Nokia N900 živě: věcné dotazy, postřehy

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Austinek 14. 12. 2009 19:08

Jackoneill:
ja si otevrel extras testing i devel, a zatim pohoda
ale po kazde nainstalovane aplikaci kontroluju misto na rootu... rekl bych ze ty hlavni aplikace optifikovane jsou, ale porad to do /usr neco cpe... momentalne mam 22 MB volneho na rootfs..

Nicmene ted jsem si nainstaloval enigmu a je to parada, idealni hra pro akcelerometr, i na PC jsem ji dost paril :)
Zajima me akurat jedna vec a to jestli ten akcelerometr jde zkalibrovat ?? je totiz docela mimo o par stupnu :/ zkuste si nekdo nainstalovat program attitude, a schvalne polozke kolmo na stul... ja to mam mimo o nejake 2-3 stupne.
Austinek
Junior

Odeslat příspěvekod p-r-e-d-a-t-o-r 14. 12. 2009 19:11

marcelino: najdes ho v extras-devel ;-) je tam OpenArena aj origo Quake3Arena ale daj si OpenArenu bezi krasne a do origa by si si musel este aj z PC nahadzovat daake vecicky. ja som si ju dal a je to bomba, postahoval som mapky z http://lvlworld.com/ ( .pk3 funguju so vsetkymi verziami Quake, ci uz ide o Maemo, Linux na PC, Windows, Symbian, Windows Mobile :-) ). ako prve som skusal Simpsons mapu ktora je robena pre 1XX MB grafiky (nvm ake uz presne) a bezi docela v pohode, lepsie ako na i8910 Hd ktory ma rovnaky čip a n900 ma este aj vacsie rozlisenie ! je to v OS, pre symbian je to zle kodované :-P na youtube najdes aj videjko odomna akorat ze kvalita je na houby :-D natacal som s Touch HD, dneska som cel spravit nove, a aj viac map ukazat aby bolo vidiet ze vsetko ide krasne iba simpsons je pre 1XX mb grafarny robeny a preto trochu trhá akorat ze sa mi vybyla baterka v kamere 2min pred koncom a nabijacka je v robote takze aj zajtra :/

P.S.: este pridam ze ked ces nahodit vlastne mapky tak .pk3 subor das pomocou terminalu do /home/opt/openarena/baseoa/ ( musis mat sudo gainroot a pre presunutie subora sa pouziva prikaz mv nazov_suboru.pripona cesta_k_suboru, cekni prikazi na terminal na wiki.ubuntu.cz )
p-r-e-d-a-t-o-r
Junior

Odeslat příspěvekod wladas13 14. 12. 2009 19:14

asi mas krivy stol :D
Panasonic TX-P50G30E; Popcorn Hour A-200
NAS/server: Celeron G530, ASUS P8H67-M LE, Corsair DDR3 1x2048MB, WD 1,5TB (WD15EARS), WD 2TB (WD20EARS), WD 3TB (WD30EZRX)
Be Quiet! L7-300W, CoolerMaster Elite 342
wladas13
Junior

Odeslat příspěvekod zemj6 14. 12. 2009 19:36

kedarko píše:Huraaaa

Prave vysla aktualizacia FM Radia a uz je tam aj aktivna vyuzitelnost RDS
takze vam to ukaze nazov stanice a aj nazov pesnicky ktoru hraju (ak je podporovana stanicou)

som to teraz skusal je to pecka....super este to len skusam


Také jsem si to nainstaloval, nic mi to neukazuje, něco jako automatické ladění je asi tabu, radio děs a poprvé od koupě jsem vybalil originální "sluchátka" a to je superděs :!: :!: :!: ... proboha co to je za parodii :eh ? Těmhle gumovejm náhražkám říkají sluchátka? (nebudu dál rozvádět, nechci používat vulgární slovník)
... i sebetrapnější radio od Vietnamců mi zatím přijde použitelnější, protože alespoň má autotuning.
Pro mě je to šok.
zemj6
Junior

Odeslat příspěvekod jackoneill 14. 12. 2009 19:49

Jak by řekl Morpheus: "Vítej ve skutečném světě." :lol:
Nokia N900 - Objevujte nové možnosti. Online, ať se děje cokoliv.
jackoneill
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macabe 14. 12. 2009 19:53

to jako vazne neumi ani autotunning ? to umi i moje e51
když můžu pomůžu ale většinou nemůžu :)
lenovo T61 WSXGA+ 3GB ram, nvidia NVS 140M, 120 GB 9-cell baterie + dock + externí monitor Dell UltraSharp 2408WFP+ TV tuner AVerTV Hybrid Ultra USB :) WIN 7 home premium
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Junior

Odeslat příspěvekod davidk91 14. 12. 2009 20:08

:D...nokiacké sluchátka bych nikdy nepoužíval....má to přeci 3,5 mm 8-)
davidk91
Junior

Odeslat příspěvekod zemj6 14. 12. 2009 20:09

@jackoneill: no asi mám nekompatibilní uši ... :-D ... Sedím doma v křesle a ty sluchátka samovolně vypadávají... Děje se Vám to také?
@kedarko: jak jsi tam dostal RDS, to se tam samo začlo zobrazovat?
zemj6
Junior

Odeslat příspěvekod jackoneill 14. 12. 2009 20:12

Budu k tobě upřímný. Tato nezamotatelná sluchátka, jak je Nokia nazvala, jsou na dvě věci...
Byl jsem na ně zvědavý, ale jsou nepoužitelný. Ať si tam namontuju jakejkoliv ze 3 gumovejch povrchů/špuntů... vždycky mi vypadnou z uší. Když si je do uší narvu, držej tam, ale po minutě mě bolej uši i hlava. A to prej tyhle sluchadla stojej normálně minimálně 1000Kč. :D
Nokia N900 - Objevujte nové možnosti. Online, ať se děje cokoliv.
jackoneill
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kedarko 14. 12. 2009 20:18

zemj6 píše:Také jsem si to nainstaloval, nic mi to neukazuje, něco jako automatické ladění je asi tabu, radio děs a poprvé od koupě jsem vybalil originální "sluchátka" a to je superděs :!: :!: :!: ... proboha co to je za parodii :eh ? Těmhle gumovejm náhražkám říkají sluchátka? (nebudu dál rozvádět, nechci používat vulgární slovník)
... i sebetrapnější radio od Vietnamců mi zatím přijde použitelnější, protože alespoň má autotuning.
Pro mě je to šok.


A co ti mali k N900 pribalit sluchatka za 100EUR?
Ja osobne mam vlastne sluchadla v cene 80EUR vyzerju podobne ale maju sirku pasma od hlbky nepocujem po vysky nepocujem....

macabe píše:to jako vazne neumi ani autotunning ? to umi i moje e51


pekny nazor panove, ale ste uboziaci ak napisete lepsi soft pre radio za 2 tyzdne tak sa vam ospravedlnim!

Pretoze to nie je soft od nokie ale od nejakeho developera je to vyvojova verzia, prva verzia mala aj vyhladavanie ale nevedela RDS, terajsia vie RDS a povodne tlacitka po stranach uz nevyhladavaju ale prepinaju medzi stanicami.... uvidime co bude v novsej verzii.

Ale vy nic ine neviete len hned vsetko ociernit a pochovat hned od zaciatku pod zem.

Takze v tejto novej verzii som prstom posuval stupnicu a naladil si napriklad FUNARADIO v Bratislave a tento FM Tuner mi asi po 10 sekundach ukazal ze je to FUNRADIO a hraje sa pesnicka "Bla bla bla nejaky nazov", tak som isiel na web nasiel zoznam frekvencii ake su v Bratislave a nahadzoval rucne, mam trpezlivost na rozdiel od niektorych tu na fore. a po kazdej nahodenej frekvencii som dal stanicu ulozit. Predosla veriza ich ani neukladala.
Je to vyvojova verzia ale stale lepsie nieco ako nic....
kedarko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zemj6 14. 12. 2009 20:28

@kedarko: radio skoro neposlouchám, jen když jedu autem ... Neberte to jako útok. Za N900 bych do ohně skočil a obdivuji každého devenlopera co dělá open-source, protože v tom topí svůj um a hlavně čas a to si zaslouží úctu. Proto jsem napsal, že to --> zatím <-- je tak jak je.
Nic ve zlém, ale o programu FM radio se mluví daleko déle, než 14dní ;-)
Mně osobne je líto, že nejde radio bez sluchátek (vím anténa ...ale přece jen).
A k těm sluchátkům ... no to mi opravdu vyrazilo dech. Spíš mě zajímal názor okolí, jestli jsem takový exot, že to vadí jen mně. A sluchátka za 100Eur opravdu nečekám, ale na druhou stranu znám tunu hodně levných sluchátek, které mi přijdou lepší jak ty co dali k N900. (jen můj osobní názor)
zemj6
Junior

Odeslat příspěvekod kedarko 14. 12. 2009 20:34

zemj6 píše:@kedarko: radio skoro neposlouchám, jen když jedu autem ... Neberte to jako útok. Za N900 bych do ohně skočil a obdivuji každého devenlopera co dělá open-source, protože v tom topí svůj um a hlavně čas a to si zaslouží úctu. Proto jsem napsal, že to --> zatím <-- je tak jak je.
Nic ve zlém, ale o programu FM radio se mluví daleko déle, než 14dní ;-)
Mně osobne je líto, že nejde radio bez sluchátek (vím anténa ...ale přece jen).
A k těm sluchátkům ... no to mi opravdu vyrazilo dech. Spíš mě zajímal názor okolí, jestli jsem takový exot, že to vadí jen mně. A sluchátka za 100Eur opravdu nečekám, ale na druhou stranu znám tunu hodně levných sluchátek, které mi přijdou lepší jak ty co dali k N900. (jen můj osobní názor)


ja som ich skusal nie je to take zle, da sa to pocuvat ak ich das normalnemu smrtelnikovi nebude vediet povedat rozdiel od sluchatok pre N900 a za 80EUR tie tez predsa hraju no nie?
A vzdy to tak bolo ze sa predava hlavne zariadenie a to ostatne okolo je tam len aby sa nepovedalo. To by sme mohli zacat kritizovat handricku ze nie je az taka kvalitna ako je k mojemu fotoaparatu. 8-D

Ale takztiez chapem ze ak som vyplacol za N900 cca 600 EUR tak nech mi tam daju aj poriadne sluchadla! Ale ako poznam vyrobcov tak ked chcu zarobit tak ti tam daju sluchadla nie za 70,-EUR ale za 7,-EUR.
Naposledy upravil kedarko dne 14. 12. 2009 20:36, celkově upraveno 1
kedarko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brixes1 14. 12. 2009 20:34

Asi špatná otázka, ale jaké (ne)výhody jsou toho mobilního telefonu. Rozhoduji se o jeho koupi. Pro které uživatele je hlavně určen a co na něm člověk nejvíc bude upřednostňovat? Díky
Brixes1
Junior

Odeslat příspěvekod marcelino666 14. 12. 2009 20:38

A jako sa dostanem do toho extras-devel?
marcelino666
Junior

Odeslat příspěvekod wladas13 14. 12. 2009 20:38

to fakt ??? ja som sa na tie sluchatka tak tesil :(
stuplaky do usi od Sony Ericssonu HPM-70 su paradne tak som dufal ze aj tieto od nokie budu super...tak skoda
za ne som bol ochotny vysolit 1200 sk a nelutoval som to ani 2 sec
Panasonic TX-P50G30E; Popcorn Hour A-200
NAS/server: Celeron G530, ASUS P8H67-M LE, Corsair DDR3 1x2048MB, WD 1,5TB (WD15EARS), WD 2TB (WD20EARS), WD 3TB (WD30EZRX)
Be Quiet! L7-300W, CoolerMaster Elite 342
wladas13
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků