Nokia 6131: rozkouskuje zprávu na několik, čím to?

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod l.balda 6. 9. 2007 09:12

Poraďte při odesíláni sms asi tak 135 znaků se u dvou příjemců už ta samá sms přišla 3krát za sebou ve výpisu o doručení mám jen jeden a oni tvrdí že jim přišla 3krát asi to dělá jen delší sms 100znaků a vejš,víte co s tím někdo ?? :) :) a to doufám že mi operátor odečítá jen za jednu sms (T-Mobile) díky za každou radu Libor
l.balda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marge 6. 9. 2007 11:30

Je mozne ze mas zapnutou uplnou podrporu znaku pri psani sms a tudiz kdyz pises s T9, pise se i diakritika a zpravy se zkracuji - misto povolenych 160 znaků na jednu sms se ti takova zprava roztahne na 4 zpravy (tipuju, ty cisla nejsou presny).

Podivej se do telefonu - zpravy -> nastavení zpráv -> textove zpravy -> podpora znaků. Pokud mas tady nastaveno úplná, pak je jasný, že se zprávy zkracovaly. Nastav si tam Základní a zpravy, ac napsane s T9 a diaktiritkou, se odeslou bez hacku a carek a 160 znaků bude porad jedna sms.

Operator ti odecita sms podle poctu odeslanych - ty jsi jich odeslal skutecne vic nez jednu. Kdyz pises zpravu, zobrazuje se ti nahore kolik znaku zbyva napsat a kolikatou pises sms. Podle toho si to taky muzes kontrolovat.
marge
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redmond 6. 9. 2007 11:52

Len ze on nepise ze poslalo 3 casti ale ze 3 x prisla ta ista sprava. To sa stava ale chyba je vacsinou u operatora.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod l.balda 6. 9. 2007 13:21

změnil jsem to nastavení v těch zprávách tak to zkusím zatím díky já už viděl špatný SW Libor :lol:
l.balda
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků