Nokia 5800 XpressMusic - poslední fw. 60.0.003 (10/2011)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pascalwb 23. 8. 2009 12:31

tak ked som vcera resetol fon tak som dnes skusil na dvore asi 2.5 m od nasho domu (prizemny) a 10 m od druheho poschodovy 0.5 metra od 1.5 m ihlicnanov. A signal som chital cez urcenie polohy a asi za cca 3 minuty naskocil, potom som zapol NDrive a islo aj pocas pohybu zasiel som aj donutra chvilku islo potom bol signal velmi slaby visiel som a zachvilu nabehlo takze dufam ze to vydrzi

//este som sa chcel opytat ako odpajate mobil od PC, lebo ked je USB tak je tam ze bezpecne odebrat ...., ale pri telefone to neni, 6300vku som iba vytiahol ale toto sa bojim casto robit na 5800, neni nato nejaky sposob alebo sa to da iba takto
Pascalwb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod borsuk 23. 8. 2009 13:29

Pascalwb píše:
A prosim aky je najlepsi prehliadac fotiek lebo ten co je v mobile ukazuje vsetky obrazky co su v mobile


http://betalabs.nokia.com/betas/view/no ... to-browser zatim jsem nasel jen toto, co jsem cetl poruznu na forech, nemusi byt spatny, nemam ale cas to zkouset, tak kdo to pouzil at napise.

Edit: nyni to zkousim a vubec se mi tato aplikace nelibi, micha obrazky dokupy, takze gulas jako vestaveny prohlizec, funkce detekce tvare, zoom, lupa, rotace, menu obrazku funguje bez problemu, nyni mi to generuje nahledy cca uz 20 minut, fotky bezne velikosti, odhadem asi 300 ze slozky images na karte (do velikosti 1MB), jeste nejsou vsechny nahledy, mozna to ponecham par dni na otestovani, ale za sebe rikam radeji ne, snad zbyva cekat nez Resco inovuje svuj prohlizec pro nase dotykace.
Chceš-li poznat charakter člověka, dej mu moc. A.L.
borsuk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony.som.ja 23. 8. 2009 15:53

mne sa ten photo browser vobec nepacil ... hned som ho vymazal :)
- Nokia 5800 XM Red
- iPod 30GB 5G White
- ASUS M51V Multimedia
Tony.som.ja
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod winkja 23. 8. 2009 19:04

photo browsera mam v fonu a jsme s nim spokojen. fotky mi ukazuje v pěkném rozlišeni, s lupou jsem spokojen, načítání obrázků má taky (alespoň u mě zatím) rychlé. ;-]

to borsuk: s tim michanim obrazku do kupy když podržiš někde prst tak se ti otevře menu, a dole nad exitem je nastaveni zda zobrazovat podle složek nebo podle času 8-)
winkja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pascalwb 23. 8. 2009 20:47

Tak som dnes skusil GPS NDrive v aute jednoducho na zadnom sedadle som za jazdi prilozil k oknu a za taku 1 az 2 minutky chytilo signal, a dokonca aj rychlost ukazovalo dobru dufam ze to vydrzi
Pascalwb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod borsuk 24. 8. 2009 06:48

winkja píše:photo browsera mam v fonu a jsme s nim spokojen. fotky mi ukazuje v pěkném rozlišeni, s lupou jsem spokojen, načítání obrázků má taky (alespoň u mě zatím) rychlé. ;-]

to borsuk: s tim michanim obrazku do kupy když podržiš někde prst tak se ti otevře menu, a dole nad exitem je nastaveni zda zobrazovat podle složek nebo podle času 8-)


Ok, zalezi od vkusu a naroku kazdeho, mne se to nelibi, nacitani obrazku je mozna rychle, ale generovani nahledu nove pridanych je jako snek, kdyz podrzim prst, otevre se menu, jsou tam jen polozky "send" "rotate" "view details" "delete" zadne jine tam nemam, aplikaci jsem stahnul ze stranek Nokie viz link vyse, tak nevim... :hm
Chceš-li poznat charakter člověka, dej mu moc. A.L.
borsuk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdenda-t 24. 8. 2009 13:36

jak je to sou navigací jak jsi nakousl a auto v provozu ..mám teď na výběr 5800xm nebo počkat na 5800Ne.Ale pokud zvládá jen pěšky :) tak to nemá smysl.
zdenda-t
Junior

Odeslat příspěvekod winkja 24. 8. 2009 15:46

to borsuk: jistě, nikomu ten prohlížeč nechci vnucovat, to že loadovani novejch obrazku je jak šnek, jo to potvrzuju O:-) ale nějak mě to newa zatim. jinak ty co jsi psal, jo ta tam jsou, ale na boku je etě scroll a pravě pod tim "delete" je ona změna třízení fotek "time order/folder order"

to zdenda-t: tu serii 5800xm sem neštudoval přesně ale z toho co jsem pochopil tak jediná jeji vyhoda ma bejt v licenci na rok a auto setu ne? jinak stejna jak 5800. jinak co jsem zatim já zkoušel tak na signál jsem chytl do minuty na parkovišti mezi baraky a s navigaci jsem projel 1/2 Brna, bez komplikaci (sygic)...
winkja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod borsuk 24. 8. 2009 16:44

Winkja, neni, neni, zadny posun menu tam neni, jen polozky ktere pisi. Tento browser ovsem pro mne neni zadnym prinosem ve sprave fotek v mobilu, proto asi pude pryc.
Chceš-li poznat charakter člověka, dej mu moc. A.L.
borsuk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdenda-t 24. 8. 2009 17:20

Právě ,že licence na rok by mě nezaujala ..má mít a všude píšou doživotní podpora zdarma na OVI mapy 3 http://www.mynokia.cz/pristroje/predsta ... n-edition/
cena okolo osmi tisíc uvedení řijen 09
zdenda-t
Junior

Odeslat příspěvekod Tony.som.ja 24. 8. 2009 17:57

Na nete je velmi vela navodou ako sprevadzovat navigacie ako Garmin, Sygic, NDrive a ine, ovela lepsie ako nokia maps 3.

Cize ta Nokia maps3 navigacia nie je vobec podstatna v mobile a uz vobec si netreba mobil podla toho vyberat.
- Nokia 5800 XM Red
- iPod 30GB 5G White
- ASUS M51V Multimedia
Tony.som.ja
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony.som.ja 24. 8. 2009 17:58

ja tam tiez mam ten posun ale ziadne zalozky tam nie su. ale nic prevratne, ziadne priecinky tam nanajdes iba ti inak zoradi obrazky.
- Nokia 5800 XM Red
- iPod 30GB 5G White
- ASUS M51V Multimedia
Tony.som.ja
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdenda-t 24. 8. 2009 19:06

2Tony.som.ja: takze na téhle nokii může běžet i jinej navigační program spolu s Gps bez nutnosti mít nebo nemít licenci na Ovi maps?
zdenda-t
Junior

Odeslat příspěvekod decried 24. 8. 2009 19:12

Môže. Napr. Garmin Mobile XT, Sygic McGuider, atď. Ale licencia na (legálne) používanie týchto nav. stojí 1/4 - 1/3 ceny telefónu a to ešte nemáš doživotnú aktualizáciu map bezplatne. Ovi maps používa NAVTEQ mapy ktore používa aj Garmin.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony.som.ja 25. 8. 2009 10:00

Tak ak mas na vyber tak si kup NAV edition :) Ved to mas to iste co XM akurat s navigaciou navyse.
- Nokia 5800 XM Red
- iPod 30GB 5G White
- ASUS M51V Multimedia
Tony.som.ja
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků