iphone 3G, navigace

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sinore 14. 12. 2008 14:49

Ahoj, existuje vůbec nějáká plnohodnotná neplacená navigace která by frčela na iphone 3g? Co jsem se dočetl, tak pouze to, že tomtom na iphone nebude. Co by jste dopuručili jako navigaci do auta? díky
sinore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamil2268 14. 12. 2008 15:11

tak nejlevnější bude ta co je už v mapách, stačí Ti datový paušál...
kamil2268
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 14. 12. 2008 15:17

Google Maps nejsou navigace, to jsou jen mapy, navíc ani při 3G/HSDPA připojení v Praze nestíhají při rychlejší jízdě stahovat data... Navigace na iPhone neexistuje, protože si to Steve Jobs nepřeje.

http://www.mobilmania.cz/Titulni-strana ... fault.aspx
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamil2268 14. 12. 2008 15:43

nemusíš tu cpát ten link na bulvár a ano funguje to jako navigace, sice není hlasová ale dokáže navrhnout trasu, rychlá jízda po Praze? 150 přes město?
kamil2268
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 14. 12. 2008 15:51

Nebalamuť lidi. iPhone nemá navigaci, má jen online stahované mapy. Navíc na její používání potřebuješ neomezený a drahý datový paušál, a funguje jen do cca 30km/h, při vyšší rychlosti se ani na 3G nestíhají stahovat data. Mimo Prahu je pouze GPRS/EDGE, a tam jen čekáš a čekáš...

A v zahraničí? Zaplatíš desítky tisíc za data v roamingu, heh.

Mnohem lepší WM zařízení mají deset různých navigačních aplikací (TomTom, iGo, Route66, Destinator, Navigon, OziExplorer a další).
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamil2268 14. 12. 2008 16:32

a kdo tu psal, že má plnohodnotnou navigaci? já ne...
do 30 km/h? hmm na kole asi víc nedáš co? jsem to zkoušel a do 80-90 to nemá problém, takže tak...

jo jinak když Ti vadí že nemá tu avizovanou plnohodnotnou navigaci tak proveď jailbreak, ale pochybuju, že lidé si kupují iphone kvůli navigaci, ale Tobě plnohodnotná navigace s 10 palcovým displejem do auta asi nic neříká...já neobhajuju iphone, ale taková špína se na něj házet nemusí...

:tleskani
kamil2268
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mvp 14. 12. 2008 16:41

Jaká špína ,co to meleš ? Prostě navigaci NEMÁ - neplacenou ani placenou a tím to hasne ....
mvp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamil2268 14. 12. 2008 16:45

já jsem také nepsal, že ji má, čti pořádně, mno vidím to na lock, tohle stejně nikam nevede...
kamil2268
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 14. 12. 2008 16:46

kamil2268 píše:já neobhajuju iphone, ale taková špína se na něj házet nemusí...


Aha, už to chápu. Když se (v recenzi) popravdě napíše, co iPhone neumí, je to "házení špíny". Jasně. On Steve Jobs rozhodl, že se musí jen chválit a pět ódy, že? Jenže svéprávná bytost poslouchá rozum, a ne Steve Jobse ;)

Sumace: Na iPhone navigace neexistuje.
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P-atr1k. 14. 12. 2008 20:00

Ano, navigace neexistuje. Ale je nutné doplnit zatím! Je to telefon určený hlavně pro Ameriku, kde funguje bezproblémově (sam sem tam byl a zkoušel) a předžene i kdejake Htc atd... s WM. Prostě pokud chceš tak to kup, pokud ne tak to nech byt a nemusíš to pomlouvat, my víme Radku, že si prostě od Applu něco jen tak nekoupíš. Nepotřebuju mit HTC Touch HD narvane funkcemi, z kterych polovinu nepotřebuju.
Když už píšu tak při porovnání Touche HD a Iphonu byste měli brát ne malý ohled na datum vydání ;-)
P-atr1k.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Apophis.k 25. 12. 2008 10:49

Tak už to taky není pravda pánové... v USA už se smějí, apple jim povolil Real-Time navigaci a už je i s mapama pro západní část US na appstore viz.

http://www.xroadgps.com/Maps/GMapforiPh ... fault.aspx

Ted už jen čekat, kdy se dostane na nás, v tomhle zapadákově...
Apophis.k
Nemám nic, jsem studý chudent...
Apophis.k
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P-atr1k. 26. 12. 2008 10:11

Ano, je to jen otazka casu. Takovy lidi, kteri maji ucet na paypalu a slo jim to, tak to nemaji spatne :-)
P-atr1k.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 26. 12. 2008 14:21

Výjimečně s Radkem souhlasím a i když tohle dlabu na MacBooku, WinMob zkrátka v navigaci vede. I proto mi tady leží Compact IV, který jsem před iPhonem upřednostnil (zejména kvuli zde diskutovaným GPS schopnostem).

Nicméně myslím, že plnohodnotná navigace do iPhonu je jen otázkou času, ať si Steve co chce říká 8-P
Jiří Kuruc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P-atr1k. 2. 1. 2009 12:30

Přesně, je to otázka času. Jen co se udělá i navigace pro Evropu, bude to pěkně běhat. iGO 8 taky není špatná :-) ale zatím dá se říct nepředstavená
P-atr1k.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 2. 1. 2009 12:43

Apophis.k píše:Tak už to taky není pravda pánové... v USA už se smějí, apple jim povolil Real-Time navigaci a už je i s mapama pro západní část US na appstore viz.

http://www.xroadgps.com/Maps/GMapforiPh ... fault.aspx

Ted už jen čekat, kdy se dostane na nás, v tomhle zapadákově...


Až na to, že to je funkčně dost ubohá věc ;)

http://navigovat.mobilmania.cz/Clanky/AR.asp?ARI=114117

Otázka je, proč se smířit s ubohostí, když je tu Touch HD, Samsung Omnia či SonyEricsson XPERIA X1 s TomTom, iGo8, Route66, OziExplorer, Destinator, Navigon a dalšími.
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků