Co (1. užitečného) (2. neumí java) umí symbian ?

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod HajLender 1. 1. 2008 20:55

Redmond, co je to co potrebujes a dumbphone ti to nemoze ponuknut?
Moj nazor je taky ze rozdiely medzi blbym a symb phonom sa zacina zmensovat kedze tie blbe phony su coraz mudrejsie... stale vsak maju vyhodu vacsej moznosti rozsirovania funkcii (aplikacii)
HajLender
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redmond 1. 1. 2008 21:15

Chces vediet co mi dumb neponukne. Ok tu to mas co pouzivam na nokii N95:
1, multitasking
2, viac pamate na spustanie narocnejsich aplikacii (niektore dumb spustia java aplikaciu iba do 1MB kapacity)
3, symbian aplikacie maju viac moznosti, ktore java aplikacie nedokazu ked ze java ich nepodporuje
4, instalovanie aplikacii ktore zlepsuju funkcie v zakladnej vybave
napr. casovanie / prepinanie profilov podla naplanovaneho harmonogramu alebo zaznamu v kalendari, pouzivam aplikaciu ktora zvyraznuje / upozornuje na zmeskane udalosti
5, wi-fi nemusim teda platit operatorovi za jeho predrazene datove prenosy
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 1. 1. 2008 21:34

Redmond ja viem co dokaze symbian. Cely den som sa hral z e65 a skusal aj nieco instalovat. Tak isto aj 3650 a MotMPX200. Tak isto citam velke mnozstvo recenzii v casopisoch aj nieco o aplikaciach tu na fore. Niektore by som aj rad vyuzil. A tie blbe certifikacie. Dal som kamosovi na symbian30java aplikacii a sli mu len 4. A tak som ich nasiel potom na nete ako symbian aplikacie a samozrejme platene. Fakt je to trosicku pomalsie a treba viac klikat. Ale inak da sa na to zvyknut. Ved uz sa pokusam zohnat n95. Ale osobne keby som mal fon z win xp a perom miesto mysi a choval by sa aj rychlostou ako pc. Tak je to zbytocne u mna. Chcem len citat text cez operu tu na fore. Obcas aj pdf. A niekedy odfotit. A video. Na dumboch sa kopec veci neda dorobit. Ale lahsie sa ovladaju. To nech nikto nevyvracia. A ked kamos kupil e65 tak mala ovela menej funkcii(nemyslim fotak apod ale typu java co su vstavane v dumboch) ako moja 6288. Clovek bez velkeho datoveho balika alebo pc by mal na 20 000 telefone menej funkcii ako niekto na 5 000. A jeden by na dumbe vytiahol tel z vrecka za 10sek.pozrel sms, nastavil budik a spamati bez pozerania by potvrdil vratil sa do menu a zablokoval tlacidla za 1sec. Na symbiane pri kazdom posunuti do dalsej zlozky displaj zhasne a musim cakat aby som znova mohol nieco vybrat a kliknut. A nemozem niektore funkcie spamati vo vrecku stlacat tlacidla. Nemusim sa trafit v rychlosti na to sprave tlacidlo. Kolega pozical nokiu dalsiemu kamosovi co ma nokiu a nevedel sa dostaj do galerie a menu. Chcel si sipkou rychlo pozret pesnicky a s kazdej kusok prehrat bez neustaleho brzdenia klikanim a pomalou reakciou fonu.
On bol zvyknuty ze pesnicky mozu byt len a len v menu>galeria>hudba.(no mal to inak poukladane) ja ked budem mat fon poukladam zlozky co najpodobnejsie ako to mam teraz.
Mna zdrzuje ked pridem k pc a neviem kde mam urcity subor. Funkcia hladania je pomala a musim napisat co chcem hladat. To chvilu trva a tiez nemusim poznat aky to ma nazou a to tiez predlzuje. Ked toho najde viac. Tak isto kto ma nokiu siemens sa mu zda zlozity. Osobne by som win xp vo fone nechcel. Na tak mali pristroj je to nepohldlne. A pozerat dlho film alebo text na 6cm displaji? A nosit na pleci aj na wc notebook je absurdum. A tiez to moze chytit lahsie vyrus. Na dumbe mozem ista aj na zavirene stranky . A oprava potom je jednoduchsia. Wifi na dedine nieje
teraz vo vedlajsej teme sa niekto pyta na monitoring zatazenia cpu a ram. Naco by mi to bolo. Mat spustenych viac aplikacii. Maximalne citat v opere a zapnut kalkulacku alebo hrabat sa v poznamkovom bloku. Ale to by nezabralo tolko ramky aby som to musel kontrolovat. A naviac po anglicky neviem vobec. A probldm my robia rozne instalacie.
Naposledy upravil Kniter dne 1. 1. 2008 22:30, celkově upraveno 2
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomopk 1. 1. 2008 22:05

HajLender píše:Dnes nemam sajnu kde mam co na disku ulozene, kde sa mi co instaluje, co su vyrusy, padajuci system, registre, atd... proste pocitac uz len pouzivam vsetko mam vzdy po ruke a vsetko je intuitivne a easy

Nechcem radsej vidiet ako to vyzera u vas doma. Urcite to nie je pekne. Neviem ako niekto moze mat v pc bordel. "To je jedno ze mam nainstalovane vsetko v jednom priecinku a ze sa v tom nikto nevyzna... Hlavne ze mam na ploche ikonu." - Presne tento pristup nechapem.
HajLender píše:Preto sa pytam naco clovek potrebuje spravcu suborov v telefone, co takeho tam potrebuje clovek spravovat??

Asi do multimedii neradite filmy a ine pretoze by ste ich v tom neporiadku nevedeli najst.
HajLender píše:Naco clovek potrebuje x dalsich programov k tomu aby smartphone robil to co dumb phone dokaze od zakladu? preco smartphone nie je smart od vyroby?

Co vam na 6120 classic chyba oproti "dumb" fonoch?
HajLender píše:preco treba k instalacii niektorych symb. aplikacii urobit dalsich x milion krokov, preco nestaci subor prekopirovat do telefonu a hotovo?

Jedine co treba je certifikacia a ta nie je tazka. Na internete je vela ludi ktory to robia zadarmo na poziadanie len treba hladat. Alebo staci posunut datum naspät.

quote="HajLender"]Preco musi byt symbian zlozity?

To je kazdeho osobny nazor. Ked sa vam zda zlozity tak preco ste si kupovali mobil so symbianom?
HajLender píše:preco nemoze byt ultra flexible a pritom userfriendly naraz?

Tiez kazdeho osobny nazor. Mne vyhovuje.
HD2
tomopk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck 1. 1. 2008 22:34

ja len dodam, ze co sa tyka cerfikacii, tak je to hroza. Je to najvacsie minus u symbianu. Taktiez symbian nie je velmi "userfriendly" (jednoduche pohodlne a intuitivne ovladanie).
Fuck
Junior

Odeslat příspěvekod Breaker 1. 1. 2008 22:35

A ktorý systém je viac userfriendly? :) Napadá mi len iPhone, ale to je extrém.
#ledžendery
Breaker
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HajLender 2. 1. 2008 08:02

TOMOPK:

-drz sa temy a neries co mam doma, nic ta do toho...

1. preco mam riesit co je v akom priecinku, co ja sa v instalaciach mam co hrabat, nie som programator aby som vedel ktory subor tam co znamena, alebo vy snad viete ktore subory mate na co? preco mam ja ako uzivatel vobec vidiet kde je co nainstalovane? preco potrebujem vediet ci aplikaciu spusta nejake XXX.exe alebo XYZ.exe? ja potrebujem vediet o jednej ikonke ktora mi ten program spusti a nic ine neriesit
-- myslim si ze patrite este stale k tej generacii co potrebuje furt nieco instalovat, doladovat atd... pre mna to nie je, ja chcem pristroje pouzivat a ich pouzivanie ma byt co najjednoduchsie

2. ale radim tam vsetko co je multimedia, ale na to mi stacia zhruba tieto adresare: FILM, FOTO, MUSIC co viac potrebujete? mam 80 giga filmov, 4654 fotiek, 3788 pesniciek pricom skutocne nemam ponatia kde mam fotky a pesnicky ulozene ale stavim sa s vami ze konkretnu najdem ovela skor ako vy (uz len preklikavanie sa celou stromovou strukturou zabera kopu casu)

3. citajte moj prvy prispevok - zatial vsetko co som vymenoval vo svojom prvom prispevku blby tel zvlada

4. certifikacia necertifikacia? ja ako uzivatel preco mam toto riesit??? vid bod 1 - podla mnohych nie je jednoducha

5. ano je to osobny nazor. ale preco by som si nemohol kupovat nieco co je zlozite? to nie je chyba to je vlastnost symbianu, a kupil som taky foun lebo som ho chcel skusit a som ochotny to akceptovat

BREAKER - kazdy obycajny blby telefon je viac userfriendly - skus dat mobil svojej mame a ani sa nedostane do menu...
- co je na iphone extrem? to, ze musi dojst jedna pc firma aby zrutila vsetky doteraz zauzivane pravidla pouzivania telefonov???? toto je idealny priklad toho, ze veci sa robia zbytocne zlozitymi. Trh telefonov sa 15 rokov nedokaze dostat zo svojho doteraz zauzivaneho ovladania, pricom dojde firma ktora v zivote tel. nerobila a vsetkych zvalcuje svojim jednoduchim ovladanim (ohladom funkcii a aplikacii sa teraz nevyjadrujem)

zacinam nadobudat taky dojem, ze vsetci tu na fore co maju symbian su vsetci uzasni linuxovi fanatici co si nevedia predstavit zivot bez zloziteho ovladania, neustaleho doladovania alebo minimalne manazeri na najvyssich urovniach, ktori potrebuju neustale manazovat svoj cas...

ja som toho nazoru ze veci musia sluzit! Doladovat, vymyslat instalovat a vyvijat - to je praca pre niekoho ineho - zvycajne slusne platena. ja chcem produkt, ktory mozem bez obmedzeni pouzivat.

Este by som doplnil, ze som dostatocne zdatny v tejto oblasti a nebude problem vsetko nainstalovat a zvyknut si na ovladanie.

Vsetky tie moje pripominky boli skor filozofickeho charakteru, preco musi byt vsetko zlozite?

EDITOVAL som niektore gramaticke nezmysli
HajLender
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HajLender 2. 1. 2008 09:00

REDMOND:

1. suhlas, i ked si myslim, ze je potrebny len v malej miere, ale obcas sa fakt zide
2. suhlas - ake aplikacie pouzivas, ktore su vacsie ako 1 mb?
3. konkretne?
4. prepinanie/casovanie profilov je fajn vec, ale ja si zial neviem na sekundu naplanovat cas, takze pre mna to nie je dost vyuzitelne.
Aku aplikaciu pouzivas na zvyraznenie zmeskanych udalosti? Neskutocne mi to teraz chyba
5. wifi je fajn

body 1, 2, 4b, 5 podla mna zvladaju resp. budu zvladat aj dumb founy co nevidiet a hranice medzi blbymi a neblbymi tel. budu este mensie
HajLender
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redmond 2. 1. 2008 10:40

Kniter píše:Redmond ja viem co dokaze symbian. Cely den som sa hral z e65 a skusal aj nieco instalovat.........
To co som pisal a ty si na to reagoval samozrejma nebolo urcene tebe, ale ako mozes vidiet je to reakcia na prispevok HajLender-a ktory je priamo nad mojim.


to: HajLender
2, Vsetky cudzojazycne slovniky co pouzivam maju viac ako 1MB
3, Handy Profiles (spominane casovanie profilov), irRemote (dialkove ovladanie TV a ine), dalej program na vytvaranie video navodov ktory zaznamenava pracu na mobile do video suboru.
4, remindme na pripomenutie zmeskanych udalosti a cClock ukazuje vacsie ikony zmeskanych udalosti + ukazuje cas lubovolne velkym pismom

Inak symbian nie je nijako zlozity je to len o zvyku no a samozrejma treba mat k tomu danosti.

Zatial ale smartphony maju velku vyhodu oproti dumbom, samozrejma okrem otvoreneho OS je to RAM pamat potrebna pri multitaskingu na beh viacerych aplikacii naraz.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomopk 2. 1. 2008 11:14

HajLender - 1. To ze mate bordel v pc tu uz rozoberat nebudem. Neviem ako niekto moze mat v pc bordel ale to tu teraz nebudem riesit. A to ze vy mate rad bordel vsade a aj v telefone tak to nerobi napriklad spravcu suborov nepotrebny.
2. Nestavte sa aby ste neprisli o peniaze.
3. To co ste vymenovali v prvom prispevku su veci osobneho nazoru a su väcsinou vyriesitelne aplikaciami.
4. Uznavam, je to zbytocne ale je to tak a take tazke to nie je. Alebo ako som povedal staci si posunut cas.
5. Ked ste to ochotny akceptovat tak preco na to nadavate? Co je na tom? To ze vam sa zda zlozity tak to neznamena ze je zlozity pre vsetkych. Mne sa zdal tiez zlozity ale len prvy tyzden, potom som prisiel na kuzlo symbianu.
Ak niekto hovori ze multitasking je zbytocny tak nevlastnil mobil s touto moznostou.
HD2
tomopk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Breaker 2. 1. 2008 12:11

HajLender píše:BREAKER - kazdy obycajny blby telefon je viac userfriendly - skus dat mobil svojej mame a ani sa nedostane do menu...
Jj, ten vstup do menu je jediná rozdielna vec, inak je všetko "normálne" a dokonca plne nastaviteľné...

.quote="HajLender"]zacinam nadobudat taky dojem, ze vsetci tu na fore co maju symbian su vsetci uzasni linuxovi fanatici co si nevedia predstavit zivot bez zloziteho ovladania, neustaleho doladovania alebo minimalne manazeri na najvyssich urovniach, ktori potrebuju neustale manazovat svoj cas...
Mýliš sa. ;) Väčšinou využívam majoritné a komerčné systémy, či už je to Windows Vista na PC alebo Symbian na telefóne (ver mi, iPhone a ani Win Mobile prístroje sa v predajnosti na Symbian nechytajú ;) ).
Breaker
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HajLender 2. 1. 2008 13:48

TOMOPK
1. to ze neviem kde sami instaluju programy a kde sa ukladaju fotky a hudba neznamena, ze v tom je bordel, ja to nechavam na svoj system a podstatne je pre mna to, ze sa k fotke, ktoru chcem, dostanem do 2s bez ohladu na to v ktorom x-tom podadresari je ulozena - takze ja to za bordel nepovazujem :)

2. asi by som zarobil :mrgreen:

3. ano s tym suhlasim, ale blbe telefony to zvladaju uz priamo z krabice :) a pritom su blbe

4. som rad ze sme sa zhodli

5. ospravedlnujem sa ja som to napisal asi moc emotivne ja som nechcel na symbian az tak nadavat, je to skor vseobecna vec co sa tyka aj windowsov aj linuxov, manualnych prevodoviek atd... ludia maju radi zlozite veci. ja som ich mal rad tiez, i ked nie som stary, zacinam chapat americanov ze nemaju cas ani chut nic riesit s HW a chcu veci len a len pouzivat. aj tak si myslim, ze by sa dali veci spravit jednoduchsie v symbiane :)

BREAKER
to som troska opat presolil. myslim si vsak, ze dovod uspechu symbianu je asi podobny ako uspech windowsu - teda temer ziadny rozumny substitut (WM a iPhone neboli resp. aj dnes su len malo zastupene)

REDMOND
2. pravda, to ma ani nenapadlo, vzdy pouzivam online slovniky, ale pravda v cudzine by sa zisiel skor offline slovnik
3. a/ uznavam pre niektorych moze byt velmi uzitocne, b/ opravujem: zaujimava moznost c/ extremne specificke pre 0,1 promile uzivatelov
4. dakujem

inak este pridam, ze cim viac testujem, tak sa mi multitask zacina pozdavat :) a suhlasim aj s tym ze sa na to da zvyknut... len to trva dlhsie
Naposledy upravil HajLender dne 2. 1. 2008 15:42, celkově upraveno 2
HajLender
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FastIkarus 2. 1. 2008 14:22

HajLender píše:REDMOND
3 b/dialkove ovladanie PC zvladala uz k700 z krabice a existuje na to kopa java programov

Jen drobnost, TV není PC :)
FastIkarus
Junior

Odeslat příspěvekod HajLender 2. 1. 2008 14:51

jaaaaj to som prehliadol, SORRY! :D
HajLender
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 2. 1. 2008 16:01

Symbian nieje pre tych co nemaju internet,pocitac,a byvaju na dedine z nemoznostou internetu. Potom mozu byt akykolvek vystudovany technoidi. A tu cez gprs citaju cez wape. Nevedia anglicky a musia hladat v slovniku alebo googli alebo na fore ked si v kaviarni stiahnu program, doma nainstaluju v mobile a vyhodi im to chybovu hlasku v jazyku co nepoznaju?(tym nemyslim seba. I ked vsetko splnam okrem toho pc). Nieje to az taky problem v ovladani symbianu. Ten ma 99%vyhod a 1%nevyhod(vyraznych) oproti dumbom.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků