Podvodníci prozvánějí z drahého čísla, čekají odpověď

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod AiR 27. 1. 2008 20:46

Na internetu se objevilo varování před telefonním číslem +88213213039 - jeho prostřednictvím prý lidé mohou přijít o nemalé peníze. Volání z uvedeného čísla bylo o víkendu zaznamenáno i na mobilech v Česku. Tuzemští operátoři klienty varují, aby na podezřelé číslo nevolali.

zdroj
AiR
Pokročilý

Odeslat příspěvekod teplice 27. 1. 2008 20:53

Dneska je tolik způsobů, jak podvést lidi... :roll:
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Missák MobilMania
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stano.mania 27. 1. 2008 20:58

...
MVPN tvrdí, že príjemca telefonátu cez satelit sa podiela na platení spojenia - aj prichádzajúceho. Českí mobilní operátori uvádzajú, že prijatie hovoru nie je spoplatnené, ale spätný hovor áno. Minúta hovoru do Ázie vyjde na stovky korún.
stano.mania
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 27. 1. 2008 21:12

A dobře pak lidem co ty stovky korun provolají! Když někdo nejdřív volá a pak teprve přemejšlí, nechť za to zaplatí.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod le_fox 27. 1. 2008 21:40

s tím souhlasím, volat zpátky bez jakéhokoliv zjištění může akorát 2pec

stano.mania/ odkud jsi přišel? příchozí hovor nikdy není zpoplatněný, pokud sám nejsi v zahraničí
| Svět je šílené místo, ale jsem rád, že jsem jeho součástí
_________________________________________________
NENÍ UMĚNÍ UDRŽET SE NA VRCHOLU, ALE BÝT NA NĚM NĚCO PLATNÝ.
le_fox
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 27. 1. 2008 22:46

Hmm. Moc mi neni jasne co ziska prozvanec tim, ze mu zavolate zpatky na telefon v siti Thuraya. Nejde o cislo se zvysenym tarifem, u kterych ma volany prijem z hovoru. Je to uplne normalni cislo.
Napada me akorat telefonicky spam jehoz naklady se dotycny timhle zpusobem pokousi hodit na ty kdo se chyti. Co tam je opravdu to nevim. Na to cislo jsem nevolal.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 27. 1. 2008 23:49

2Fido+: Tady se bude jednat asi o "audiotextovou službu" z níž má volaný provizi a nebo si prostě jen někdo dělá srandu a čeká, kolik troubů se nachytá. A že se jich u nás najde. :lol:
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod le_fox 27. 1. 2008 23:57

já nevím, mám pocit, že audiotexové služby nejdou nikdy volat ze zahraničí, ne? na německou adt se taky nedovoláte
| Svět je šílené místo, ale jsem rád, že jsem jeho součástí
_________________________________________________
NENÍ UMĚNÍ UDRŽET SE NA VRCHOLU, ALE BÝT NA NĚM NĚCO PLATNÝ.
le_fox
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CRAP 28. 1. 2008 14:55

Takže jsem udělal takový hokus pokus. Volal jsem na to číslo a měl jsem ten hovor zdarma. Viz obrázek
Obrázek :mrgreen: :mrgreen:

Tady se nejedná o žádný podvod, ale o normální phone spamming. Taky vřele doporučuji infolinku satelitní sítě Thuraya na čísle 00882 16 100 100 a hovor jsem měl taktéž zdarma a taktéž jsem si dovolil hovor nahrát prostřednictvím programu X-Lite.

Natož, že se jedná o satelitní hovor, tak kvalita byla vynikající, občas bylo slyšet takové škitnutí.

Pro ty z vás, co to mají zpoplatněno, vřele doporučuji stáhnout nahraný hovor s infolinkou Thuraya http://leteckaposta.cz/606349138
( hovor je v anglickém jazyce, jedná o se o IVR hlasový konverzant )

Volání ze sítě O2 fixed je hovor zpoplatněn sazbou 50,- Kč za minutu. Já jelikož používám network calling to mám zdarma :mrgreen: :mrgreen:
CRAP
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AiR 28. 1. 2008 20:43

skoda, ze z Vodafone se neda dovolat na zadne cislo satelitni site ;(
zkousel jsem a bohuzel jen hlaska, ze jsem zadal spatne cislo
nemate nekdo jeste nejaky, ze bych vyzkousel, trebas na Iridium IVR?

Operátoři zablokovali podezřelé číslo, reklamovat ale nepůjde
Nový podvod aneb jak okrást majitele mobilů
AiR
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dark_Healt 29. 1. 2008 16:42

Zdravím. S číslem začínajícím na +88 zatím zkušenost nemám ale už pár dní mě prozvání číslo +13015612846. No forech jsem se docetl ze se jedna o dalsi cislo podvodneho volani. Ma nekdo obdobnou zkusenost s timto cislem?
Dark_Healt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 29. 1. 2008 17:36

To asi moc podvodné nebude, je to normální číslo z USA. Já na něj mohu volat z pevné linky za 0,30 kč/min :)
802.cz píše:Cena hovoru na telefonní číslo 0013015612846 je 0,25 (0,30 s DPH) Kč/min.
Předvolba: 001, destinace: USA. /quote]

http://www.802.cz/index.php?sec=telefon&sub=5
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod CRAP 30. 1. 2008 20:15

Vřele doporučuji toto telefonní číslo 001-800-757-4136

Až na to číslo zavoláte budete mile překvapeni. Je to telefonní číslo v USA. :mrgreen:
CRAP
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jan.vykotlany 30. 1. 2008 20:26

Teda nechápu co je na tom podvodného. Dle ceníku 802.cz je uvedeno toto

Cena hovoru je 27,73 (33,00 s DPH) Kč/min.
Předvolba: 0088216, destinace: Thuraya.
Až dosloužím, chci do sběru !!!
jan.vykotlany
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AiR 30. 1. 2008 20:31

a co 0088213? o kterem je tu rec?
AiR
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků