Nově představená Nokia E55: Poloviční QWERTY

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod RobertS 22. 9. 2009 08:06

@ lojza_ objednal jsem ji jinde.

Mam ji od minuleho tydne a ma to pro mne zatim 2 pozitivni veci:
- prekvapive telefon je mnohem stabilnejsi nez E52, nemrzne, nerestartuje se sam atd. Cekal jsem ze to bude to same
- klavesnice je presne jak jsem ocekaval - idealni kompromis mezi alfanumerickou a qwerty

Jeste aby v S60 byla poradna e-mailova aplikace a byl by to idealni telefon (pro mne).
RobertS
Junior

Odeslat příspěvekod lojza_ 22. 9. 2009 08:39

Že by dobré zprávy :?: :-) Trošku se obávám 5tlačítek na jednom řádku. Oproti třem to je velký rozdíl ve velikosti. Naštěstí ale nemám velké prsty, tak by to neměl být problém.

Můžu se zeptat, kde a za kolik jsi jí koupil :?:
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RobertS 22. 9. 2009 15:49

Mam velke prsty, prave proto se mi na ni pise mnohem lepe nez na E71.

Koupil jsem ji v UK na unlocked-mobiles.com
RobertS
Junior

Odeslat příspěvekod lojza_ 22. 9. 2009 20:22

Co se k tomu, kromě vlastní ceny mobilu, muselo ještě přičíst. Nějaké clo nebo dopravné?
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RobertS 23. 9. 2009 08:57

V EU jsme jiz nejaky ten patek, takze clo zadne. Dopravu samozrejme musis pocitat (cca. 10-20 EUR)
RobertS
Junior

Odeslat příspěvekod lojza_ 23. 9. 2009 09:52

A jaký je k tomu záruční list :?: Originál Nokia nebo nějaký jejich, jak je to s uplatněním záruky :?:

Počítám, že čeština tam není, ale EN je taky v pohodě.
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RobertS 23. 9. 2009 19:22

Zaruku uz musis pravdepodobne resit v UK. Teoreticky by mela platit zaruka v EU, ale byvaji s tim problemy.
RobertS
Junior

Odeslat příspěvekod zhrdnk 26. 9. 2009 20:28

Tiez dufam, ze nebudem musiet riesit problemy. Mam ho cez e-bay z UK, ale za tie dva tyzdne co ho vlastnim som absolutne spokojny, ziaden restart ani problemy s krytom tak ako uvadzaju majitelia velmi podobnej E52. Ale ak by sa vyskytol nejaky problem v zaruke asi to budem tiez musiet riesit cez UK.
zhrdnk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lojza_ 6. 10. 2009 07:32

Jak jde psaní s T9 :?: Čeština tam určitě není, tak zbývá buď slovník postupně naučit česká slova nebo psát bez T9. Jak to jde :?:
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RobertS 10. 10. 2009 20:25

ja samozrejme pisu bez T9, je to urcite rychlejsi.
RobertS
Junior

Odeslat příspěvekod bigm 11. 10. 2009 15:34

Jde v E55 psát SMS a kontakty v seynamu s češtinou i když to nemá lokalizaci?
Mám starší E60 a tam to nejde a zvolna hledám náhradu za dosluhující kousek.
Jinak, nezkoušel jste někdo, zda v E55 fungují ještě klasická datová vytáčená volání (CSD nebo HSCSD)?
bigm
Junior

Odeslat příspěvekod lojza_ 12. 10. 2009 10:46

Jo, to by mě taky zajímalo. Česká diakritika tam asi nebude, co :?: V kalendáři, v kontaktech, e-mail, internet atd. plus možnost vyhledávat s diakritikou.
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigm 12. 10. 2009 12:11

V té E60, co mám, kde mám západoevropský produkt kód, tak čeština v kalendáří/prohlížeči/SMS/kontaktech/... se zobrazuje OK, akorát nejde zadávat. Při vyhledávání v kontaktech píšu jméno bez diakritiky a nejde to i s tou diakritikou.
Snad to v novějších nepoprznili a pokud by šla i čeština zadávat, bylo by to super. Zaím váhám mezi E52 a E55 a čekám, zda s eneobjeví varianta bez foťáku.
bigm
Junior

Odeslat příspěvekod RobertS 13. 10. 2009 19:56

diakritika na E55 jde (i kdyz ji nepouzivam), ale ne všechny znaky - jdou znaky s čárkou, ne s háčkem. T.j. ne specificky české/slovenské znaky, jen ty mezinárodně používané znaky. I bez diakritiky vsak jde vyhledavat jmena, ktera jsou v Kontaktech s diakritikou. Vyhledavani pres klavesnici funguje "jako" s vyuzitim T9 - napr. jmeno Pavel je potreba zvolit tak, ze 1 x zmacknout klavesu OP, 1 x klavesu AS, 1 x CV, 1 x ER a 1 x L.
RobertS
Junior

Odeslat příspěvekod lojza_ 14. 10. 2009 09:28

Jasné, takže např. do jména nejsem schopný zadat "Žluťoučký kůň" ale jenom Zlutoucký kun". "Máma" tam jde, ale "Děda" ne, jen "Deda". Hmm, to není ideální. Angličtina v mobilu mi nevadí, ale nemít diakritiku je špatné. A nejenom v adresáři nebo kalendáři ... :-l
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků