Nokia N900 ("mobile computer") - 1. zariadenie s OS Maemo 5

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod intelygentik 10. 9. 2009 18:49

A kdy se tedy zacne prodavat ? Cekam jak male decko ...
My love is your love ... N900
intelygentik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 10. 9. 2009 18:52

Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2009 :wink: Tak doufej, že nebude mít zpoždění
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jackoneill 10. 9. 2009 19:42

intelygentik píše:A kdy se tedy zacne prodavat ? Cekam jak male decko ...


Mno, na některých místech oficiálně už 1.října. Co se většiny trhu a Evropy týče (včetně ČR), tak to vypadá na půlku až konec října. Zbytek světa netuším, ale někdy později. Uvidíme kdy CZ stránka Nokia bude mít další podrobnosti.
Nokia N900 - Objevujte nové možnosti. Online, ať se děje cokoliv.
jackoneill
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod revol 11. 9. 2009 13:12

jackoneill píše:nemáš vůbec zač..kdyby tě ještě něco zajímalo, pokusím se odpovědět...já si ji určo koupím hned jak to půjde...

Ještě bych měl dotaz na klávesy pro velká písmena a specíální znaky. Je nutné při psaní velkého písmene nebo nějakého znaku (čísla) držet a nebo jen zmáčknout shift (Fn) a pak příslušnou klávesu?
revol
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr73 11. 9. 2009 13:43

@revol: vešekeré přepínače alternativních znaků jako klávesa Fn, nebo shift stačí zmáčknout před příslušnou klávesou.
Kapr73
Junior

Odeslat příspěvekod kas_pik 15. 9. 2009 12:41

www.alza.cz má nokii N900 k dispozici od 20.10.2009 ale nevím jestli už i v češtině, mimochodem čekám jak dítě a ihned jdu do ní :)
kas_pik
Junior

Odeslat příspěvekod P-atr1k. 15. 9. 2009 17:46

No, taky bych rad sel, ale asi nebudu mit z ceho :D, musite napsat potom poradnou recenzi ;-) :)
P-atr1k.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kas_pik 15. 9. 2009 18:27

tak to určitě někdo napíše ;) přinejhorším nějakou "horší" já :D chci jí hlavně kvůli Maemo 5 - jinak bych šel klidně do HTC Touch Pro 2 ... ale mě Windows Mobile neláká a Symbian ? nechci !
kas_pik
Junior

Odeslat příspěvekod P-atr1k. 18. 9. 2009 18:43

No WM bych teda urcite nebral :D. Maemo je na tedle nokii hlavním lákadlem. Měl jsem na pár dní pučenou Nokii n97 a symbian teda není uplně zlý...
P-atr1k.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kas_pik 18. 9. 2009 22:27

ale s Maemo se podle mě nebude moct rovnat ;) i podle starších verzí Maemo...
kas_pik
Junior

Odeslat příspěvekod P-atr1k. 19. 9. 2009 10:01

jj, tak maemo by mělo být určitě lepší... Musíme brát, že symbian původně není pro dotykové telefony, ale na n97 me docela prekvapil... Maemo vypadá perfektně, uvidíme, co z něj udělají developeři...
P-atr1k.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kas_pik 19. 9. 2009 10:21

to je to hlavní co mě vadí například na 5800 XPmusic.... normální symbian kterej prostě pro jeden z prvních dotykáčů nokia není moc přizpůsobenej ... :(
kas_pik
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr73 19. 9. 2009 16:08

Nokia zasponzorovala port aplikace pro cteni a editaci office dokumentu KOffice :arrow: http://labs.trolltech.com/blogs/2009/09 ... n-koffice/
Aplikace by mela byt predstavena na Maemo Summitu v Amstrdamu, ktery probiha 9-11 rijna.

Obrázek

P-atr1k. píše:jj, tak maemo by mělo být určitě lepší... Musíme brát, že symbian původně není pro dotykové telefony, ale na n97 me docela prekvapil... Maemo vypadá perfektně, uvidíme, co z něj udělají developeři...

Co to blabolis za nesmysly, prvni komercne pouzita verze Synbian OS 5 byla pouzita v Ericssonu R380 a to byl prave dotykovy telefon, i pozdeji se objevilo nekolik vice ci mene uspesnych UI nastaveb systemu, jako UIQ u SE, nebo Series90 u Nokie

@jackoneill: nevsiml sis jak to vypada s podporou J2ME u Maemo5?
Kapr73
Junior

Odeslat příspěvekod Qual 19. 9. 2009 22:28

Evidentně myslel, že S60 nebylo původně pro dotykáče...
Jinak doufám, že bude i přizpůsobenej editor dokumentů pro Maemo. Docela po Maemu slintám :D :oops:
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Netro 19. 9. 2009 23:50

cena v Europe je 599 EUR...
v USA ju v predpredaji mali v Amazone za 649 USD, teraz to este znizili na 583 USD, teda necelych 400 EUR (bez dane)
verzia je to rovnaka, takze nepochopim, kto by si to kupil v Europe, ak ma aspon nejake kontaky v USA (aj ja by som s tym vedel pomoct)
3210 > 3510i > 6070 > N95 8GB
peace & luv...
Netro
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků