BlackBerry 8900 [uživatelská diskuze]

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod chl3b4 12. 1. 2010 18:28

Zdravím :)
Mám ještě pár otázek pro zkušenější uživatele Blackberry 8900.
1. Je nějaký schopný a free Task Manager pro BB ? Nebo v případě možností - dájí se nějak vypínat spuštěné aplikace natvrdo, když podržím BB tlačítko (menu) a zobrazí se spuštěné aplikace, dají se nějakým tlačítkem vypnout.

2. Zajímal by mě nějaký File Manager (popř. File Explorer), opět free. Jde mi o hudbu - pokud si jí chci pouštět, tak je vynikající řazení, ale mám například složku, kde mám spoustu krátkých mp3 a takhle je musím hledat podle (unknown) ...

Díky moc za odpovědi.
Macbook Pro 13 2015
--------------------------------------------
iPhone 11Pro 64GB
--------------------------------------------
Nikon D90
--------------------------------------------
T-Mobile - Na míru s retencí
chl3b4
Junior

Odeslat příspěvekod chl3b4 20. 1. 2010 22:42

Ahoj, chci se zeptat zkušenějších uživatelů. Spoustu věcí jsem již vyřešil, ale mám chuť přeinstalovat svůj FW, ale bohužel nevím, jak na to :( Pročítal jsem toto forum a našel jsem odkaz na slovenské stránky, ale bohužel nevím, jak mám přijít na ověřovací heslo :)) Koukal jsem na tento odkaz: http://www.berryreview.com/2010/01/07/b ... -released/ a nevím, jestli to je správný firmware, který bych měl nainstalovat. Je tam čeština ?

Mám tedy dva dotazy:
1. Který FW mám nainstalovat (nepoužívám BIS)
2. Jak na instalaci FW.

Děkuji :)
Macbook Pro 13 2015
--------------------------------------------
iPhone 11Pro 64GB
--------------------------------------------
Nikon D90
--------------------------------------------
T-Mobile - Na míru s retencí
chl3b4
Junior

Odeslat příspěvekod Juaquin 21. 1. 2010 11:17

Zdravim,
právě jsem si nainstaloval facebook 1.7. do BB 8900 a nelze se přihlásit ke svému účtu. Zadám email a heslo a nic to nedělá. Mám aktivované BIS u T-mobilu. Verze firmwaru poslední 5.0.0.411. Neví prosím někdo v čem je problém? Děkuji.
Juaquin
Junior

Odeslat příspěvekod Paffel 21. 1. 2010 21:41

Zdarec, mám takové tušení, že to pod OS 5.0 neběží, :-[ :pozor :hm
Paffel
Junior

Odeslat příspěvekod honziss 22. 1. 2010 08:32

chl3b4 píše:Ahoj, chci se zeptat zkušenějších uživatelů. Spoustu věcí jsem již vyřešil, ale mám chuť přeinstalovat svůj FW, ale bohužel nevím, jak na to :( Pročítal jsem toto forum a našel jsem odkaz na slovenské stránky, ale bohužel nevím, jak mám přijít na ověřovací heslo :)) Koukal jsem na tento odkaz: http://www.berryreview.com/2010/01/07/b ... -released/ a nevím, jestli to je správný firmware, který bych měl nainstalovat. Je tam čeština ?

Mám tedy dva dotazy:
1. Který FW mám nainstalovat (nepoužívám BIS)
2. Jak na instalaci FW.

Děkuji :)


Zdar, pouzivam uz docela dlouho na mem curve fw 5.0.0.411, taktez bez BIS u VF a maximalni spokojenost.

Postup strucne:

- zazalohujes si bb a odpojis
- stahnes firmware (googluj nebo pohlej na foru crackberry.com, jsou tam odkazy na megaupload)
- naistalujes v pc, restart
- pripojis bb, ale nepoustis bb desktop
- pujdes do C:\Program Files\Common Files\Research In Motion\AppLoader
- smazes soubor vendor.xml
- spustis AppLoader
- pockas az najde zarizeni PIN
- pujdes do spravce aplikaci a ukoncis proces BlackberryDektopManager (nebo taknejak, muze se jmenovat i trochu jinak, dokonce snad i RIM...)
- das dale, pc by melo najit tebou nainstalovany fw v pc a nabidnout ti ho k instalaci
- pak uz jenom vyberes, ktere komponenty fw chces instalovat a spustis to
- po instalaci trochu trva prvni probuzeni bb, nech ho pripojeny k pc treba deset minut, me se treba stavalo, ze nabihani os v bb se kouslo ve tretine, ale kdyz ho nechas lezet, pripadne vyndas na chvili baterku, tak se to nakonec asi povede..fw jsem si prehraval asi 3x a vzdy se to nakonec povedlo a to jsem docela pc lama :)

Hodne zdaru!

Tady je par tipu na sw, kdyz provozujete bb bez BIS, BES:

OperaMini 5 beta 2 - prohlizec
Gmail - mail
Viigo - rss, pocasi
Ubertwitter
Googlemaps
GPSlogger
BeejiveIM (ICQ, Skype, atd...)
Nimbuzz (to same)
MySpace

Vsechno z toho jede na OS5, bez BIS, BES, pres Vami nastavene APN
F20 / 116d / 8° Steptronic
honziss
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chl3b4 22. 1. 2010 10:11

Ahoj, psal jsem ti už i SZ.

Našel jsem ten firmware, stáhl, nainstaloval, restartoval počítač. Pustil přes web Apploader, BB DesktopManager nebyl puštěný ve správci úloh. Vector.xml jsem smazal a v puštěném Apploaderu jsem měl už 5.0.0 fw. Označil jsem ho, dal Next a napsalo mi to, že mám nejnovější fw, že není potřeba aktualizovat a ať se registruju u RIM, když kliknu na další. Nějaký nápad ?

Ve správci úloh mám puštěno:
BbDevMgt.exe (Blackberry Device Manager)
RIMAutoUpdate.exe (RIM Auto Update)

Jinak používám Windows 7 HP 64bit.
Jo a ještě - jak pouštíš Apploader ? Já můžu jedině tím, že spustím BB Desktop Manager a pak dám Apploader v nabídce. Nebo alternativa - pustit to přes stránky blackberry.com ...
Macbook Pro 13 2015
--------------------------------------------
iPhone 11Pro 64GB
--------------------------------------------
Nikon D90
--------------------------------------------
T-Mobile - Na míru s retencí
chl3b4
Junior

Odeslat příspěvekod honziss 22. 1. 2010 10:53

chl3b4 píše:Ahoj, psal jsem ti už i SZ.

Našel jsem ten firmware, stáhl, nainstaloval, restartoval počítač. Pustil přes web Apploader, BB DesktopManager nebyl puštěný ve správci úloh. Vector.xml jsem smazal a v puštěném Apploaderu jsem měl už 5.0.0 fw. Označil jsem ho, dal Next a napsalo mi to, že mám nejnovější fw, že není potřeba aktualizovat a ať se registruju u RIM, když kliknu na další. Nějaký nápad ?

Ve správci úloh mám puštěno:
BbDevMgt.exe (Blackberry Device Manager)
RIMAutoUpdate.exe (RIM Auto Update)

Jinak používám Windows 7 HP 64bit.
Jo a ještě - jak pouštíš Apploader ? Já můžu jedině tím, že spustím BB Desktop Manager a pak dám Apploader v nabídce. Nebo alternativa - pustit to přes stránky blackberry.com ...


nenenene!

Mel jsem na mysli AppLoader (aplikaci), kterou mas ve slozce:

C:\Program Files\Common Files\Research In Motion\AppLoader

ma ikonu telefonu... A ten soubor co mas smazat se jmenuje vendor.xml ne vector (jen aby sis tam nesmazal neco jinyho)...
F20 / 116d / 8° Steptronic
honziss
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chl3b4 22. 1. 2010 12:26

Tak paráda, zvládl jsem to, nebyly žádný problémy :)

1. Teď bych se rád zeptal ještě k t omu firmwaru - je k němu čeština ?
2. A co se týče downgradu, tak stačí pustit BBDesktopManager, tam dát aktualizovat a ukáže se mi starší fw - správně ?
3. V čem je vylepšení tohoto nového fw ? Už jsem si všiml trochu grafika (tlačítka), dále smsky jsou v jiném kabátu (diskuze stejně jako předtím, akorát obráceně) a větší rychlost (hlavně u obrázků + prohlížení kolečkem) ...
Macbook Pro 13 2015
--------------------------------------------
iPhone 11Pro 64GB
--------------------------------------------
Nikon D90
--------------------------------------------
T-Mobile - Na míru s retencí
chl3b4
Junior

Odeslat příspěvekod honziss 22. 1. 2010 13:20

chl3b4 píše:Tak paráda, zvládl jsem to, nebyly žádný problémy :)

1. Teď bych se rád zeptal ještě k t omu firmwaru - je k němu čeština ?
2. A co se týče downgradu, tak stačí pustit BBDesktopManager, tam dát aktualizovat a ukáže se mi starší fw - správně ?
3. V čem je vylepšení tohoto nového fw ? Už jsem si všiml trochu grafika (tlačítka), dále smsky jsou v jiném kabátu (diskuze stejně jako předtím, akorát obráceně) a větší rychlost (hlavně u obrázků + prohlížení kolečkem) ...


Cestina by mela jit normalne vybrat v nastaveni jestli se nepletu. Ja jsem ji smazal a mam ve founu jenom aj, tak se nemuzu podivat.

Rozdily: vzhled, jine sms, trosku pozmenene ovladani a nabidky v galerii, delsi vydrz a vyssi stabilita (ale to je individualni jak jsem zjistil), kdych chces downgrade, tak staci jit pres bb desktop a tam si pustit aktualizaci, melo by ti to nabidnout 4.6...
F20 / 116d / 8° Steptronic
honziss
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod berczo 26. 1. 2010 10:47

Zdravím, jsem novým majitelem BB 8900 a chci se zeptat, se kterým OS vůbec začít abych se do toho dostal ? Na češtině mi nezáleží, preferuju rychlost a dlouhou výdrž baterky ....

Tak jsem to tady pročetl a už sosám v.411. Hned to tam šoupnu a uvidíme :-)

Jinak dotaz, nechcete rozjet pořádně diskusi - sekci Blackberry na :
http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewforum.php?f=130

Thx ....
berczo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod berczo 29. 1. 2010 13:34

Zdravím, mám problém se synchronizací adresáře a kalendáře z outlooku. Když to chci nastavit vyskakuje mi tato hláška:

Obrázek

Když dám možnosti a datová schránka, tak se mi ukáže toto:
Obrázek

Díky za tipy
berczo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czorek 7. 2. 2010 12:17

Zdravím :) chtěl bych se zeptat....Mám problém když se chci podívat na nějáké video na internetu např youtube. Chvili se mi to video načítá v přehravači a pak hodí chybu. Nevím někdo co s tím?:) Děkuju :)
czorek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bobo.cz 8. 2. 2010 21:18

A jak se připojuješ k netu?

Zkus si stáhnout prohlížeč BOLD. Na svém blogu o něm mám pár slov. podporuje i YT... :-)
BlackBerry Bold 9000
<odkaz odstraněn>
bobo.cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Barfra 18. 2. 2010 13:33

Zdravím a prosím o radu.
V článku "Americké ostružiní ..." je popsáno :
"..To znamená, že na každé písmenko nebo skoro každou jinou klávesu lze nastavit LIBOVOLNOU funkci telefonu, nebo kontakt z adreáře..".
Kontakt umím přiřadit, ale jak na libovolnou funkci ?
(Curve 8900, 4.6.1.310)
Díky
Barfra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chlebnik 18. 2. 2010 14:05

ten clanek neberte moc vazne :) autor se netaji tim ze s BB zacina a ze o tom moc nevi, takze tam je plno dost spatne formulovanych veci (typu BES je jen za velke penize pro firmy) a podobne.
chlebnik
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků