Kontroly POLICIE CR - evidence IMEI - Legalni ci Nelegalni?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod suah 20. 8. 2005 15:24

A to potom mozu podozrievat kazdeho, kto ma mobil, ze ho ukradol? To akoby bola pri odchode z hypermarketu osobna prehliadka, aby nikto nemohol nic ukradnut.
suah
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 20. 8. 2005 15:25

Kazdy je prece potencialni zlodej a oni jsou tu od toho, aby ty opravdove odhalili.
Proc jsou asi v obchodech ochranky?
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suah 20. 8. 2005 15:27

A preco kontroluju len ludi, ktorym to "pipa"? A aj to systemom, ze nechaju dotycneho nech pohlada, co mu moze pipat a neberu ho hned v putach na vysluch do odhlucnenej kancelarie.
suah
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 20. 8. 2005 15:30

Tak s tim jsem se jeste nesetkal.
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod YAMATO 20. 8. 2005 15:46

suah píše:A preco kontroluju len ludi, ktorym to "pipa"? A aj to systemom, ze nechaju dotycneho nech pohlada, co mu moze pipat a neberu ho hned v putach na vysluch do odhlucnenej kancelarie.


Ani nemohou nikoho odvádět...ostatně ani prohledávat, můžou maximálně zavolat policii, aby prohlídku provedla...
Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
YAMATO
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suah 20. 8. 2005 15:56

Nemozu ako nemozu... Mojej kamaratke sa zrovna stalo, ze ked dlho nemohla najst "zdroj pipania", tak ju surovo chytil za ruku, odviedol do onej miestnosti (boli tam osamote) a az tam prisiel na to, ze sa jej zachytilo to pipatko na spodku ruksaku...
ale to uz je dost off-topic, co?
suah
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paja1(smazano) 20. 8. 2005 18:03

pockej a co to pipalo??
paja1(smazano)
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod M. 20. 8. 2005 18:07

Takovej ten "cip" co se pribaluje ke zbozi a pricvakava k obleceni.
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 21. 8. 2005 16:32

Mozna bych pochopil, ze je zajima IMEI z duvodu, jestli se nejedna o ukradeny telefon. ALe ta evidence mi tam nesedi. Proc evidovat cisty mobil?
Napada me snad jen priprava na totalni kontrolu lidi.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke 22. 8. 2005 20:15

Stačí tuto kontrolu odmítnout s tím že k ní nemá policista důvod.
Luke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wossik 23. 8. 2005 18:30

Taky rozhodně by se mi to nelíbilo, protože jasný, dechová zkouška, patřičné doklady, povinná výbava apod., to je uzákoněný a je to povinnost, u toho to beru. Ale aby mi kontrolovali mobil. To snad by za chvílu chtěli, abych jim vytahoval autorádio z palubky, aby zkontrolovali výrobní číslo, nebo jestli náhodou tenisky nějaké renomované sportovní značky, které má někdo v autě na nohou, nejsou kopie ze stánku apod. Já si myslím, že na tohle fakt právo nemají. A stejně, co by mi udělali, i kdyby to IMEI bylo v databázi? O tomhle byla docela rozsáhlá diskuse asi před týdnem či tak..
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí. :)

Alcatel OT Max -> Siemens M35i -> Siem. ME45 -> Siem CF62 -> Samsung E300 -> SE K750i -> Motorola V3 Razr ->N6234 -> Nokia N70 -> Nokia E65 -> HTC Touch 2
wossik
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VwENA... 25. 8. 2005 05:53

Myslím, že to legální (není to zrovna vhodné slovo) je, mají-li podezření, že je telefon kradený, tak to můžou zkontrolovat, stejně tak např. číslo motoru v autě....

Apropo, nemyslím, že by to bylo takové zlo, ale tak je vnímána PČR v očích veřejnosti - když mi něco ukradnou, to jsou "dřeváci", že nic nenajdou, ale když něco hledají, případně kontrolují, to je šikana.... :? Kde to žijeme?

zdeeck píše: ...jeden z policejnich gum zahlasil...


zdeeck píše: ...maji na tohle blbci s poklopy na hlavach pravo...


... trošku ubohý, nemyslíš? :pozor2
VwENA...
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 25. 8. 2005 09:08

Ja si myslim ze je to dobre, a legalni rozhodne
ale imho by to nemelo byt tak snadno zneuzitelne jako v dnesnich clanku je popsano
a vzhledem k tomu jak pracuje nase police bych nerekl ze to bude nejaka rychla akce... Nemam zkusenosti ale rozhodne bych pro to byl
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mira_ 25. 8. 2005 09:23

ano, az budou mit v databazi ke kazdemu cloveku prirazen jeho mobil, tak muzou krasne sledovat, kde se pohybujete a vymena SIMky vam uz nepomuze... ovsem pokud se nemylim, tak pri preflashovani firmwaru se da zmenit i IMEI, nebo ne?
Mira_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zdeeck 25. 8. 2005 13:13

Asi nechapete, o cem to je. Kdyby policie udelala dobrovolny registr, kde by byly IMEI a ja bych se do nej mohl prihlasit/odhlasit, nereknu ani popel. Bohuzel pokud mi pod natlakem neco vnucuji, a opravdu protipravne (jak jiz jsem psal vyse, prevence je od zakoneho duvodu hodne daleko) vytvareji dusno, opravdu to pro mne nejsou nic nez tupe gumy s poklopem na hlave. Neustale zneuzivani prav verejneho cinitele je v teto republice beznym jevem (napr. neopodstatnene legitimovani, otazky, do kterych jim nic neni), tzn. lide u PCR jsou pro mne opravdu obtizny hmyz, ktery jako krev sosa moje zaplacene dane.

Proboha uvedomte si, ze prevazna vetsina policistu jsou lide _podprumerni_ jak svymi vedomostmi tak svym moralnim kreditem. Pripadu si v novinach najdete bezpocet.

Nevidim tedy ani jediny duvod, proc by to melo byt ubohe...
zdeeck
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků