Samsung U600 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod HaNnan 16. 5. 2007 19:35

Lidi, nevíte někdo něco novýho o U600, kdy k nám přijde a tak??..v UK už se prodává a četl sem spoustu recenzí a je....jednoduše úžasná, má klávesnici ve stylu E900 a konečně se daj přiřadit uživatelský zvuky k smskám ....rozhoduji se mezi U600 a D900, kdyžtak bych si na tu 600 počkal, ale zajímala by mě celkem cena.... :hm

//matho83: 05.06. pridane fotky a udaje

ObrázekObrázek

U600
10,9mm sirka - najtensi slider vyrobcu
displej qvga 320*240 2,2palca 34 x 45 mm,
3,2mpix s AF a bleskom, video CIF 352*288 Pri videu nie je možné používať zaostrovanie
picsel viewer (prehliadac dokumentov xls,doc,ppt,pdf)
prehravac mp3, ktory hra aj na pozadi
microSD karty
EDGE
Stereo Fm Radio navyse aj s RDS
tv-out
USB mass storage
vlastný Yahoo! vyhľadávač
funkcia rozpoznavania vizitiek - Len odfotite vizitku, mt ju rozozna, nahodi do kontaktov a potom uz len porobite par uprav a ulozite.
SOS sprava – ta sa odosle po 4x stlacenie tlacitla hlasitosti v zablokovanom stave
mobile tracker (mobilny stopar) – tajne odoslanie SMS na vopred zvolene cislo (pri vymene SIM karty)
smart LCD
smart messaging
There's for instance not much difference in complexity between creating an SMS or an MMS
smart search – inteligentne vyhladavanie (subory,kontakty, aplikacii, funkcie, spravy, udalosti v pamati telefonu)
smart user interface
camera ui – mnoho klavesovych skratiek pocas fotografovania

Dalsie dolezite poznatky
konecne je mozne priradit ton pre sms a alarm, ale pri spravach nie je mozny ring and vibrate, je na vyber vibrovat alebo zvonit
ring and vibrate u zvonenia pri prichadzajucom hovore (zvonenie spolu s vibrovanim)
nema 3G
profily nema
absencia tem
e-mailove spravy – prilohy obmedzene na 300kB
nema pocitadlo dat
reprak je len jeden cize nie su stereo
pamat na javu ma stale rovnako malu 4mb
fotky a videa je mozne ukladat priamo na kartu
mozny zoom ulozenych obrazkov
funguje sposob nahravania javy ako E900
prostredne tlacitko - spusta wap prehliadac
video je mozne pretacat
aplikacie nie je mozne minimalizovat
po vstupe do menu sa ocitnete na posledne pouzitej polozke
nie je mozne po napisani SMS ju odoslat na 2he cislo kontaktu (ak ma dany kontakt 2telefonne cisla),
playlisty mozu mat cez 30 skladieb
Sunlight Mode (easier to see display)
AutoSave Sent Messages (automaticke ukladanie odosielanych sprav)
Ringtone DOESN'T fade in!
Music player shows album art whilst playing.

Balenie obsahuje:
USB datový kabel,
HF stereo sluchátka,
Samsung PC studio,
Baterie,
Nabíječka,
návod

Neobsahuje pamatovu kartu

tu je zopar videi
http://www.youtube.com/watch?v=teQOgnLDBrk
http://www.youtube.com/watch?v=hRl-R61Fruw
http://www.youtube.com/watch?v=ZczoJPjl6Tc
ukazka tv out
http://www.youtube.com/watch?v=rRRDyPMcolw

recenzia
Megarecenzia Samsung SGH-U600: Opäť o krok ďalej (SK)

Fotoporovnanie Samsung SGH-U600 vs. D900: Dve generácie, dve spracovania (SK)

Samsung SGH-U600: Nástupca z línie najmocnejších, prvé dojmy (SK)

Samsung U600 v červnovém ceníku O2

manual U600 CZ

13.06. doplnene o instalaciu javy

1. Transfer the .jad and .jar files to the phones memory to the 'Other Files' folder.
You can transfer the files from Samsung PC Studio's 'Phone Explorer', or just transfer it straight to the memory card and move it to 'Other Files' from the phone's menu.

2. Exit all menus and type in this code: *#9998*4678255#.
You should now get a 'Activated' message. Java install is enabled.

3. Go to the 'Other Files' folder and select the .jad file (should be 1kb).
Press 'Options' (left touch key) and you should get a 'Do you want to install' question.
Press 'Yes' to install.

4. To deactivate Java install, simply type the same code again.
You should now get a 'Deactivated' message.


preklad
1. preniest jad a jar subor, do zlozky pamat telefonu-> ostatne subory, bud cez pc studio, alebo mass storage na kartu a nasledne presun

Je nutne preniest obidva subory!!! napriklad
jimm.jar
jimm.jad


v opacnom pripade sa bude vyskytovat hlasenie "JAVA CHYBA Výjimka I0"

2. v pohot. rezime napisat kod *#9998*4678255# (=*#9998*install#). zobrazi sa hlaska "java install enabled"

3. v zlozke ostatne subory vybrat jad subor, ->volby a na otazku 'Do you want to install' -> ano

4. na deaktivovanie instalacii je nutne napisat kod znovaa/quote]


subor *.jad sa vytvara pomocou jad makera

postup tu
De omnibus dubitantum...o všem pochybujte
iPhone 5
HaNnan
Junior

Odeslat příspěvekod kundt 16. 5. 2007 20:41

Ahoj tak u nas na slovensku ju viem pozhanat za 8500 :) z UK, ale je tam slovencina. Podla mna U600 je lepsi nez D900 o dost...design jednoznacne.
SonyEricsson K800i unbranded
kundt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod harrior 16. 5. 2007 21:17

V Brně v Mobilpohotovosti na Svoboďáku za 9990,- ;-)
harrior
Junior

Odeslat příspěvekod TomZ 17. 5. 2007 08:42

Trochy bych mel strach z klavesnice, aby slo dle hmatu poznat co clovek macka, jako je problem treba u D800. A i tak se mi vice libi D900..ale planuju si jedno tohodle koupit az v rijnu, to uz asi D900 VF nabizet nebude, tak jen doufam, ze bude nabizet U600 za slusny peniz.
TomZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kundt 17. 5. 2007 09:21

No tak akoze u nas na SR v predajni 12000 aj daco.
SonyEricsson K800i unbranded
kundt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krab 17. 5. 2007 09:41

Prodal bych D900 cca za 8 000,- komplet balení, minimálně používaná stáří cca pů roku
krab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HaNnan 17. 5. 2007 12:29

Tak sem četl pár recenzí v zahraničí a ta U600 je skvělá, senzorovejch kláves bych se nebál, je to jen o zvyku....mno prej jí maj v Čechách prodávat začátkem prázdnin, ale už sem jí našel třeba u Mobilkurýru za 9490,-
http://www.mobilkuryr.cz/samsung/u600.html
A jinak si jí lidi co sem četl v Anglii zatím chválej....tak uvidíme :mrgreen:

Tjn, si asi počkám až bude u T-Mobilu dotovaná, ale prvně si na ní musím vydělat :D :D :D
Ale je zajímavý že stránka samsungu dokonale mlčí o U600, ale už sem viděl reklamy na zastávkách se Čechem 8) 8)

//matho83: prispevky spojene
De omnibus dubitantum...o všem pochybujte
iPhone 5
HaNnan
Junior

Odeslat příspěvekod sima77 17. 5. 2007 13:04

ja uz som stastnym majitelom u600 a musim povedat ze je uzasny.ma oproti d900 dost vylepseni a ma aj fyzicky o nieco vecsi displej.fotak sa mi zda tiez lepsi a foti sa snim nalezato ma aj nove menu pri foteni.a hlavne dizajn je proste uzasny oproti d900 ale beriem ze je to vec nazoru.dotykove tlacitka funguju bez problemov mal som predtym e900 tak som nato zvyknuty.ozaj ma navyse aj radio s rds a o dost vylepseni mp3 prehravac.konecne sa da priradit aj zvonenie k sms taka prkotina ale potesi.doporucujem radsej priplatit a kupit u600 ako d900. :)
sima77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kundt 17. 5. 2007 13:46

sima77: tak ti gratulujem :) aj ja si chcem kupit U600. som na beton rozhodnutny. jak rychlo ostri fotak? mohol by si napisat?
mobil je rychli podla mna :) a jak hraju MP3 na HF?
SonyEricsson K800i unbranded
kundt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HaNnan 17. 5. 2007 14:46

to sima77: Hele chlape, kolik tě stála slovesnkých korun prosím???...já se asi vykašlu na D900, taky si koupím U600 :mrgreen:
Až jí budeš mít díl, napiš please jak ti drží baterka, je tak pro zajímavost..a sou repráky stereo nebo ne??...HF by mělo ne??..jo a gratuluju ke koupi, už se na něj taky těším jak ratlík :lol:
De omnibus dubitantum...o všem pochybujte
iPhone 5
HaNnan
Junior

Odeslat příspěvekod sima77 17. 5. 2007 18:29

odpovedam na niektore otazky pisatelov.fotak ostry super o dost rychlejsie ako u d900.a fotky su skutocne o dost lepsie ako na d900.reprak je len jeden cize nie su stereo ale sluchatka samozrejme ano a su trochu ine ako u starsych samsungov.mp3 prehravac sa mi zda o nieco lepsi a lepsia je aj reprodukcia do sluchatiek.urcite je prepracovanejsi a dost sa podoba na mp3 prehravac ktory dava se do w rady.a este k cene kupil som ho za 10tis.sk.a ozaj baterka 2-3 dni na noc nevypinam pri beznom pouzivany.chcem odporucit vsetkym ktory si chcu kupit d900 nech pockaju a kupia si u600 ked ho raz budes mat v ruke na d900 si ani nespomenies ale to je moj nazor viac ludi viac chuti.ale co sa tyka dizajnu je super.
sima77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HaNnan 17. 5. 2007 19:48

Jj, díky za vyčerpávající odpověď...páni, už se mi na něj třesou ruce :D
Asi si ho poběžím osahat do prodejny, ale nebojím se že mi nesedne....sice to bude můj první samsung, ale radši si připlatím a koupím si tu 600 namísto 900 :wink:
De omnibus dubitantum...o všem pochybujte
iPhone 5
HaNnan
Junior

Odeslat příspěvekod ConPower 22. 5. 2007 15:59

K tomuhle Samsungu bych měl pár otázek. :) Třeba jak se píše na klávesnici? Jsou tlačítka nějak rozeznatelná, nebo se musíš dívat? Jak se mačkají? A dá se MP3 přehrávač minimalizovat (v recenzi jsem četl, že jo, to je super)? Dají se u budíku nastavit i konkrétní dny, ve kterých má zvonit? A jaké jsou možnosti u opakování upomínek? A co hry, pořád jedině přes WAP (bez nějakých složitějších úprav)?

Tenhle telefon se fakt povedl, designově je to úplná mňamka, gratuluju ke koupi. 8)
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod matho83 22. 5. 2007 17:17

Mp3 ako aj u d900 je na pozadi a java by mala ist cez kod *#9998*4678255# , a ak som to pochopil tak staci nahadzat jar a jad a instalovat, co by bolo vcelku fajn
inak prezeranie obrazkov na karte+zoom by ma zaujimal :hm
Konecne klud
ale nie od s60
v.i.p. roku 2008
Kto sa smeje naposledy ten sa smeje najlepsie
matho83
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 24. 5. 2007 11:01

Jinak prostředí bude asi taky jako u D900, tedy na výběr z černého a bílého "schématu", že?
ConPower
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků