n900, n97, n97 mini popř htc HD2

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jurcja1 9. 12. 2009 20:22

zdravím . kdy by měla být n900 prodejná v česku..? a druhý dotaz.. vybírám mezi mobily n97 mini, n97, htc HD2 a touto n900.. který byste mi doporučili ..v rámci používání dokumentů office, kvalita kamery a fotoaparátu, rychlost systému, kvalita dotykového ovládání, stereo reproduktorů a poslech hudby.. a HW klávesnice..

měl by to být můj první dotykový mobil, můj prozatímní mobil se přiznám je nokie 6020.. doposud mi stačilo sms a hovory, jenže dost času trávím na pc a tak myslím že jako náhražka by mohlo být něco z těchto mobilů.. v rámci offfice dokumentů, připojení pomocí wifi, 3g atd..dobrý fotoaparát, hudba, přehrávání videí a filmů.. chci váš praktický názor.. messeging iq, skype.. atd.. jinak k tomu skype dá se používat normálně přes internetu tuším. že není to placená služba v rámci telefonu ale naopak je to spárováno se skype přes net..? založil jsem nové téma jelikož v jiných subfórech mi nikdo neodpovídá..:) a chci slyšet opravdu čistě rady názory a příklady z praxe..

předem díky.. :-)
Snažím se být sám sebou, přijímat rady ostatních, ale nenechat se ovlivnit špatnými ideály. :) Rad pomůžu pokud dokáži, ale taktéž se snažím kdekoli načerpat dostatek informací..
jurcja1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jackoneill 9. 12. 2009 21:00

Ahoj, vlastním N900 a zajímám se o ní už přes 3 měsíce. V Česku je prodejná už nyní, momentálně jen na předobjednávky, ale koncem příštího týdne by měla být už volně (alespoň na Andělu to tvrdí). Nejpozději koncem měsíce/v lednu. S N97 a N97mini jsem si hrál před nějakou dobou, ale už mi nesedly, za 6 let jsem měl Symbianu už zkrátka dost, proto jsem šel do N900, která má Linuxové Maemo 5 a nabídne toho více.

Nevím jak moc ti záleží na mms, sim toolkit a digitálním kompasu - ty v N900 nenajdeš. Nicméně, N900 má v podstatě všechno, je to takovej balíček "od každého něco a něco skvěle". Dokumenty číst umí (pdf, doc, xls, ppt, txt). Fotoaparát má 5MPix Carl Zeiss a nahrává video v rozlišení 848x480. Z praxe (mám telefon jen 30 hodin) mohu říct, že kvalita videa je dost dobrá, co se týče fotek - pokud jsou dobré světelné podmínky, dělá to fotky pěkný. V oblasti internetu a datových služeb exceluje a dá se říci, že nemá konkurenci. Co tě napadne, to má a umí to na výbornou. Ať je to prohlížeč (Firefox, flash 9.4/10.1, zvládne každou stránku) nebo propojenost různých služeb (integrace Skype, VoIP, IM klientů, SMS, telefonu). Je to přecijen tablet s funkcí telefonu. Nikoliv naopak. Hudba - N900 má stereo reproduktory a jsou jedny z nejkvalitnějších a nejhlasitějších, co jsem u mobilů slyšel. Lepší má snad jen 5800XM. Co se filmů týče, v základu přehraje .avi formát s kodeky divx a xvid pro video a mp3 a pcm pro audio - bez konverze - takže klasické dvdripy nejsou problém. Některé soubory ale i přesto bude lepší zkonvertovat (resp. snížit jejich rozlišení nebo datovej tok) - zkoušel jsem 720x576 s datovým tokem 4500kbps a šlo to, ale bylo to trochu pomalejší. Ale nemám důvod si stěžovat, neznám jinej mobil, kterej by to bez konverze přehrál. Pak jsem ještě zkoušel formát .mp4 (stažený z youtube) a tam není nejmenší problém. To je k tvým dotazům asi vše. Snad jen dodám, že má ještě propracovanej multi-tasking a 4 nastavitelný uživatelský plochy. A klávesnice je příjemná, jen to chce trochu si zvyknout. N97/97mini a N900 jsou dvě uplně jiné kategorie. HD2 a N900 se už nechá srovnávat. Ne že by byla N97 špatná, ale prostě toho neumí tolik a ani umět nemůže. Asi tak. :-))
Nokia N900 - Objevujte nové možnosti. Online, ať se děje cokoliv.
jackoneill
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurcja1 9. 12. 2009 21:43

a u operátorů t-mobile, vodafone, popř o2 bude asi kdy..? takže za sebe mi doporučuješ n900...
jak to vypadá s kvalitou displeje..?
a jak to je s maily a problémy ohledně vibrací?
jak to vypadá s prací telefonu na výšku zdali to bude nějak řešeno a taky volání v horizontálním rozložení..?
Snažím se být sám sebou, přijímat rady ostatních, ale nenechat se ovlivnit špatnými ideály. :) Rad pomůžu pokud dokáži, ale taktéž se snažím kdekoli načerpat dostatek informací..
jurcja1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jackoneill 9. 12. 2009 22:01

U operátorů nebude, minimálně do ledna, pak se uvidí. Je to exklusivita Nokie. Pokud tě nic nenutí kupovat u operátora, kupuj u Nokie. Jj, doporučuju určitě. Kvalita dipsleje je super. Je hodně ostrý a barvy jsou živé. Má rozlišení 800x480 bodů a i když je resistivní, jeho odezva je od kapacitního k nerozeznání. Navíc můžeš použít i stylus a nejen prsty. Vibrace tam jsou, nějaký konkrétnější dotaz? Můžeš si je zapnout/vypnout. Když ti přijde zpráva, mobil zazvoní, zavibruje, ukáže se ti to na displeji a problikne diodka modře a pulzuje dokud si zprávu neotevřeš. Aplikace telefonu, neboli samotné telefonování probíhá na výšku. Galerie taky pracuje na výšku. Zbytek telefonu pracuje na šířku. V dalším firmware bude mimojiné přidáno to, aby šel na výšku i porhlížeč. Mě osobně práce na šířku vyhovuje a i ten systém je tomu přizpůsobený. Není to telefon, ale tablet. Jestli časem bude komplet celý telefon pracovat na výšku nevím, ale pochybuju, třeba kvůli multitaskingu, který si na výšku neumím představit. S maily to je tak, že tam je emailový klient, já ale používám plný web. Jako v základu v tom telefonu je víceméně vše, ale kdyžtak se nějaké věci nechají pár kliknutími doinstalovat. Doporučuju ale k N900 internetový tarif od O2 nebo Vodafonu.
Nokia N900 - Objevujte nové možnosti. Online, ať se děje cokoliv.
jackoneill
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurcja1 10. 12. 2009 06:45

ok, zkusím operátorům napsat a pak tu postnu co jsme dostal za odpověď.. jinak k video hovorům umí telefon samotně video hovory... a skype video hovory.?

myslíš že podpora mms bude přidána podpora v nějakém dalším firmware?

a co gps? jak funguje je dobře spárována s mapami ?
jak to vypadá z tvé praxe s výdrží..?
Snažím se být sám sebou, přijímat rady ostatních, ale nenechat se ovlivnit špatnými ideály. :) Rad pomůžu pokud dokáži, ale taktéž se snažím kdekoli načerpat dostatek informací..
jurcja1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurcja1 10. 12. 2009 20:32

přidávám info že u t-mobile v bližších 20 měsících nechystají n900.. jinak rád bych dostal odpovědi na otázky z předchozího postu a jinak přidávám další zda-li je v tel icq messenger respektive ten co je spárovaný s kontakty..
Snažím se být sám sebou, přijímat rady ostatních, ale nenechat se ovlivnit špatnými ideály. :) Rad pomůžu pokud dokáži, ale taktéž se snažím kdekoli načerpat dostatek informací..
jurcja1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jackoneill 11. 12. 2009 00:53

Odpověď na předešlé dotazy jsi četl? Stačila ti?

K videohovorům - telefon na to hardware má, ale zatím nejsou podporovány softwarově (je to chyba Nokie i firmy Skype)

Mms by přidány být mohly určitě, ale fakt nevím kdy. Myslím, že to je jen otázkou času.

Gps funguje si myslím dobře, je rychlá a i docela přesná (fix za pár sekund). Můžeš si dát i gps widget ovi maps na plochu. Při prohlížení máš k dispozici několik druhů map - normální/satelitní/terén, pak je tam ještě hledání míst a směřování trasy. Na jiné gps aplikaci pracuje slovenský Sygic.

Z mé praxe je výdrž super - den používání není problémem, ale záleží to na mnoha faktorech, nastavení, atp.

V telefonu je hodně messengerů a protokolů už předinstalovaných (integrovaných) jak jsem psal, např. Skype, Google Talk, Jabber, Ovi, Sip... co se týče msn a icq, tak ty tam nejsou, ale můžeš si je doinstalovat. Pokud se nepletu tak zatím jsou v katalogu extras-devel nebo extras-testing. Fungují, ale není to ještě ono. Katalogy (aplikace) jsou v Maemu tříděny do sekcí:
Nokia (aplikace přímo od Nokie) -> Extras (3rd party aplikace, které byly otestovány a 100% fungují) -> Extras-Testing (3rd party aplikace, měly by fungovat, jsou ale spíš na testování) -> Extras-Devel (pro běžného uživatele se tenhle katalog nedoporučuje, může v telefonu něco pokazit když nevíš co děláš, spíš pro developery). Brzy k tomu přibude ještě obchod Ovi Store.
Nokia N900 - Objevujte nové možnosti. Online, ať se děje cokoliv.
jackoneill
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noron95 11. 12. 2009 10:01

ja tiez kupujem n900 je to daco nove, a mam rad nowe vecy. ale az buduci rok
noron95
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurcja1 11. 12. 2009 16:23

já ještě počkám.. jelikož mě zarazila výdrž baterie a navíc čekám jak to bude s n900 u operátorů.. zatím u t-mobile a vodafone mi odepsali že zatím ho v nabídce nebudou mít..
Snažím se být sám sebou, přijímat rady ostatních, ale nenechat se ovlivnit špatnými ideály. :) Rad pomůžu pokud dokáži, ale taktéž se snažím kdekoli načerpat dostatek informací..
jurcja1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jackoneill 11. 12. 2009 17:44

výdrž necelý den používání ti příjde málo? jinak, možná budeš čekat donekonečna, jelikož je dost možné, že u operátorů nikdy nebude...
Nokia N900 - Objevujte nové možnosti. Online, ať se děje cokoliv.
jackoneill
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurcja1 11. 12. 2009 17:47

ne jeden den kdyby od 6 rána do 18 hod odpoledne vydržel úplně v klidu.. byl bych šťasten.. jenže mě zaráží jak má každý uživatel jinou výdrž někdo 10 hodin někdo 2 někdo zase 5.. jinak nevíš kde bych v kamenné prodejně v okolí ostravy sehnal ten telefon co nejlevněji ale za to original se vším všudy..?
Snažím se být sám sebou, přijímat rady ostatních, ale nenechat se ovlivnit špatnými ideály. :) Rad pomůžu pokud dokáži, ale taktéž se snažím kdekoli načerpat dostatek informací..
jurcja1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mamuth 23. 12. 2009 11:43

ahoj, mám problém s nastavením a rozhýbáním internetového volání na n97. pomůžete? díky moc mamuth@centrum.cz ( zkoušel jsem to podle návodu a moc se nechyrám, na n95 mi to běhalo vpoho )
mamuth
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků