BlackBerry 9000

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Arrow79 27. 10. 2009 11:59

Petrik vela zalezi od pouziteho OS v Bolde. Osobne by som Ti odporucal prejst na posledny dostupny OS 5.0.0.314 a myslim, ze svoj nazor na niektore veci zmenis. Hlavne asi na baterku a prehliadac. Prehliadac sa da zrychlit vypnutim Javascriptu. Co sa tyka mailov, nevyuzivam na odpovede, resp. napisanie novych sprav skratky, takze mi je to jedno, stale urcite rychlejsie odpisem ako na E71 :) Radio a nahravanie hovoru, bohuzial, to nejde.
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Junior

Odeslat příspěvekod petrik88 27. 10. 2009 12:44

Arrow79, díky za reakci, poslední FW zkusím, momentálně mám 4.6.0.291. Ještě jsem zapoměl na jednu pro pracovní telefon velmi důležitou věc a tou je TODAY obrazovka, tu měly už první komunikátory a člověk při pohledu na telefon hned věděl, co ten den případně v nejbližší době má, případně co je nutno splnit. Do BB to je třeba doinstalovat a mezi náma, dát skoro 50$ včetně daně za TODAY aplikaci (e-Mobile Today Professional + pluginy na RSS a počasí) a pak zjistit, že RSS nelze konfigurovat atp. je opravdu trochu moc. (já za to těch necelých 50$ dal :grr: )A Free aplikace zase třeba neumí češtinu, nebo jsou prostě nepoužitelné. Toto vidím jako jednu z hlavních nevýhod BB, a že místa je na displayi dost a dost :-)
Ještě doplním, u Nokie a myslím, že to platí u všech modelů, zeleným telefonkem odešlete e-mail, sms, mms, hovor, což je nebezpečně návykové, proč chodit do menu a hledat položku "Odeslat".
petrik88
Junior

Odeslat příspěvekod Arrow79 27. 10. 2009 14:46

Today obrazovka je v tom novom OS. Ukazuje posledne udalosti z kalendara, posledne spravy.. co sa tyka e-Mobile Today, to je zbytocny soft, nefunguje to uplne tak ako by som ocakaval..

V BB urobis zakladnu funkciu pri odosielani dvojitym stlacenim klavesy menu :) A tiez nemusis ist do menu a kliknut odoslat :)
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Junior

Odeslat příspěvekod mkappa 27. 10. 2009 15:59

Začínám přemýšlet o tom novém OS (obecně jsem v tomhle trochu líná konzerva :-)). Jsou tam i nějaká nemilá překvapení, něco k horšímu nebo jen samé plusy? A co jazyky, je to "all languages"?
BlackBerry Bold 9700 (OS 5.0.0.423)
mkappa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arrow79 27. 10. 2009 16:51

Jasne, je to multilanguage. Negativa podla mna ziadne, iba vela pozitivnych veci... Samozrejme odporucam OS 5.0.0.314.

A maly detail. Nedaju sa aktualizovat pristroje, ktore nemaju aktivny BIS. Divocina, ale je to tak... cize ani v offline mode sa nepodari aktualizovat.
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Junior

Odeslat příspěvekod Kkozi 27. 10. 2009 17:30

Mkappa: Konecne to nekdo shrnul tak jak to citim ja. Mel jsem taky e71,kterou jsem spokojene pouzival.
Ty zkratky jsou fakt debilni, a souhlasim,ze ten clovek,co to delal,je imbecil.
Prohlizec mi ale prijde mnohem lepsi nez na nokii.Obcas je pomalej,coz se pry vyresilo novym OS,ale jinak s tou kulickou a displejem je to lepsi nez nokii.
Co me stve nejvic je ta zminovana baterka. Opravdu to nejak zasadne resi novy OS?
Kkozi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mkappa 28. 10. 2009 16:55

Arrow79 píše:A maly detail. Nedaju sa aktualizovat pristroje, ktore nemaju aktivny BIS. Divocina, ale je to tak... cize ani v offline mode sa nepodari aktualizovat.

Ale jinak, když mám BIS aktivní, je instalace bezproblémová? Dělal bych to přes PC podle toho tvého úžasného návodu, který tady někde visí. Když totiž hledám aktualizace přímo z telefonu, nikdy to žádné nenajde (myslím, že to nějak souvisí s tím, co oficiálně podporuje operátor)
BlackBerry Bold 9700 (OS 5.0.0.423)
mkappa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arrow79 28. 10. 2009 17:32

Aktualizaciu priamo z telefonu ti ponukne iba vtedy, ak tvoj operator ma k dispozicii novsi OS... Orange ma napr. pre 8900vku ako "posledny" OS 4.6.1.206 :D

Co sa tyka aktualizacie, samozrejme, je to bez najmensieho problemu. Podla navodu to zvladnes bez problemov.
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Junior

Odeslat příspěvekod Juaquin 29. 10. 2009 14:57

Arrow79 píše:Today obrazovka je v tom novom OS. Ukazuje posledne udalosti z kalendara, posledne spravy.. co sa tyka e-Mobile Today, to je zbytocny soft, nefunguje to uplne tak ako by som ocakaval..

V BB urobis zakladnu funkciu pri odosielani dvojitym stlacenim klavesy menu :) A tiez nemusis ist do menu a kliknut odoslat :)


Je také možnost využít today obrazovku v bb 8900? Mám os 5.0.0.238 a nikde tuto možnost nemůžu najít. Díky za případný tip.
Juaquin
Junior

Odeslat příspěvekod jike 29. 10. 2009 16:53

Nový OS jde nainstalovat i bez BIS. Stačilo vyndat SIM kartu a šlo to bez problému ;-)
jike
Junior

Odeslat příspěvekod Arrow79 29. 10. 2009 18:13

Jike, tak toto je haluz, lebo do 8520 som nevedel ani bez SIM nahrat 5.0.0.238.

Juaquin: Chod do hlavneho menu > tlacidlo menu > moznosti > a tam su moznosti temy. Bolo to urcite v .238 v 8900vke, ta ale mala uz nove UI. Ale zda sa mi, ze to je aj na Bolde.. Ak to tam nenajdes, tak daj OS .314, je jednoznacne najlepsi, tam to najdes urcite.
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Junior

Odeslat příspěvekod jike 29. 10. 2009 18:47

Nový OS mě nepěkně překvapil, nejdou mi otevřít soubory přes Prozkoumat v Mediích. Bohužel v tom nejsem sám, několik lidí z crackberry je na tom stejně. Taky mi přijde, že display má dlouhou prodlevu při rozsvěcení po nečinnosti.
jike
Junior

Odeslat příspěvekod Arrow79 29. 10. 2009 19:00

No, nieje to stale oficialny OS, moze to byt tym. Tiez mi to na 8900vke nejde, ale v podstate pouzivam viac FileScout ako vstanany filebrowser. Co sa tyka rozsvietenia displeja, nejak to nepozorujem na 8900vke. V podstate jedna vec co je je ta, ze vstup do moznosti je pomalsi ako pri starsich OS, ale nevadi mi to tiez.
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Junior

Odeslat příspěvekod jike 29. 10. 2009 20:05

On to moc velký problém není, FileScout mám nainstalovaný delší dobu. Jinak to lze řešit Aplikace - Soubory - All files, soubory jdou touto cestou normálně otevřít.
jike
Junior

Odeslat příspěvekod KarelMlha 29. 10. 2009 21:53

Tak jsem nainstaloval OS 5.0.0.314. Při instakaci mi to ale hlásilo málo paměti, tak jsem odebral všechny jazyky kromě angličtiny a češtiny. Teď mi to ukazuje v aplikační paměti volno 30.3MB. Paměť zařízení celkový prostor 859,2MB, volno 386.1MB.Mám naintalovanou jen operu mini, berry buzz. Je to standartní ? Nevšiml jsem si jak to bylo u předchozí verze firmweru.
KarelMlha
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků