Sony Ericsson K630i/V640i. Co na něj řikáte???

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kubííík 12. 10. 2007 13:43

Mademan píše:Ja osobne netusim, o co SonyEricssonu ide.

Já to tuším.
Konečně udělat telefon, který mi bude vyhovovat po všech stránkách. :-D

squote="Mademan"]Ved na trhu je plno uplne rovnakych telefonov, ktore sa lisia len konstrukciou a ci maju AF alebo ho nemaju. Narazam na modely : K530, K550, K610, S500, W580, W610, W660, W710, W810, W850, W880, Z550, Z610, Z710.
Tie telefony sa lisia AFkom, rozlisenim displaya, konstrukciou.
Inac je tam absolutne vsetko rovnake.

Vyzkoušel sis je všechny osobně nebo to posuzuješ pouze podle udajů z katalogu mobilů?
Na 99,9% to druhé. Posuzovat něco podle papírových parametrů je dost ošidné.
Já jsem např. uvažoval o W810i, K550i, W610i, ale nebral bych např. K610i (takovou klávesnici už nikdy), W850i (vysouvák neberu), Z550, Z610, Z710 (nemusím véčka).
Ale proč by např. někdo, kdo chce vysouvák nebo véčko, nemohl mít stejnou nebo podobnou kvalitu, uživatelské prostředí a vlastnosti jako mají klasické telefony?
Ty by ses jako marketingový manažer neuživil.
Jeden čas bylo vytýkáno i Nokii, že vezme stejný vnitřek, dá tomu nový kabát, nějakou tu funkci navíc - a je tu nový telefon.
Ale vždyť o tom to přece je! Je to byznys jako každý jiný - s minimem nákladů dosáhnout co největších zisků - toho se dá dosáhnout jen tehdy, když si telefon koupí co největší počet lidí a ne jen omezená skupinka - myšleno omezená podle stavu své peněženky či podle svého vkusu, požadavků na telefon, konstrukci apod.
Každý člověk má své individuální požadavky a ne každý telefon, přestože jinak podobný ostatním, je schopen je splnit. Např. K850i je bomba... ale co z toho, když já zásadně nosím mobil v light pouzdru a díky 3 dotykovým tlačítkům pod displejem je tím pádem pro mě nepoužitelný?

Kubííík
Junior

Odeslat příspěvekod Vencos 12. 10. 2007 13:54

hmm pořád to samý... :( jak tak koukám na všechny ty moderní telefony, stále častějc uvažuju o co nejstaršim, největšim a nejoriginálnějším telefonu :mrgreen: tehdá to stálo za to!

jak na ty všchny nokie a erikosny koukám(hlavně teda ty eriksony), začíná ve mě hloubat myšlenka o samsungu...
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mademan 12. 10. 2007 14:21

2 Kubik: Ked uz hovoris o vyvoji a o tom , ze sa nic nezmenilo, tak to je absolutna pravda a aj sa to SE vytyka. Cize podla teba ma mobilny vyvyoj zastat pri displayoch s rozlisenim 176x220 ? Myslis ze preco je v recenziach telefonov vytykane ze nemaju xy funkciu ?
Lebo by sa to patrilo, ked pri modele o 5000kc lacnejsom tato funkcia je...Napr tebe sa paci pri Nokii 3110c display s rozlisenim 128x160 ? Dakedy to bolo maximum ale teraz len minimum. A nepozera sa na to dobre...

A nesudim to len z katalogov mobilov....Viacere z tychto mobilov som mal v rukach. A napr ked si clovek ide vybrat mobil, nevyberie si iny len preto, ze sa mu nepaci klavesnica.
A je o dost ine, ked si ides kupit mobil a ked uz ten mobil mas a porovnavas ho s inymi.

Nenarazal som len na to, ze su telefony rovnake ale maju len inu konstrukciu. Narazal som na to, ze SE vyraba stale a stale rovnake modely.

A snazili sa to trosku zmiest tym, ze svoje telefony rozdelili na Cybershoty a Walkmany a potom obyvajne...
A co napriklad nema Cybershot co nema Walkman ? hudobny prehravac ? Je rovnako kvalitny ako aj u Cybershotov.
Prislusenstvo memam na mysli.

Napr Nokia ponuka velke mnozstvo telefonov pre rozne kategorie. A SE ponuka velke mnozstvo telefonov pre rozne kategorie ale s rovnakymi funkciami.


P.S Nabuduce to neber tak osobne :wink:
AMD Athlon X2 4000+,2 GB RAM, GF EN8600GT 256 MB, 250 GB Seagate, LG GSA-H12L
Nokia 6230i+512 MB A-DATA
Mademan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vizitix 12. 10. 2007 18:37

Vencos: Tak máš asi stejnej názor... Mě už ty telefony, hlavně teda SE přijdou, že maj moc moderní vzhled :D nwm proč... Nokie se mi ještě líběj, ale ty SE už vůbec...
Unknown Pleasures
vizitix
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kubííík 12. 10. 2007 18:39

Mademan píše:P.S Nabuduce to neber tak osobne :wink:

Neboj, zas tak osobně to neberu. :-)
Prostě podle mého názoru K630i má všechno, co mi u dalších modelů SE dosud chybělo pohromadě: EDGE, dobrá klávesnice, multitasking.
Kubííík
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 12. 10. 2007 21:14

K630 stejnej multitasking jako napr u W810 jde minimalizovat java a hudebni prehravac. Multitasking ma plnohodnotny, ale nema pro nej tlacitko. Multi. ma K800, K550 ty maji proto specialni tlacitko..

A jinak K630 zapada do prumeru, jediny cim vynika HSDPA. Jinak nic extra, displej prumer v tyhle cenovy kategorii, fotak 2mpx budiz, videa porad mizerny rozliseni 144 x 176....

Vzdycky je co vylepsovat, a tech vylepseni je dost...
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snekac 1. 4. 2008 21:23

Mám dotaz na další majitele V640i (zvláště teď, po Bleskové nabídce). Také má váš SE takovou vrzavou konstrukci? >> Po stlačení oranžových pruhů po straně, zadní kryt baterky...
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2jery 2. 4. 2008 17:17

Tak to ani náhodou,já ho mám pěkně pevnej až mně ani nejde odsunout kryt baterky.Mám jiný problém.Myslel jsem,že SE už neblokuje odesílání java aplikací přes BT a jsem dost rozčarovaný,že to nejde. :(
Další věc,co mě s..e je ten pos....tej VFLive a ještě k tomu na takovým blbým tlačítku.
Kláveska mně moc nevyhovuje,ale budiž...
Jak jsi na tom s hlasitostí po připojení sluchátek?Já sotva slyším,co tam hraje,nedej bože abych šel po ulici,to bych neslyšel vůbec nic.Není někde fígl,že by se tomu dalo přidat?Boční tlačítka to zesílí jen malinko.
Naposledy upravil 2jery dne 2. 4. 2008 17:28, celkově upraveno 1
2jery
Junior

Odeslat příspěvekod Snekac 2. 4. 2008 17:27

Přes BT lze posílat pouze instalačky Java her ve složce Jiné. Baterka celkem drží, ale levý oranžový pásek nahoře jde dost promačkávat. To se ti neděje?
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2jery 2. 4. 2008 17:31

nj,je to tak,ale pračkává se cca v polovině,ale nevrže...zatím...
jj,měl jsem K700i a s tou javou je to stejné.Připadá mně to jako lehce vylepšená K700i
2jery
Junior

Odeslat příspěvekod Snekac 2. 4. 2008 17:33

Lehce vylepšená K700i? No tak to určitě ne. Těch změn je mraky. Navíc telefon běží na nové platformě A200.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2jery 2. 4. 2008 17:35

Samozřejmě to s K700i bylo s nadsázkou.Jak jsi na tom s těmi sluchátky a hlasitostí?
2jery
Junior

Odeslat příspěvekod Snekac 2. 4. 2008 17:39

Sluchátka mi maximálně vyhovují, i hlasitost. Občas narazím na nějakou chybičku ve firmwaru. Například v wapovém prohlížeči blbne ovládání funkce Smart-Fit. I ten kryt baterky se už občas pohybuje... To je to, co mi kazí dojem z nového telefonu.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2jery 2. 4. 2008 17:42

Jak říkám,s krytem problém opravdu nemám.Asi půjde na reklamaci,protože to "šumění" ve sluchátkách je fakt na dvě věci.
wap nepoužívám,tak nevím.
2jery
Junior

Odeslat příspěvekod Snekac 2. 4. 2008 17:48

Tak šumění tedy nemám. Naopak jsem se sluchátky plně spokojen. Maximálně můžeš zkusit aktualizaci firmware, kdyby to náhodou byla softwarová chyba, ale to je asi málo pravděpodobné.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků