garmin nuvi250 alebo nuvi250W

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod galvis 26. 9. 2007 12:28

Zdravim, zhanam navigacku a rozhodujem sa medzi garmin nuvi250 a nuvi250W, je tam rozdiel v cene 2000,-sk, kukal som ze nuvi250 je pamäť 1,5gb a vo verzii W je 2 gb inak rozdiel nevidim, teda okrem sirokouhleho displeja vo verzii W a lepsieho rozlisenia,oplati sa dat 2000,- sk naviac koli 500mb. Mate niekto skusenosti s tymito navigackami? dik.
galvis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza_LT 26. 9. 2007 14:00

Co se týče velikosti paměti, záleží jakou chceš kupovat verzi, resp. jaké mapy bude obsahovat.

K širokoúhlému displeji asi takhel, je dle mého názoru daleko lepší, než klasický. Porovnej si na navigovat.cz snímky obrazovek v recenzích a uděláš si aspoň částečný obraz.
Honza_LT
Junior

Odeslat příspěvekod galvis 26. 9. 2007 14:33

No potrebujem hlavne mapy Rakuska, Nemecka, Holandska, Talianska, Čechy a samozrejme Slovensko len som cital ze v nuvi250 ostava na dohratie mapovych detailov 160mb a v nuvi 250W 600mb, vobec nemam predstavu ake su tie mapy velke a ci ak zaplnim vnutornu pamät mozem pouzivat dodatocnu sd kartu za chodu tak isto ako vnutornu vstavanu a aku velku kartu mozem pouzit.A ohladom displeja skor sa mi paci mala 250 ako 250w koli velkosti.Niektore testy uvadzaju vnutornu pamät 1,5gb a v katalogu garmin zase uvadzaju 2Bg tak neviem co je pravda.
galvis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza_LT 26. 9. 2007 16:17

Ty údaje o volné paměti jsou divné, většina navigací Garmin Nuvi ma 2GB paměti pro data (pokud je nahrán CityNavigator, tak ten zabere cca 1,5GB), ale je možné, že jsou v ní nahrány ještě nějaké nepotřebné soubory jako mp3 apod.

Pokud mají obě navigace nahrány kompletní mapy evropy, tak bych další místo moc neřešil, pro CŘ je podstatný AtlasČR 10R a ten má cca 70 MB, na slovensku je důležitá SlovakiaRoads a ta bude mit předpokládám obdobně.

Navigace mají SD slot, 2GB karta nebude problém.

Možná bych ti doporučil podívat se na navigace řady 3xx a hlavně 6xx nižší modely mají už poměrně zajímavou cenu a hlavně a hlavně aktivní držák, tzn. nemusíš zasunovat žádné kabely před jízdou.

Osobně mám Nuvi 660 a širokoúhlý displ. mi přijde opravdu přehlednější.
Honza_LT
Junior

Odeslat příspěvekod galvis 26. 9. 2007 20:43

A ked tam dam 2Gb sd-cku tak na nu mozem ukladat tak isto ako do vstavanej pamäti, aka bude rychlost citania oproti vstavanej? a daju sa pouzit mapy sucasne z oboch pamäti?
galvis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza_LT 26. 9. 2007 21:14

Mapy se daji ukladat do vnitrni pamenti i na SD karty. Nuvi dokáže pracovat s oběma současně. Rychlost mi subjektivně přijde větší u použití SD karty (načítání jpg obrázků) ale pro navigaci je to bezpředmětné.
Honza_LT
Junior

Odeslat příspěvekod hurkar 27. 9. 2007 07:09

Honza_LT píše:Mapy se daji ukladat do vnitrni pamenti i na SD karty. Nuvi dokáže pracovat s oběma současně. Rychlost mi subjektivně přijde větší u použití SD karty (načítání jpg obrázků) ale pro navigaci je to bezpředmětné.e/quote]


neviem ako tebe ale mne sa zdá načítavanie obdázkov dosť pomalé (NUVI350). Raz som chcel kamošovi ukázať fotky z dovolenky a na cca 160 snímkov na 256 karte sa nám to zdalo veľmi pomalé :( boli v 5mpx veľkosti. Ale ináč mi veľmi vyhovuje mám City Navigátor9, Slovakia roads5, a Adria route 1.7 a ešte mám cca450MB voľného miesta
Naposledy upravil hurkar dne 27. 9. 2007 07:22, celkově upraveno 1
hurkar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurkar 27. 9. 2007 07:16

galvis píše:No potrebujem hlavne mapy Rakuska, Nemecka, Holandska, Talianska, Čechy a samozrejme Slovensko len som cital ze v nuvi250 ostava na dohratie mapovych detailov 160mb a v nuvi 250W 600mb, vobec nemam predstavu ake su tie mapy velke a ci ak zaplnim vnutornu pamät mozem pouzivat dodatocnu sd kartu za chodu tak isto ako vnutornu vstavanu a aku velku kartu mozem pouzit.A ohladom displeja skor sa mi paci mala 250 ako 250w koli velkosti.Niektore testy uvadzaju vnutornu pamät 1,5gb a v katalogu garmin zase uvadzaju 2Bg tak neviem co je pravda.d/quote]


prikláňam sa k menšej veľkosti. Pri odchode z auta je v kapse bundy pohodlnejšia (ako väčšiu nechávať v aute a riskovať zlodeja že mi ju ukradne).
hurkar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza_LT 27. 9. 2007 12:56

hurkar: 5Mpix je už docela dost. Rychlost taky může být ovlivněna rychlostí samotné karty, měl jsem možnost porovnat starou 128MB a novější 1GB a rozdíl byl poměrně znatelný.

Ten testík co jsem tu uváděl je načtení stejných fotek z vnitřní paměti a pak z 1GB SD. SD byla daleko svižnější, řekl bych, že až několikanásobně.
Honza_LT
Junior

Odeslat příspěvekod hurkar 27. 9. 2007 15:48

Honza_LT píše:hurkar: 5Mpix je už docela dost. Rychlost taky může být ovlivněna rychlostí samotné karty, měl jsem možnost porovnat starou 128MB a novější 1GB a rozdíl byl poměrně znatelný.

Ten testík co jsem tu uváděl je načtení stejných fotek z vnitřní paměti a pak z 1GB SD. SD byla daleko svižnější, řekl bych, že až několikanásobně.l/quote]


Ď za radu je fakt že tá karta je Sandisk SD 256MB, a mám ju už 3 roky. Skúsim to s novšiou 1gb (ale fotky na nej mám stále 5mpx) :?
hurkar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slamka 8. 10. 2007 14:15

Tiež riešim dilemu ktorý z týchto dvoch modelov...

Na jednej strane ten širokouhlý vyzerá skvele, ale na strane druhej, načo mi bude pozerať sa na bočné uličky, aký majú tvar?? Myslím že človek ani tak nepotrebuje širokouhlú navigáciu ako skôr vyššiu.. Či sa mýlim??

Mal som možnosť jazdiť v Nemecku s Nuvi 350 a jazdilo sa mi s tým dobre. Myslím že čo do veľkosti dislpeja je to akurát. Rovnaký dislpej má aj 250...

Trošku mi však na týchto modeloch vadí že napájací konektor nie je v držiaku, ale zvlášť sa dáva do prístroja. Zrejme to dosť otravuje vždy po zasadnutí za volant založiť najskôr kábel a potom do držiaku, nie??? Tá 350 má napájací kábel v držiaku a to sa dá pekne urobiť - kábel "napevno" namontovať a schovať, nie byť zamotaný v kábloch čo visia z 250tky..... Ako ste si na to zvykli????

Tá 350 mi oproti 250 príde zbytočne predražená (mp3 mám v rádiu a nepotrebujem aj v navigácii). Dupľom si treba uvedomiť že obal na navigáciu stojí ďalších 1000,-Sk, k 250 a 250W nie je v balení ako v 350... :(

Vaše skúsenosti teda???
Slamka
Junior

Odeslat příspěvekod sAsmAn 8. 10. 2007 15:46

Kvůli MP3 jsem si to taky nekupoval, ale poté co mě 350 bezpečně dovedla do hotelu jsem dětem před spaním pustil z MP3 Červenou karkulku a byl klid :lol: - nikdy nevíš kdy se ti to hodí.
sAsmAn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slamka 8. 10. 2007 19:20

Pravdou je že 350tka je pekný model, ale cenovo je podľa mňa prehnaný a to je to isté v ružovom...

Podľa http://www.garmin.sk sú toto jediné zmeny medzi 250 a 350:

250
    1,5 GB pamäť (môže nám to byť aj tak fuk, lebo oba podporujú SD karty)
    nepodporuje TCM
    nepodporuje mp3
    displej QVGA TFT 65.000 farieb
    nepodporuje externú anténu
    v balení nemá obal /list:u]
    350
      2 GB pamäť
      možnosť TCM modulu
      podporuje mp3
      displej TFT 64.000 farieb
      podporuje externú anténu
      v balení má aj obal /list:u]
      Rozdiel v cene
      Nuvi 250 - 8900,-Sk (+1000,-Sk nutný obal)
      Nuvi 350 - 12900,-Sk
      ___________________
      rozdiel 3000,-Sk

      Externú anténu asi v živote nevyužijem, TCM na Slovensku momentálne nehrozí a mp3 mi nechýba. No a zabudol som uviesť rozdiel v napájaní, 250 nemá napájanie z držiaka, čiže sa kábel zasúva priamo do nej, kdežto 350 má napájanie z držiaka, čiže kábel netreba pchať pri každou použití do mašinky...

      Už len doriešiť otázku či je širokouhlá navigácia výrazne lepšia, že stojí za tie 2000,-Sk naviac, alebo nie, hmmm???
Slamka
Junior

Odeslat příspěvekod Honza_LT 8. 10. 2007 21:27

Řady 2xx a 3xx jsou o ničem jiném stejně jako 2xxW a 6xx. Rozdíly co jsi tu popsal jsou víc než jasné a je to na akaždém, co poažaduje.

Jinak bych se přikláněl v klasice k 3xx a v širokoúhlém k 6xx. Jsou finančně poněkud náročnější, ale aktivní držák je opravdu věc, kterou člověk časem ocení.
Honza_LT
Junior

Odeslat příspěvekod hurkar 9. 10. 2007 08:00

Slamka píše:Tiež riešim dilemu ktorý z týchto dvoch modelov...

Na jednej strane ten širokouhlý vyzerá skvele, ale na strane druhej, načo mi bude pozerať sa na bočné uličky, aký majú tvar?? Myslím že človek ani tak nepotrebuje širokouhlú navigáciu ako skôr vyššiu.. Či sa mýlim??

Mal som možnosť jazdiť v Nemecku s Nuvi 350 a jazdilo sa mi s tým dobre. Myslím že čo do veľkosti dislpeja je to akurát. Rovnaký dislpej má aj 250...

Trošku mi však na týchto modeloch vadí že napájací konektor nie je v držiaku, ale zvlášť sa dáva do prístroja. Zrejme to dosť otravuje vždy po zasadnutí za volant založiť najskôr kábel a potom do držiaku, nie??? Tá 350 má napájací kábel v držiaku a to sa dá pekne urobiť - kábel "napevno" namontovať a schovať, nie byť zamotaný v kábloch čo visia z 250tky..... Ako ste si na to zvykli????

Tá 350 mi oproti 250 príde zbytočne predražená (mp3 mám v rádiu a nepotrebujem aj v navigácii). Dupľom si treba uvedomiť že obal na navigáciu stojí ďalších 1000,-Sk, k 250 a 250W nie je v balení ako v 350... :(

Vaše skúsenosti teda???{/quote]



ja mám 350 a som spokojný. veľkosť mi vyhovuje viac kôli noseniu v bunde alebo v príručnej taške, kožené púzdro som dostal v balení. W-displej by som uvítal jedine keby sa na boku zobrazovali ešte nejaké info ako to má MIO520/720. Držiak v aute je OK klasické "CL-ko" som nahradil USB predlžovačkou a poriešil som tým "káblovňu" v aute. Špekulujem ešte nad externým repro pre hlasovú navigáciu do opierky v sedadle alebo sluchátko do ucha od HF portu k telefónom
hurkar
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků