BAV SE - otázky/odpovědi

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod STaTOM 18. 9. 2007 07:30

Aleš P. : je to asi necelej měsíc. Navíc již delší dobu lze ve vyjímečných případech prodloužit až 1 rok dopředu (pouze varianta TME, kdy zákazník potřebuje nutně nový telefon).
-use your brain-
STaTOM
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m0rp4euz 22. 10. 2007 17:44

Zdravim, docela nemile me prekvapilo moje vyuctovani. Je to priblizne rok, co jsem si objednal tarif Bav se, v tu dobu byla akce 100 sms mesicne navic zdarma po dobu 12 mesicu. Takze pohoda, uzivam tarif, obcas jdu ve skole na net pres Operu -> 50 - 200KB max/mesic. Mno a ted ve vyuctovani najednou vidim ke klasickymu tarifu jeste tarifni zvyhodneni SMS 100+ za 79 a Surf and Mail za 199,-. Vite nekdo co to ma znamenat?! Smlouvu zatim hledam, tak doufam ze ji mam jen na rok, nebo copajavim na jak dlouho se uzaviraj. Akorat jsem zaznamenal, ze v lete mel byt snad Surf and Mail aktivovan kazdymu zdarma. Takze me to proste nechali aktivovany nebo co? To samy se 100 smskama. Jak se branit?
Diky
^^
m0rp4euz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan Y. 30. 10. 2007 18:30

m0rp4euz: Bránit se dá klasicky - reklamací přes operátora. Mně se stalo to samé s SMS 100+. Měl jsem je mít na 12 měsíců zdarma, ale ve 12. zúčtovacím období mi to zpoplatnili. Vůbec mě nepřekvapili, spíš bych se divil, kdyby to u T-Mobile proběhlo v pořádku. Takže reklamace a vykreditování neoprávněně naúčtovaných částek do dalšího vyúčtování...
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 30. 10. 2007 19:45

pan Y. píše: Vůbec mě nepřekvapili, spíš bych se divil, kdyby to u T-Mobile proběhlo v pořádku.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speedy 16. 11. 2007 18:05

Je nějaká jiná možnost prodloužit (nebo uzavřit smlouvu) na 2 roky, bez toho abych si bral k tarifu telefon?

Jestli to totiž dobře chápu, tak když nebudu chtít telefon, tak mi to prohlouží jen o rok, přestože bych u nich zůstal klidně ty 2 roky.
Tak už je doma Nokia E51 a je moc pěkná :-)
speedy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aleš P. 16. 11. 2007 18:45

speedy : V čem je problém? Stačí vzít něco za 1 Kč, ne? :wink:
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Redaktor MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod koutas 17. 11. 2007 16:14

custe... chci si ted prodlouzit bav se na dalsi 2 roky a premyslim, ze bych k tomu vzal nejakej telefon za 1Kc, kdyz ho prodlouzim pres net tak budu platit 180kc ale minimalni plneni u tech telefonu za 1kc je 250kc a ja asi tech 70kc neprovolam, protoze mam jeste dalsi tarif od vodafonu... co se stane kdyz si vemu ten mobil a nebudu mit mesicne vyuctovani za 250? diks
koutas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pan Y. 17. 11. 2007 16:51

T-Mobile má nárok si rozdíl do minimálního měsíčního plnění vyúčtovat, ale např. při základní výši vyúčtování za Bav se (226,10 Kč) to nedělá - toleruje to. Jak to bude v tomto případě (rozdíl už je přeci jen vyšší), těžko říct, ale mohl by to tolerovat taky.
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod STaTOM 17. 11. 2007 18:20

Toleruje se rozdíl do výše 40,-. Ale myslím si, že pokud máte nějaké paušály zdarma nebo platíte kvůli nějaké akci méně, pak se k tomu přistupuje jako byste platily plnou částku a ta se počítá do MMP samozřejmě v plné výši.
-use your brain-
STaTOM
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petan 11. 12. 2007 16:25

Když skončí smlouva tak budu mít zase zpatky Twist?
Petan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thomyy 11. 12. 2007 16:28

Když skončí smlouva, budeš mít furt nastavený tarif, změna je v tom, že je to od této chvíle na dobu neurčitou...
SE KW800i, Samsung i900 Omnia -> O2
N1600 -> VF
Thomyy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod STaTOM 11. 12. 2007 16:31

Pokud podáš výpověď, pak samozřejmě ano.
-use your brain-
STaTOM
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petan 11. 12. 2007 19:23

jj tak to je dobře... dík :)
Petan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 21. 1. 2008 16:35

Tak mě dnes překvapilo vyúčtování služeb u synova tarifu Bav se kde se na vyúčtování objevila položka SMS 100+ za 79kč (bez DPH ) avšak službu nikdo z nás neaktivoval, ona by totiž ani nedávala smysl, měsíčně nepošle ani těch 100 sms co má v základním paušálu. Při hovoru s pracovníkem infolinky jsem zjistil že je to těch 100 sms měsíčně navíc co bylo dáno navíc při aktivaci tarifu na jeden rok. Jeden rok uplynul a oni těch dalších 100 sms navíc nechali aktivních, ale teď už jako placenou službu. Takže pozor vy co jste dostali při aktivaci dalších 100 sms měsíčně ohlídejte si to aby vám po roce tento balíček původně bonusový nezačali účtovat!
Ke cti pracovníka infolinky musím dodat že nám přislíbil navrácení již účtované částky v dalším vyúčtování a službu zrušil že ani v tomto účtovacím období nebude již účtována.
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pan Y. 21. 1. 2008 19:26

Michal P: Bohužel klasický postup T-Mobilu, který už téměř nemůže překvapit :-(
Mně tento balíček začali účtovat dokonce ještě dříve než po 12 měsících...
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků