Nokia 6720 Classic

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jirkausti 30. 10. 2009 14:31

4 baterky? to je divný... :hm Nepoužíváš tam dobíjecí akumulátory? Ty mají totiž jen 1,2V takže když jim trošku poklesne napětí, už to nedobíjí.
Já do toho používám klasickou alkalickou baterii a jednou telefon v pohodě nabiju. (Energeticky to vychází i s rezervou. 1,5V baterie s kapacitou cca 3000 mAh má tedy asi 4,5 Wh a origoš. baterie 3,7V 1050 mAh v telefonu má 3,88 Wh. )
jirkausti
Junior

Odeslat příspěvekod fillipek 30. 10. 2009 15:54

Pouzivam dobijeci baterky (2700mAh), pokud bych si mel kupovat pokazde novou alkalickou baterku, tak by me to vyslo pekne draho:-D a neda se rict ze mam zrovna kapsy nacpany tisicovkama, proto i peclive vybiram novy telefon.. A porad vaham..
fillipek
Junior

Odeslat příspěvekod jirkausti 30. 10. 2009 16:05

jasný to chápu. Přesně tyto baterie (SANYO 2700 mAh) jsem zkoušel a chovalo se to přesně jak říkáš. Chvíli to dobíjelo, ale jak trochu pokleslo napětí, byl konec. Pokud tedy tuto zvýšenou spotřebu energie máš často, je to asi problém. Snad jedině nacpat 4 dobíjecí baterie do nějakého pouzdra a připojit k mobilu konektorem. Pak se to bude chovat jako klasická dobíječka. Akorát elegance a "kompaktnost" DC-8 bude pryč. V podstatě něco podobného, co jsi popisoval ty.
To, že mě DC-8 vyhovuje, není tím, že bych byl tak bohatej, ale spíš tím, že to použiji jen občas (když vyrazím někam na kolo a chci mít trvale zapnutou GPS)
jirkausti
Junior

Odeslat příspěvekod fillipek 30. 10. 2009 16:29

Jasne, to chapu:-) ja si casto kratim cas internetem v praci, a telefon tak mam za cca 3-4 hodiny vybity, kdyz smena trva 8hodin.. Nemam tak co delat:-D (teda ne ze bych taky nepracoval..) ale je to skoda. K telefonu se nechovam zrovna nejlip, casto me spadl (sekundove lepidlo), nekdy je ve vlhku (koupelna), a nekdy v prasnem prostredi.. Ne nechci primo odolny telefon, jen nechci do telefonu investovat hodne, a tento model ma na sobe peknou cenovku.. Navic vsechno se porad zlepsuje, a vsichni vime, ze za rok a pul tento telefon bude stat za...:-)
fillipek
Junior

Odeslat příspěvekod radek.novak 30. 10. 2009 18:01

jirkausti píše:Snad jedině nacpat 4 dobíjecí baterie do nějakého pouzdra a připojit k mobilu konektorem. Pak se to bude chovat jako klasická dobíječka. Akorát elegance a "kompaktnost" DC-8 bude pryč.

Tohle jsem si kdysi dávno udělal na MDAčko. Telefon jsem těmi 4 tužkovými bateriemi dobil tak 2,5x. Fungovalo to perfektně :-)

Dneska mi přišla náhradní baterie do 6720 z Hong Kongu za 60kč vč. pošty. Tak jsem na ní zvědavý, jak se pochlapí :D
radek.novak
Junior

Odeslat příspěvekod fillipek 30. 10. 2009 18:13

To bych mel strach ze bych mel brzo v kapse velky teplo :-D
fillipek
Junior

Odeslat příspěvekod radek.novak 1. 11. 2009 00:29

Tak baterie je opravdu špatná. Nabije se za cca 30 min a za stejnou dobu se vybije :-D.

Jinak dneska jsem objevil (pro mě) velmi zajímavou věc. Pokud dám režim kamery a zapnu "kontrolku videa", tak po spuštění nahrávání svítí dioda nonstop :).
radek.novak
Junior

Odeslat příspěvekod bubš 1. 11. 2009 10:04

Ahoj, zajímalo by mě srovnání tohoto mobilu s Nokií N82 hlavně co se týká rychlosti, výdrže baterie, klady/zápory. Rás bych si pořídil právě N6720 ale u N82 mě zase láká možnost připojení přes Wifi, kterou 6720 bohužel nemá. Pokud by měl někdo možnost srovnání těchto dvou mobilů, budu moc rád za odpověď, díky
bubš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fillipek 1. 11. 2009 12:35

bubš> ahoj, já teda nejsem zatím vlastníkem 6720, ale já osobně bych si N82 již nekoupil, už jen z toho důvodu že pro mě je telefon starý, prostě víc jak půl roku starý telefon bych si nekoupil.
(ano, možná je to divné, ale všechno jde tak rychle dopředu, že...)
Na oba telefony jsem se díval v Nokia Centru, a 6720 se mi zdála výrazně rychlejší.
(ten 600mHz procesor jde poznat oproti 332mHz který má N82)..
jinak 6720 je tenší, má novější operační systém, navíc má jistě pohodlnější klávesnici a kvalitnější kryt telefonu. HSDPA má až 10 Mbit, oproti 3,6.
pokud oželíš Wifi, myslím že je to jasné..
N82 má jen větší displej 2,4", ale zase o 3mm větší tlouštku..
fillipek
Junior

Odeslat příspěvekod x---x---x 2. 11. 2009 21:39

N82 má mizernou výdrž baterie, je to taková cihla:-) Má ale lepší foťák a wi-fi.
x---x---x
Junior

Odeslat příspěvekod jirkausti 2. 11. 2009 21:52

lepší foťák? To určitě ne ;-)
jirkausti
Junior

Odeslat příspěvekod fillipek 2. 11. 2009 23:02

Zeptam se majitelu 6720, dnes jsem (opet) navstivil nokia centrum, a koukal se na tento telefon, nejak jsem nemohl najit,kde se nastavuje detailneji pohotovostni displej, (konkretne myslim ty ikonky, co jsou nahore na displeji, a slouzi jako rychly pristup bez nutnosti navstiveni menu, snad me chapete...)
dale nikomu telefon, klavesy atd vyrazne nevrze? To stejne prach atp.
Jak dlouho nabijite telefon? Hodinu? Dve?
Jinak je telefon stabilni, zadne extra restarty? Je neco co bych mel vedet, co se vam na telefonu nelibi?
fillipek
Junior

Odeslat příspěvekod mimous 3. 11. 2009 07:01

Po včerejší rodinné debatě (rodiče mi na telefon přidají peníze) a vyloučení telefonů s dot. displayem jsem se rozhodl pro tento telefon.
Mám ještě pár dotazů:
1) Dá se navigace použít k nav. auta? (Dají se stáhnout a nainst. jiné mapy než nokia, třeba Garmin)+hlas
2)Dá se trvale vypnout A-GPS?
3)Jak často se musí nabíjet?
4)Kvalita zpracování? Spadl už někomu na zem?
5)Kvalita fotek? Kvůli tomu jsem opustil 5800XM

Plno lidí tady píše, že je škoda, že to nemá Wifi. Kolik z Vás to opravdu využije? Na prázdniny jsem měl půjčený iPhone a Wifi jsem použil za ty dva měsíce asi 2-3x. (Celou dobu v Praze)
mimous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 3. 11. 2009 08:20

1) Ano, navigací existuje celá řada.
2) Ano
3) Podle použití
5) fotky jsou tu http://www.gsmarena.com/nokia_6720_clas ... -381p6.php
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 3. 11. 2009 11:34

2filipek: Aktivní pohotovostní režim se nastavuje v menu Nastavení > Nastavení a Obecné > Přizpůsobení > Pohotovostní režim. Viz. návod strana 14.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků