NOKIA 6230:V čem je tak dobrá a proč po ní všichni toužíte?

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Driver 30. 3. 2005 19:26

Ja po ni netouzim, protoze uz ji mam.

Je to pro me super telefon, ma vsechno, co potrebuju a MP3 a radio jsou taky uzitecny funkce.
Das Auto
Driver
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anik 30. 3. 2005 20:39

6230 jsem chtela od doby,co vysla.hezky design,funkce.jsem moc spokojena :mrgreen:
Samsung Galaxy S23
Anik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Policak 30. 3. 2005 23:08

pepan píše:A v cem je spatna?
Neprehladne menu,nemoznost vypnuot diakritiku v SMS,nemoznost rozsirit pocet skupin volajicich,nemoznost prirazeni melodie ke konkretnimu kontaktu,nemoznost odeslat a prijmout hru pres infra,spatne prisupna pametova karta
Urcite jsem jeste na neco zapomel....pripadne doplnim :roll:

Menu je prehledne, lepe receno, to neni vlastnost, to je tvuj subjektivni nazor, dany tim, ze mobil nemas a neznas. Jinak by jsi totiz nepsal o diakritice, ktera se sice zobrazuje pri psani, ale pred odeslanim je orezana, takze zpravy se nezkracuji.Melodie se neprirazuji ke kontaktu, ale ke skupine. Az budes mit v adresari pres 300 kontaktu, pochopis, ze prirazovat melodie ke jmenu muze jen teenager se dvema kamarady a Ancou Dlanovkou. A odesilani a prijimani her pres infra opravdu neni primarni ucel tohoto mobilu. Takze jedina vada, ktera se da z tveho prispevku uznat, je ta pametovka pod baterkou. Pocet prodanych kusu ale svedci o tom, ze se to da vydrzet. :lol:
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ApexTwin 30. 3. 2005 23:14

V poslednej dobre su si telefony v podstate rovne - Siemens S65, SE K700i, Nokia 6230 -> kazdy z nich ma svoje plusy a minusy, tak si musi kazdy sam zvazit na co bude telefon pouzivat...Ja osobne uprednostnuje 6230ku, pretoze som student a ma to radio + mp3 + pamatove karty, tak aspon sa nenudim na prednaskach ... :D Ale myslim si ze vsetky tri telefony co som spominal su perfektne!!!
SIEMENS S6,C35i,S35i,SL45i->NOKIA 6210,3510i,3220->SIEMENS CX65->PANASONIC X70->NOKIU 6230->Sony Ericsson K700i->Sony Ericsson W800 /2 tyzdne :)/->Sony Ericsson P910
ApexTwin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MegaMC(smazano) 31. 3. 2005 13:12

Stupidphone uz nikdy v zivote,ale co se tyce 6230,tak ze stupidfounu je jedna z nejlepsich...az na ten maly display.Ale stejne,neni to nic pro me 8)
It IS gOOd daY tO DiE (c)Red Army Soldier
N3330=>N-Gage=>N6600=>N7610
Nokia RULLLZ
MegaMC(smazano)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyborg 31. 3. 2005 14:44

Toužil jsem po ní a taky jsem si ji koupil... Pravda, pár vad na kráse má, ale zas až tak akoratní nejsem a nějaký ten prach za sklem, volný kryt a menší display mě jen tak nevyvedou z míry. Šlo mi o funkce a s těmito nedostatky jsem počítal po zkušenostech s předchozími modely od nokie. Později jsem přidal gigovou kartu a nemohu si stěžovat.

Pokud někomu jde o funkce a pamět´, je N6230 bezkonkurenční volba mezi telefony bez OS.
Naposledy upravil Cyborg dne 7. 4. 2005 17:45, celkově upraveno 1
Hasta la Vista, Baby...
Cyborg
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MPxondra 1. 4. 2005 19:44

pro me byla absolutne nejlepsi telefo jakej sem kdy mel ale to ze menu telefonu bylo stereotypne byly to me mordovalo kdyby mela temata aspon jako 3220 tak ho furt mam
MPxondra
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod offline 7. 4. 2005 14:28

proste malej nadupanej telefon ktery lze tahat po kapsach...telefony se symbianem ci jine bez ale z velkym displayem nejsou tak skladne....
offline
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mu.mi 7. 4. 2005 20:38

Pořídím si jej taky a zatím nahradí mou starou N7250, než se objeví nový SX75.
U N6230 mi vyhovuje vše, co nabízí a hlavně zůstanu u skvělé klávesnice a rychlosti. Hry nepotřebuji, využiju rozsáhlý seznam a Bluetooth.
Má i solidní výdrž na jedno nabití a přitom je poměrně malý, tak proč ne?
Mu.mi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TDW 7. 4. 2005 20:53

To je jednoduché - má rádio, MMC karty, dokonce i docela rychlá data. Zapomenout nesmím ani na Modrozuba. Samo, nemá 1MPx fotoaparát nebo Push to talk a není 3G , což zatím je ale v ČR stejně jedno. Měnit ji nehodlám není za co, 6230i je jenom malá inovace a proč měnit něco co funguje ? U mého kusu stále s původním FW 3.15 běhal i ten BT bez problému. Asi opustím heslo 6310 forever a změním ho na 6230 forever. Prostě spokojenost - snad až na příliš plastový vzhled.
TDW
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aznoH 7. 4. 2005 21:51

Podle mého je to jen telefon o něco málo vylepšený oproti starší verzi mobilu. Ale přeci jen to je telefon bez OS, tak mě taky nějak moc neláká!
Sagem MC920~Nokia 3330~Nokia 7110~Nokia 7650~Nokia 6630~Nokia N70~Nokia N95~Neonode N2~Nokia N95 8GB~Apple iPhone 3G 8GB~Nokia Lumia 820~Nokia Lumia 930~Apple iPhone 7 32GB

VIP člen diskusního fóra MobilMania.cz
aznoH
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan 11. 4. 2005 13:58

Ve své podstatě (upozorňuji! z mého hlediska) je absence Symbianového operačního systému v Nokii 6230 velkou výhodou! 6230 nosím v kapse u kalhot (je malá), telefonuji (je to telefon a ne placaté zařízení s velkým displejem), občas něco vyfotím a hlavně se připojuji na Internet z notebooku. Tzn. včetně těch výhod, které zde byly uvedeny (MP3, rádio, velká kapacita paměti na obrázky a MP3 - MMC) mě na 6230 oblažuje ještě toto: nejrychlejší telefon co jsem měl, je to uzavřený systém - žádné viry (když nepočítám už ty, co do firmware umístila sama Nokia :) ), bluetooth (po upgrade fw perfektní) a hlavně EDGE Class 10. Navíc (opět po upgrade fw) je to nejstabilnější telefon co jsem kdy měl. Oproti Symbianu jsou totiž v 6230 všechny funkce co potřebuji a nejsou tam nainstalované, ale jsou tam přímo implementované tzn. bezchybnost (téměř) a rychlost! Například MP3 přehrává hardwareově - tedy bez ztráty výkonu telefonu při hudbě a ne jako na Symbianech softwareově! Na Nokii 6230 například mohu hrát JAVA hru s vypnutým zvukem, a k tomu si pustit MP3 písničky - zase bez ztráty rychlosti.
Jan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquila 11. 4. 2005 14:38

jan to uplne vystihol v com je vlastne sila 6230. ma plus minus vsetky funkcie, ale halvne "funguje" :)

6230i tych par drobnosti este doviedla do vazne dobreho mobilu
aquila
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Murmi 11. 4. 2005 15:10

Je jen dobře,že po 6230 následuje mírně vylepšený 6230i, protože kdyby nebyl. tak by po případně zaniklé 6230-tce, zbyla prázdná mezera, protože na to jak je drobný, je skvěle vybavený.
Pravda, že mnozí již považují telefon bez OS za nedostatečný, co se týká funkcí, ale je tu většina dalších, kteří operační systém v telefonu v podstatě nepotřebují.
Předem říkám případným oponentům že mluvím o Nokii. Je mi jasné že existují i jiné telefony, ale pak se ptejte proč mluvíme stále o N6230?
Murmi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMartinek 11. 4. 2005 16:45

Když jsem si na Vánoce pořizoval SE K700i, tak musim přiznat, že jsem přemýšlel také o Nokii 6230... A nakonec sem byl naštvanej, že sem si ji nekoupil(hlavně kvůli rychle klesající ceně K700i-novej telefon za 9 tis. a dneska se dá sehnat kolem 6 tis...!!!). Na druhou stranu, možná dobře, že sem si ho nevybral - z těch fakt nepoužitelnejch 40 MB na SE se nakonec vyklubal SX1 + 1 GB MMc s doplatkem 500 KČ... Moc se mi to vyplatilo :-)...
Kdybych měl 6230, tak to asi nevyměnim.... (jinak-SYMBIAN - bezkonkurenční, až na tu nestabilitu fm. v SX1....Ach jo...). Přidám dotaz - jakto, že mi při zkoušce na N. 6230 nešla 1 GB MMC ?
Údaje o founu: Koupený u ET, údaje po zadání *křížek0000křížek : Rh-12/gsm p1.1 ; na kartě bylo pár aplikkací pro Symbian? nějaký MP3 a pod. Název pam. karty: My Flash 1 GB A DATA
Ví někdo, v čem je chyba???
Svět není jen o Mobilních telefonech, je i o příslušenství....
MMartinek
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků