NOKIA 7020-zkušenosti

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tomcb 1. 1. 2010 15:19

Přítelkyně má tento mobil, který jsme náhodou sehnali. Po designové stránce i výbavy je velmi dobrý, až na některé detaily, se kterými si nevím rady:
1. Jakým způsobem se zvýší hlasitost přijímaného hovoru?
(dříve měli Nokie po stranách tlačítka, zde nic není)
2. Jakým způsobem se sníží podsvětlení displeje(kontrast), neboť šíleně září. Dobré při plném
slunci, ale ve tmě z toho bolí oči.
(dříve to šlo v menu, zde jsem nic nenašel)
3. V pohotovostním režimu, hlavní strana menu je ve spodní části nějaká pohotovostní lišta
(fotoaparát, fotografie,share on ovi,facebook,chat-ikonky), která ruší a omylem se mačká.
Nikdy ji používat nebudu, případně půjdu do menu. Chci ji zrušit, jakým to jde způsobem?
Zajímavé je, že na stránkách Nokie je úvodní obrazovka bez těchto ikonek.
4. Jaké typy telefonů používají stejný soft a vizualizaci jako tato N7020?

Máte-li někdo zkušenosti s tímto telefonem, budu rád a možná i ostatní, dejte vědět! Díky

Foto: http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu ... fault.aspx
Tomcb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deleted user 1. 1. 2010 16:54

ad 1) Ne všechny Nokie mají a měly postranní tlačítka pro ovládání hlasitosti. Hlasitost během hovoru se u nich potom nastavuje hlavní kurzorovou klávesou vpředu - konkrétně směry vlevo a vpravo.

ad 2) Ano, jas displeje šel dříve nastavit v menu, ale to už je opravdu hodně let zpátky, vracíme se do dob pasivních displejů. :-) U aktivních zobrazovačů modely série 40 podobné nastavení nikdy nenabízely; pokud ano, v nastavení displeje byste ho našli.

ad 3) Menu > Nastavení > Displej > Aktivní pohotovostní režim> Aktivní pohotovostní režim > Vypnout.

ad 4) Je to série 40 5. edice ve zjednodušené podobě. Stejný software používá např. Nokia 2700. Kompatibilní by však měl být i s ostatními telefony 5. edice, např. 5130, 5220, 5310 a 5610 řady XpressMusic, oběma 6500 nebo 7500 Prism.
Deleted user

Odeslat příspěvekod Tomcb 2. 1. 2010 23:24

Děkuji za super odpovědi. Akorát bod 3) jsem aktivní pohotovostní režim nenašel. Pod položkou displej jsou pouze tyto možnosti: tapeta-výchozí zobrazení-barva písma homescr.- detaily upozornění-animace otvírání-zobraz.hl.menu-spořič displeje-velikost písma-logo operátora-informace o buňce. Tak nevím , kde to hledat. Díky. T. :-|
Tomcb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deleted user 3. 1. 2010 01:35

On to totiž asi vlastně není aktivní pohotovostní režim. Pod tou položkou Výchozí zobrazení se nastavuje co?
Deleted user

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 1. 2010 17:20

Vypnout Režim výchozího zobrazení a dole už nic určitě nebude. Zrovna jsem to zkusil na mámině 7020.
anonymni

Odeslat příspěvekod Deleted user 13. 1. 2010 14:28

Mám teď tento telefon na testování, takže si ho tu můžeme rozebrat. :-]
Deleted user

Odeslat příspěvekod kamik99 14. 1. 2010 08:00

Tak pověz nějaké dojmy. Chtěl bych ho pro ženu ;-)
kamik99
Junior

Odeslat příspěvekod Deleted user 14. 1. 2010 11:02

První dojem je, že se zdá být velký, hlavně po otevření. Opravdu vše - displej je velký, klávesnice je velká, písmena v menu jsou velká (jdou ale přepnout na normální). Problémy jsem zatím měl jen trochu s tou klávesnicí. Při psaní to je trochu problém pojmout tak velkou plochu jedním palcem. :-]
Deleted user

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 1. 2010 14:24

Mé mámě na tom mobilu vadí, že nemá ty tlačítka na ovládání zvuku hned na boku a že se to hodně patlá... :-( Mě se na tom mobilu líbí, že když na něho klepnu dvakrát v zavřeném stavu, tak se mi zobrazí ten čas. :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Deleted user 15. 1. 2010 15:16

Boční klávesy postrádám taky. Pořád je zkouším nahmatat, prostě tam ale nejsou. Ale klepání na displej se mi moc líbí, to dělám pořád. :-)
Deleted user

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 1. 2010 17:17

Nevíš, jestli se dá nějak vypnout takové ty tečky před zobrazením hodin (po tom poklepání tam je ten efekt s tečkama)?
anonymni

Odeslat příspěvekod Deleted user 15. 1. 2010 17:44

Ty hranaté bubliny... :-) Ty se vypnout nedají, proběhnou po rozvícení displeje a těsně před jeho zhasnutím. Je to takový oživující efekt, poblikává to i při práci s otevřeným telefonem. Všimni si například, co to dělá při focení. :-] Osobně jsem sice hodně konzervativní, ale tohle se mi líbí, ten telefon díky tomu "žije". :-)
Deleted user

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 1. 2010 17:59

Tak to abych zase si ten mobil půjčil na chvilinku. Se podívám, jěště jednou na ty efekty :-) Jaký firmware máš prosím tě na tom testovaném kousku?
anonymni

Odeslat příspěvekod Deleted user 15. 1. 2010 18:06

V 05.20 (29-10-09).
Deleted user

Odeslat příspěvekod Deleted user 15. 1. 2010 19:10

Zaktualizoval bych to, žel bohu nemám datový kabel. :-]

Vůbec - co to je za divný přechod? 05.20 > 05.21...
Deleted user

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků