:33

MWconn se mi s MF626 nepodařilo rozchodit.
Tedy přesněji se mi nepodařilo přes něj připojit k internetu.
Vidím síť i sílu signálu, funguje zjištění kreditu (zatím jediný soft, který to umožňuje) i SMS.
Když se chci připojit, tak to nejprve píše error 633 (port je již používán) a potom opakovaně error 756 (spojení už je vytáčeno).

Podařilo se to někomu rozchodit komplet?

I tak je to užitečný soft kvůli tomu zjištění kreditu.
Zatím tedy zůstávám u Testra Turbo Connection Manager.
Inazuma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirkaho1 20. 1. 2010 14:52

Tak se mi take nepodarilo rozjet ani pres MWconn ani pres Testra Turbo Connection Manager. MWconn ukazuje silu signalu a kredit, ale nepripoji se, porad ukazuje chybu 623. Ale uz se mi podarilo pripojit pres win.- telefonicke pripojeni site. Ale protoze tam mam PIN, tak je mozne, ze se to pripojilo, az jsem v nejakem programu zadal PIN a ten pak vypl..
jirkaho1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Inazuma 1. 2. 2010 10:51

Testra Turbo Connection Manager mi funguje skvěle. Někdy je třeba modem vyndat z USB a opět vložit, aby se objevil signál.
Pro připojení k internetu je třeba navolit jiného poskytovatele (výchozí je Telstra):
Setting->Connection
Add
Confif filename: O2
Dial number:*99#
Use the following APN name: internet

A potom je třeba tutou niovou konfiguraci zviolit jako výchozí: Set default

Hotovo (teda mě to šlape).

MWconn používám pouze pro zjištění kreditu.
Inazuma
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků