Apple iPhone nebo Nokia N95 8GB???

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mates III 2. 7. 2008 12:05

Já bych koupil iPhone. Už jen kvůli větší výdrži baterie,plnohodnotnému prohlížení internetu (zatím na tom s internetem v telefonu není nikdo líp) a většímu displeji. Dále pokud používáš telefon jako mp3 přehrávač, tak má iPhone rozdodně navrch, protože v podstatě v sobě obsahuje iPod...
N95 bych bral snad jen kvůli foťoaparátu nebo velmi malé pořizovací ceně (n95)...N95 8GB mě přijde jako zbytečnost
Nokia 6500 slide
MacBook 2,4 GHz
mates III
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vampix1 2. 7. 2008 18:42

tak se vracim a dik zatim všem za příspěvky....Ja jsem iPhone určitě nevyřadil a nevybral jsem si předem jenom mně překvapilo, že je iPhone o tolik multimedialnějši jak tady uživatel tvrdil...a rovněž jsem zastancem že na fotky jsou fotoaparaty a 2mpx jsou dostačujici ale musi byt AF jinak prostě i na momentku to je fakt na hraně...Dale pokud N95 tak 100% 8GB(nova baterie, displej, design lepši než stara N95) zanovni do 10 nebo na jeden z paušalu pod 10....

Jinak je hezké že všechno si můžu do iPhonu doinstalovat ale nevyhodim cca 8 tisic za krabičku ktera ma zakladni výbavu a jak se tak divam aby byla k něčemu použitelna tak musim doinstalovat všechno co jsi tu vypsal a ještě kdo vi co...Ono by to nebyl ani tak problem ale trochu mně od toho iPhonu odrazuje, že tam za ty prachy je vlastně prd....

Omnia no jelikož jsem nechtěl pokračovat moc WM a Samsung taky nemam v lásce....beru ji zatim s Diamondem jako dalši možné kdyby něco ale zatim jim nedavam přiliš velkou šanci....

ještě add baterie tuhle věc neřešim, snad všechny telefony co jsem kdy měl jsem večer připichl vždy na nabiječku a mam vystarano....
T-mobile G1, Android Aosp2.2 T-mobile přátelé
iPhone 3GS, 32GB White O2 Neon SMS+500volných min a Internet v mobilu
N95 8GB

Lenovo ThinkPad SL410( C2D P7570 2.26GHz, 4GB DDR3, Ati HD4570 GDDR3 256MB, 320GB 5400rpm, 2.32kg)
vampix1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mates III 2. 7. 2008 22:16

V tom případě bych šel do N95 8GB. Ale podle mého názoru je cesta z WM na Symbian "o krok zpět"...
Nokia 6500 slide
MacBook 2,4 GHz
mates III
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vampix1 2. 7. 2008 22:25

v určitem smyslu ano v určitem pro mně ne...Jedna věc je že jsem předtim použival symbian ve starši verzi N - gage qd a N70 a ted WM 6 byl jsem s WM spokojen ale upřimně nejsem do toho uplně takovej fanda abych si potřeboval upravovat něco v registrech nebo instaloval tisice aplikaci a něco tvořil....Byla to dobra zkouška ale co jsem slyšel (ještě neodzkoušel) tak Symb. už pokročil zase dál a rychlost se zlepšuje což potěší. Ještě neni nic rozhodnuto a možna zvolim tu Omnii nebo Diamonda ale ja raději HW klavesnici alespon zakladni....
T-mobile G1, Android Aosp2.2 T-mobile přátelé
iPhone 3GS, 32GB White O2 Neon SMS+500volných min a Internet v mobilu
N95 8GB

Lenovo ThinkPad SL410( C2D P7570 2.26GHz, 4GB DDR3, Ati HD4570 GDDR3 256MB, 320GB 5400rpm, 2.32kg)
vampix1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mates III 2. 7. 2008 22:32

V tom případě bych zakoupil onu nokii n95 8GB.
Omni je nádhera, ale opět se marně někdo snaží kopírovat iPhone...
A Diamond bych nechtěl ani zadarmo, papírově špičkové zařízení, ale reálně je na tom dost mizerně... Kaiser je "starší" zařízení, ale co se rychlosti a použitelnosti týče, tak je na tom lépe... K čemu 3D Touch Flo, když si vezme tolik RAM...
Nokia 6500 slide
MacBook 2,4 GHz
mates III
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vampix1 2. 7. 2008 22:54

přesně tak mně navíc už štvou kopie Iphonu Když tak si raději koupim ten iPhone, ale přesvědčuje mně k tomu velmi malo faktoru
T-mobile G1, Android Aosp2.2 T-mobile přátelé
iPhone 3GS, 32GB White O2 Neon SMS+500volných min a Internet v mobilu
N95 8GB

Lenovo ThinkPad SL410( C2D P7570 2.26GHz, 4GB DDR3, Ati HD4570 GDDR3 256MB, 320GB 5400rpm, 2.32kg)
vampix1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike-biker 3. 7. 2008 00:55

Odpověď je relativně jednoduchá. Na hraní I-Phone, na práci Nokije. 8-)
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vampix1 3. 7. 2008 21:38

za to "nokije" bych ti ty SE-čka otloukl o hlavu :-D
T-mobile G1, Android Aosp2.2 T-mobile přátelé
iPhone 3GS, 32GB White O2 Neon SMS+500volných min a Internet v mobilu
N95 8GB

Lenovo ThinkPad SL410( C2D P7570 2.26GHz, 4GB DDR3, Ati HD4570 GDDR3 256MB, 320GB 5400rpm, 2.32kg)
vampix1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janecka 4. 7. 2008 07:34

ja jenom k te nokii N95,kamos ji ma a ja osobne bych do 8GB verze nesel,protoze i on rikal, ze je verze s vestavenou pameti oproti slotove verzi pomalejsi, jelikoz on ma s mobily obchod a zkousel oba pristroje, ukazzoval mi to a je to opravdu znatelne. Ja bych asi sel do slotove a dokoupil si kartu.
janecka
Junior

Odeslat příspěvekod vampix1 4. 7. 2008 15:07

tak to je vždycky u většich vestavenych paměti, při většim zaplněni se telefon zpomali, ale dík za upozornění zajedu si to raději ještě ozkoušet oba dva najednou
T-mobile G1, Android Aosp2.2 T-mobile přátelé
iPhone 3GS, 32GB White O2 Neon SMS+500volných min a Internet v mobilu
N95 8GB

Lenovo ThinkPad SL410( C2D P7570 2.26GHz, 4GB DDR3, Ati HD4570 GDDR3 256MB, 320GB 5400rpm, 2.32kg)
vampix1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EOSCompany 4. 7. 2008 23:14

No ona je zpomalena i normalni N95. Pokud mas moznost srovnat s WM na Asusech, ci s jinym OS.
Ale moudre hlavy zde ti reknou, ze to neni nic hrozneho. No ja si na tu pomalost nezvykl.
Byt tebou, tak N95 radim az na posledni misto. Je docela poruchova, z nekvalitnich materialu. Radeji bych zabrousil do vod WM.
Pozn. Kdyz se ti nelibi dohrani par aplikaci do iPhonu - cca 5min - neni potreba PC, tak nevim, jak se ti bude libit bohaty, ale nevyladeny FW na WM, ci Symbianu, ktery tak jako tak budes muset flashovat.
Myslim, ze staci mit OS a doinstalovat si, co je libo, ale koukam, ze misto Symbianu by N95 mohla byt hloupa, kdyz ma uz vsechno.
No staci chvilku pouzivat Symbian a MAC OS a pak je to jasne. Ted se tu zase snese kritika, ale ti, kteri pouzivali oba systemy, vedi, s kterym je vice prace, aby byl prizbusoben.

Snowboarder: Proc se nejde s iPhonem pripojit k internetu? To by me zajimalo. Mnohdy iPhone v rychlosti nacitani porazi telefony s 3G, ale koukni se radeji na youtube, at to vidis sam.
Pokud ti vadi velky prenos dat - coz je dan za plnohodnotny prohlizec, tak staci mit neomezeny datovy tarif.
Jsem mistni oblibenec, vyvolavac flejmu vsech kategorii. Kdo si chce zaflejmovat, necht posle SZ a nasmeruje me na diskuzi, kde mam udelat chaos a vyvolat paniku.
EOSCompany
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vampix1 5. 7. 2008 00:03

tak dík za dalši radu Zrovna od WM jsem se chtěl trošku vzdálit protože při běžném používání podle mých zkušeností co jsme tak srovnavali E61i vs Vario vs Kaiser tak WM jsou z tou rychlosti dost bídně. To že je N95 poruchová čtu taky prvně a budu o tom hledat dalši informace...

pozn. k tomu instalovani aplikaci do iPhonu. Nejedná se mi o klasické aplikace + hry, jedná se mi o to že necham 8 tisic za přístroj do kterého si budu muset doinstalovat ZÁKLADNÍ funkce telefonu v hodnotě 3 tisic korun jako je např to natačeni videa, nebo posílání souborů mezi 2 telefony, což je u mně činnost nezbytně nutná....myslel jsem teda doinstalovani nějakych "patchů"....
Jinak add flashování toho jsem si užil na WM dost a dost a jednou jsem už dokonce udělal cihličku, ikdyž mi ji pak vzali na reklamaci, tak tam je nutno opravdu udělat mnoho aby telefon svištěl......U byvalych symbianu jsem kdysi vůbec neflashoval, ale věřím že je to jednodušší než u WM. Btw pokud bych si zakoupil již třeba iPhone, tak stejně MUSIM(což u konkurence neni nutne) flashovat protože koupit jinde než v USA to nejde(myslim ted za normalni peníze)
T-mobile G1, Android Aosp2.2 T-mobile přátelé
iPhone 3GS, 32GB White O2 Neon SMS+500volných min a Internet v mobilu
N95 8GB

Lenovo ThinkPad SL410( C2D P7570 2.26GHz, 4GB DDR3, Ati HD4570 GDDR3 256MB, 320GB 5400rpm, 2.32kg)
vampix1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mates III 5. 7. 2008 07:48

No hlavně bych si ujednal základní pojmy, iPhone se neflashuje!!!
Já bych vůbec nebral jako doinstalování aplikací jako nevýhodu, člověk si vybere z množství aplikací, které chce a využije (přes installer přímo v iPhone bez nutnosti pc...). Ne jak Nokia dá do telefonu spoustu věcí, které člověk nikdy nevyužije... V iPhonu se nemusí nic instalovat, už v základu je dost schopný a rozhodně ve funkcích má navrch oproti ostatním... Rychlost iPhonu je blesková, nesrovnatelná s ničím s OS, ovladatelnost je úplně někde jinde... Spousta věcí lze vyřešit alternativně, ale bohužel lidé co se s iPhonem nesetkali, tak to odsuzují a nechtějí si připustit, že to přece jen jde...
Jinak k rychlosti WM, pokud si nahraješ kvalitní ROMku a nainstaluješ správné programy, tak je rychlost také dobrá... K symbianu bych se raději nevyjadřoval, tam rychlost nelze nijak zlepšit...a jako systém žádná sláva.
Nokia 6500 slide
MacBook 2,4 GHz
mates III
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EOSCompany 5. 7. 2008 10:32

No u te N95 jde hlavne o ten vysuvny mechanismus.. Za ten telefon, vzhledem ke kvalite zpracovani, bych vic ja 6000Kc nedal. Ale ma milion funkci, a to je pro hodne lidi to nejdulezitejsi (i kdyz je pouziji jednou, dvakrat, nebo vubec). Zadej si na youtube slovni spojeni N95 slider - nebo N95 problem a vyjede ti tucet odkazu, kde uvidis odflaknutou konstrukci. (majitele N95 ti reknou, ze jsou i kvalitni kusy, ze musis jit do obchodu a par si jich vyzkouset a vzit tu, ktera nevrze - coz mi tedy prijde u tak draheho telefonu smesne)...
No a s tim posilanim dat mezi telefony - to iPhone nenaucis, to proste nejde, neni na to aplikace.
Existuje prenos pouze mezi iPhony, nebo prenos cehokoliv pres E-Mail, ci wi-fi, pres bluetooth zapojis pouze klavesnici, headset, ci se pripojis k autoradiu...
Nikdo nevylucuje, ze takova aplikace na prenos pres bluetooth bude, ale podle me je tato funkce pro mnohe tak zbytecna, ze se nikdo moc nesnazi takovy program udelat.
Jsem mistni oblibenec, vyvolavac flejmu vsech kategorii. Kdo si chce zaflejmovat, necht posle SZ a nasmeruje me na diskuzi, kde mam udelat chaos a vyvolat paniku.
EOSCompany
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gotch 5. 7. 2008 11:01

Zdravím, tak trochu se připojím do téhle diskuze, vlastním N95ku 8GB a zatím nejlepší mobil co jsem měl, ale má svoje velké mouchy. A tím je hlavně ta konstrukce, u mě začal ten slider klapat už druhý den (mám ho z Anlgie) šel jsem s tím do Nokia obchodu a tam se jen pousmál a řekl že to nemá cenu spravovat, že to začne zas :) mě osobně to zas nějak nevadí, ja si to podlepím samolepkou a bude to snad ok, ale je to docela drzost od nokie, dělat takovou nekvalitu (když porovnám Samsung D600, který jsem měl předtím, tak tam byla přímo špičková ukázka jak se má dělat kvalitní slider). Jinak nechápu nějaké řeči o rychlosti Symbianu, jakmile nahraješ nej firmware rychlost je naprosto parádní takže o tom vůbec nemůže být řeč. Opravdu jediné minus je u mě ta konstrukce, jinak telefon je to naprosto brilantní a je sním spoustu zábavy, protože je to hlavně multimediální foun. Velice kvalitní zvuk, dobrý foťák, výborná kvalita videa (na mobil), wifi atd. atd. No a pokud jde o iPhone, měl jsem možnost vyzkoušet jenom ipod touch a je to mazec, displej přímo špičkový, ovládání taktéž. Takže to budeš mít hodně těžký, protože tomu iPhone bych řek tak skoro nic nechybí. Je to na tobě.
Gotch
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků