nokia e51 - wifi

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod meat 20. 3. 2008 21:46

Ahoj, potřebovala bych poradit s wifinou.
Koupila jsem si E51 a když jsem se po Praze vesele chtěla připojovat na Internet - přes wifinu, občas to nešlo. To jsem ještě přežila, ale na konci měsíce mi od Vodafonu přišel účet, jako bych surfovala přes ně :? a žádná malá částka to nebyla. :shock:
Nevíte někdo, jestli je to špatným nastavením, nebo čím? :?: Normálně jsem se (snažila) připojovala přes free hotspoty typu kfc a pak ten hroznej účet. Tak jsem to přestala na chvíli používat a teď se mi to nepřipojí vůbec. Začne to nabíhat, ale pak hláška "žádná odezva brány".
Díky moc za radu :wink: .
Maruš.
Naposledy upravil seterwohipikule dne 26. 8. 2008 16:47, celkově upraveno 1
Důvod: Dotazy k wifi u E51 směřujte sem
meat
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 20. 3. 2008 22:18

Záleží, přes co se připojuješ. Máš v prohlížeči nastaveno Vždy se zeptat? Jestli ses třeba nepřipojila přes wifi, pak nespustila prohlížeč a ten se následně připojil přes defaultní připojení (což by asi bylo GPRS / EDGE). Já si to, aby se zeptal, nastavil ve všech aplikacích přistupujících na net a pak už jsem si jen vybral buď svůj AP nebo hledat wifi nebo Vodafone / T-Mobile internet.
Thom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod meat 20. 3. 2008 22:26

No já jsem si pokažký právě dala hledat wlanky, pak jsem si vybrala a ono to dělalo, jako že se to připojuje přes ně..
Proto mě pak překvapil ten účet... Že ten telefon na sobě nedal ani nic znát.. Upřímně právě moc nevím, kde všude a co jak nastavit.. :oops:
meat
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sandra 20. 3. 2008 23:11

Dejte si vyhledat sítě wlan, vyberte nalezené a nastaví se sama. Na vašem telefonu poznáte, zda se připojuje pres gprs/edge nebo wifi dle ikon na displeji. Jinak 100% jste se pres wifi nepřipojila. Doporučuji vam wifi vyzkoušet napr. u někoho doma, ve firmě, kde je silný signál a máte možnost se pořádně dívat, jak se připojujete. Jinak pokud si otevřete prohlížeč (mluvím o vestavěnem), tak tam naleznete kolonku nastaveni-obecne a přístupový bod a musíte mít vybranou wifi sít.
iPhone Xs :-*
sandra
Poslední varování

Odeslat příspěvekod meat 20. 3. 2008 23:17

Mě se tam právě ani neukáže, přes co se nakonec připojím - načítá se to přes něco, ale výsledek vidět není..
Nebo aspoň já ho nevidím..
meat
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sandra 20. 3. 2008 23:21

V tom případě vám doporučuji přečíst návod k telefonu.
Máte nyní po ruce wifi síť?

Kdyžtak mi napište soukromou zprávu, pokusím se to laicky vysvětlit, popřípadě napište co vám přesně není jasné nastavení atd. :)
iPhone Xs :-*
sandra
Poslední varování

Odeslat příspěvekod toxic_woxit 21. 3. 2008 10:59

meat:
momentálně běžící připojení je vidět ve Správci spojení, a zpětně se také v Protokolu dá dohledat kdy a přes co se telefon připojoval, záleží na tom jak je to tam nastavené, ale defaultně je tam tuším 30 dní.
toxic_woxit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod funt 21. 3. 2008 11:35

musite v kazde aplikace nastavit pres ktery bod chcete se pripojit,vsude nastavte wifi wlan a bude po problemu,v prohlizeci tez je v nastaveni pres co se pripojit a pak uvidite na displeij takovy ctverecek ktery oznamuje o pripojeni pres wlan,a hlavne podivejte se v navod od nokii jky obrazek se objevuje pri gprs a sledovat at se nezobrazuje,jestli jo tak je porad nastavene spatne pripojeni,aktivni pripojeni taky zjistite ve spravci spojeni.no a posledni muze byt telefon zavirovany ale to je jen 0.1 procenta protoze viry pro tuhle verzi symbianu zatim neexistujou,ale vse je mozne! :hm
funt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Finnak 1. 4. 2008 19:58

zdravim, chel bych poprosit, mam E51 a router od O2 a chtel bych si vytvorit pripojeni k Wi-Fi(domaci sit). ale nejak to nejde, nechce se pripojit. Muze mi nekdo napsat, klidne pres soukromou zpravu, jak na to, co jak nastavit a tak. Diky tomu, kdo mi pomuze.
Finnak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gavko 6. 7. 2008 21:18

ja mam podobni problem mam domaci wifi sit Tcom noteboook ide ako svaiciarske hodinky ale ma e51 ne.Ja vihladam nadstavim ako ma zapnem a nejde
FiiO X1 + 64GB + V-Moda V-80 / Sony Mh1c :)
gavko
Junior

Odeslat příspěvekod esquire 7. 7. 2008 12:42

gavko: Zřejmě máš ve svém routeru nastaveno, že se smí připojit jen určitá zařízení identifikující se MAC adresou. Takže pak stačí jen MAC adresu telefonu přidat do nastavení a měl by ses po zadání hesla normálně připojit. Jinak zjistíš ji zadáním kódu *#62209526#.
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gavko 17. 7. 2008 10:52

cawte ja vim ze to sem asi nepatri ale nikde inde mi neporadili

poradil bi mi nekto ako si mam svou e51 pripojit na domaci wifi siet (od t-comu) :hm ,vsechno nadstavim notebook ide ale moja "nokia diablo e51 "nejde :-( a nevim proc vsechno nadtavim dam heslo ochrana web proste vsechno ale stale nejde

DAKUJEM MOC

/edit k výše:
to ja vse mam
Naposledy upravil snowboarder dne 17. 7. 2008 13:52, celkově upraveno 2
Důvod: /přesunuto
FiiO X1 + 64GB + V-Moda V-80 / Sony Mh1c :)
gavko
Junior

Odeslat příspěvekod lipon1 26. 8. 2008 16:05

Vzhledem k tomu, že mnoho lidí má problémy s tímto telefonem a wifi, rozhodl jsem se založit toto téma a hned začínám:

Mám Nokii E51, fw 200.34.36 (pokud vím, je to nejnovější verze).

Wifi mi na telefonu i když s problémy funguje, mám svůj router Linksys, šifrování WPA2. Mám však následující problém:
Když používám WIFI, tak mi telefon velmi často zamrzá. Dostane se do stavu, kdy je možné pouze přijímat hovory a volat, vše ostatní je ale nefunkční. Telefon v tomto stavu není ani možné vypnout - při pokusu o vypnutí totálně vytuhne.
Řeším to pak vždy vytažením baterie, dost mě to ale vadí.
Tuhne náhodně, celkem spolehlivě ale ve chvílích, kdy je horší signál wifi nebo signál wifi zmizí (odejdu z domu) atd.
Vypadá to, že telefon si s nestandardními situacemi neumí v případě wifi poradit.

Telefon jsem si kupoval hlavně kvůli WIFI, abych se kvůli internetu, aktualizacím, synchornizaci atd. nemusel připojovat přes GPRS a kvůli VOIP - to funguje také přes WIFI.

Nemáte s tím někdo zkušenosti? Nikde na fórech tady, ani v zahraničí jsem radu nenašel.

Neexistuje alespoň nějaká možnost, jak nějak natvrdo restartovat telefon, abych nemusel vyndávat baterku? (Samozřejmě bez ztráty dat....)

Díky za pomoc. Libor
Naposledy upravil seterwohipikule dne 26. 8. 2008 16:47, celkově upraveno 1
Důvod: téma sloučeno s tímhle. Zbytečně se to tu duplikuje
lipon1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod toxic_woxit 26. 8. 2008 16:26

Zrovna včera jsem měl v rukách E51 s údajně posledním fw. Připojení přes celkem 3 WiFi spoty bylo během těch několika hodin OK, předpokládám že tebou uváděný problém způsobuje prohlížeč.

Já jsem zkoušel browsit přes Operu Mobile 8.65 a minioperu 2.06mod - všechno bylo v pořádku.
Upozornenie administrátora: nevkladajte do podpisu linky
###########
Mé upozornění pro milého neznámého pana administrátora: Mýlíte se. Toto nebyl, není a nikdy nebude link: forum.n73.eu.
A proto znova:
Bydlím na forum.n73.eu
toxic_woxit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 27. 8. 2009 17:12

Jak jsem psal už jinde, u mne problém vyřešen zvýšením výkonu AP, tedy skutečně jde o chybu "slabý signál". Zabezpečení mám WPA2.
Jiří Kuruc
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků