Vodafone: Vaše číslo? Jak kdy.

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Cwb 3. 7. 2007 23:04

supr, hned jak bu cas to vyzkusam...prevedu cislo nekoho, kdo me stve :wink:
Dokonaly telefon neexistuje..
Cwb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _brandon_ 4. 7. 2007 08:40

Koukám, že tady to někdo pořád nechápe :/

chyba nastala hlavně v jedné jediné operaci a to, že operátor Vodafonu místo toho, aby přenos zamítl, o čež jsem ho po zadání svého číselného hesla požádal, ji potvrdil.

Tedy: nemůže za to O2, ani Vodafone (Vodafone maximálně tím, že zaměstná člověka, co neumí kliknout na správné tlačítko).

Šlo o pouhé selhání lidského faktoru.

Včera se se mnou spojil člověk, že omylem zadal číslo moje, on má to samé, na konci 8. A že jestli mám zájem, předá mi ho. Takže původně zadanou objednávku spletli.
_brandon_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 4. 7. 2007 08:47

Tak že to nakonec dobře dopadlo ?
Budeš mít tedy dvě zlatá čísla za cenu jednoho :)
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod P.O.B 9. 7. 2007 10:17

Ohledva toho "bombru" tak nevím, zdali ještě fungujou, ale novější i "dump" telefony tohle dokážou v poklidu odbourat a dokáží to i u opa...


Jinak, Zdá se, že tedy nešlo o jakousi "krádež" ale o "omyl"... Pokud je nový majitel ochoten se s vámi domluvit mělo by být vše v pořádku... Relativním...

Lidský faktor je hold problém... Ale co už... Vždy sem měl pocit, že tohle může udělat je operátorka, že chlapi tam jsou "odborníci" (alespoň já mám tuto zkušenost, když jsem se dovolal slečně, požádal jsem o přepojení na muže, samozřejmě po chvilce neúspěšného vysvětlování jakýže to potřebuju vyřešit problém...) Ale asi i mezi opy muži se naleznou s prominutím bl**... Vyjímka vždy potvrdí pravidlo...
Proto si nesmírně vážím služby "po svém" která eliminuje selhání někoho jiného než samého sebe... Když udělám něco jako idiot já, nemůžu se vymluvit na opa :-)


Hlavní je ale happy end, ne ;-)
Bosch 608 -> Alcatel 302 -> Panasonic GD 30 -> Alcatel 501 -> Ericsson T65i ->
SonyEricsson T610i + -> SonyEricsson W810i + Nokia 6230i (služební)
P.O.B
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Szapet 29. 8. 2007 18:03

Kdo jste už přenášel tel. číslo, jistě víte, že novou SIM kartu od nového opa si musíte někde převzít oproti podpisu ! Tím by se dal dotyčný naprosto přesně identifikovat a to by si asi nikdo nedovolil, i kdyby se nějakým nekalým způsobem dostal k tomu heslu ... V úvahu tedy přicházel jedině omyl ! Snad to tady mělo zaznít hned na počátku diskuse - ale jak se říká: po bitvě je každý generál ... :-)
A nejhorsi ze vseho jsou trpaslici - ty potvory vam vlezou vsude ...
Szapet
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 29. 8. 2007 19:06

Szapet: to je samozřejmě naprostá hloupost, k O2 a T-Mobile přecházíš na předplacenku naprosto anonymně ;-) přijdeš, koupíš kartu a jdeš...
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Szapet 29. 8. 2007 22:46

Za normálních okolností snad ano ... Ale pokud bych nějakým způsobem prokázal že to číslo je opravdu moje a že se s ním děje něco podivného, už vidím, jak ho operátor bez problémů dává někomu jinému ... já sice převáděl paušál, ale k předplacence snad taky musím mít v ruce NĚCO, co prokáže,že to číslo je opravdu moje ne ?
A nejhorsi ze vseho jsou trpaslici - ty potvory vam vlezou vsude ...
Szapet
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 31. 8. 2007 09:48

Szapet: nikoliv, to prokazuješ až u operátora, kterému dáváš výpověď ;)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod traveller 3. 9. 2007 08:35

Softmann: Přečti si to ještě jednou pomalu od začátku. Proč by tu někdo měl psát své číslo? A co by sis chtěl prověřovat? To bys tam jako vola a ptal se, kdo je na druhé straně?
traveller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 27. 10. 2008 05:31

vse zde popsane je mozne (hlavne kdyz nekdo pouziva PAC kod kdyz nechce cislo prenest je minimalne na :tleskani ), ale me neni jasna jedna vec:

jak se mohl novy majitel cisla spojit s puvodnim, notabene s nekym, kdo mel predplacenku, doslo vam to? :-)

Operatori jiste nebudou zprostredkovavat kontakt napric sitemi a ruznymi lidmi.

Jedine, ze dosud nedoslo k uvolneni a prenosu cisla...
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjohny 28. 10. 2008 00:44

Já bych to chápal tak, že zavolal na "své" číslo, až bylo u O2. Jinak tomu všemu celkem věřím, protože jsem převáděl dvě čísla od O2 k Vodafonu, znám ten proces převodu.
jjohny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod imejl 8. 5. 2009 12:54

ahoj, ja jdu jen tak kolem ale myslim si že ten kdo ti to číslo ukradl si od tebe musel napsat SMS s tim kodem a pukem a ten kod odeslat k VF.jinak se přece VF nedoví že si přenášíš číslo
imejl
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků