JIMM vs. AGILE MESENGER

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod carnero 13. 4. 2007 15:47

Posledni dobou zjistuji, ze jimm (alespon XaTTaB) ma oproti Agile jednu obrovskou vyhodu.

Agile se pripojuje k jedne IP adrese, ktera zpravidla spadne pri (posledni dobou castych) vypadcich. Oproti tomu jimm zkousi IP adres nekolik a i v dobach nejvetsich krizi si alespon jednu IP najde a ICQ tedy funguje.
poznal jsem Symbian... proto uz ho nikdy nechci!
carnero
Junior

Odeslat příspěvekod Alone 15. 4. 2007 09:33

http://data2.edisk.cz/stahni/15090/qip- ... .09kB.html pozrite tuto stranku je to na vsetky symbiani aj na os9 je to podobne ako stICQ ale idu cez to uz aj smaile aj diakritika.
Alone
Junior

Odeslat příspěvekod lojza_ 15. 4. 2007 10:21

Tady bych jen doplnil, že se jedná o ICQ klienta, který je pravděpodobně vyvíjen autory stICQ a to pro všechny verze Symbianu. Zatím se jedná o testovací beta verze, takže neočekávejte bezchybnou funkčnost a to, že se to podaří každému spustit. Na E50 se to již několika lidem podařilo rozchodit, včetně mě. Jedná se o nativní *.sis aplikaci (při instalaci sice hlásí nekompatibilitu, ale když dáte pokračovat, tak se nainstaluje a běží v pořádku). Zobrazuje smajlíky a dokoknce i správně diakritiku. Čitelnost, narozdíl od JIMMa není vázaná na použitý grafický motiv. Bohužel zatím neumí fullscreen, ale jak říkám, je stále ve vývoji (a díky za to), takže časem to určitě bude.

Obrázek Obrázek

Při připojení a bez odeslání vzkazu (tedy jen načtení stavu a seznamu), QIP odeslal 3kb a přijal 10kb, JIMM odeslal 2kb a přijal 10kb. Vím, je to málo pro nějaké hodnocení a porovnávání, ale pro první nástřel je aspoň vidět, že spotřeba dat bude přibližně stejná. A jak se bude program ladit, počítám i čím dál lepší.

Ke stažení jsou dostupné verze pro všechny na jejich fóru, které je v angličtině.
Naposledy upravil lojza_ dne 18. 5. 2007 19:29, celkově upraveno 1
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Egee 16. 4. 2007 18:15

používám v pohodě stICQ verzi 1.1 , tu co má možnost kodóvání jazyka a korektně zobrazuje i čárky a háčky, je i částečně přeložená do češtiny.

Nic méně jsem spokojen s sticq i když nemá smajlíky a to že pokaždé musím zadat číslo a heslo až tak nevadí, odměnou je korektní diakritika a jen jediná verze to umí... a minimální spotřeba dat . qip je odvozeno od sticq a i vypadá tak, sticq mi umožní i vložení zvuků z mobilu a mám i info o datech ,umí fullscreen.
porovnejte ..navíc lze
ikonky v stICQ
Pokud si chcete změnit ikonky v stICQ není problém

//Breaker: pravidlá: 2. Obsah příspěvků
Warez, odkazy na něj a témata týkající se této problematiky budou mazány. Jejich opakované posílání se trestá negativním hodnocením (podrobnosti a pravidla hodnocení najdete zde).


Breaker
velmi budu polemizovat
sticq verze 1.1 je free aplikace , nikdy nebyla za peníze.. !! je delkarována jako demo ....
i zde
Kód: Vybrat vše
http://www.gsm4u.cz/sticq-dalsi-icq-klient-pro-mobilni-telefony-ma-sanci-clanek1065.htm


že jsem přidal na ikonky odkaz ? to je warez ? hlavně že sis to sám poznamenal a stahnul ....

//Breaker: príspevky zlúčené. Je irelevantné, že táto konkrétna aplikácia je free, Vy ste uviedli odkaz na stránky s warez obsahom, kde by sa mala táto aplikácia nachádzať. Lenže, ako iste viete na Vami uvádzanej stránke nie je všetko tip-top. K Vášmu postrehu k odkazu od iného užívateľa: nie som encyklopédia, aby som poznal všetky stránky s nelegálnym obsahom, takisto tieto stránky nevyužívam. Ďakujem Vám týmto za upozornenie, nabudúce použite tlačítko Obrázek. Môžem Vás takisto uistiť, že som si nič nepoznamenal a ani nestiahol. Pokiaľ máte ešte nejaké poznámky, riešte ich cez SZ, lebo určite Vám nie sú známe ani pravidlá
5. Moderátoři
- Moderátor má právo editovat a mazat příspěvky, které porušují výše uvedená pravidla. Pokud nesouhlasíte s jeho zákrokem, kontaktujte jej formou soukromých zpráv.
- Slovo moderátorů tohoto fóra je konečné. Jakákoliv veřejná polemika o jejich rozhodnutí se nepřipouští. S případnými stížnostmi se obracejte formou soukromých zpráv na administrátora fóra.
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Muchapuk 19. 4. 2007 18:59

jimm je prepracovany ale vela zerie ram . ;)
Muchapuk
Junior

Odeslat příspěvekod lojza_ 19. 4. 2007 20:27

To je bohužel nešvar všech JAVA aplikací :( Proto jsem hodně zvědavý na QIP a fandím mu. Už jenom proto, kolik lidí bylo spokojeno s stICQ a především to, že se jedná o *.sis aplikaci určenou přímo pro Symbian.
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Muchapuk 20. 4. 2007 15:45

hm ja mam tiez uz QIPa len obcas blbne co sa tyka pripojenia to vyriesim vzdy tak ze zapnem wap a vypnem potom nasleduje QIP a pohoda pripoji sa na BOS server ! s O2 FACHCI VPOHODE
Muchapuk
Junior

Odeslat příspěvekod Dedomil 27. 4. 2007 19:32

Muchapuk píše:jimm je prepracovany ale vela zerie ram . ;)

pouzival som jimm jeden den ale nestacil som cudovat ako vela zerie dat a RAMku oproti AgileMessengeru a to som mal instalovanu verziu traffic. Uz nikdy javu :D
Dedomil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod datag 1. 5. 2007 11:20

mam E50,KUPIL SOM SI IM+ .MAM K NEMU LEN JEDNU VYHRADU,AK JE NA KARTE VIAC VECI, IM+ SA SPUSTA DOST POMALY.MAL SOM AJ JIMMA,ALE IM+ MA AJ MSN A TO MA PRESVEDCILO
datag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 29. 5. 2007 19:03

tak jsem si stáhnul ten qip a nějak se mu nechce připojit, píše Fail connecting :(
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Muchapuk 29. 5. 2007 23:01

ehm aj mne prestal qip fungovat pred 3mi dnami este isiel asi bue hacik niekde inde . . .
Muchapuk
Junior

Odeslat příspěvekod Muchapuk 30. 5. 2007 05:52

edit skus si zmenit domacu stranku na ziadnu potom pojde wap/internet nastavenia > pripajaci profil upravit a dom. stranka ziadna /vymazat aktualnu
Muchapuk
Junior

Odeslat příspěvekod Alone 30. 5. 2007 08:20

Alone
Junior

Odeslat příspěvekod Aljosha 30. 5. 2007 08:59

Muchapuk píše:ehm aj mne prestal qip fungovat pred 3mi dnami este isiel asi bue hacik niekde inde . . .


QIP mi na N73 maká jako o život, mimochodem od včerejška je nový symbianovský build 1011. 8)

Více na:
Kód: Vybrat vše
http://qip.ru/ru/pages/download_pda_symbian_ru/
Aljosha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 30. 5. 2007 15:21

domovskou stránku tam nemám, pořád nefunguje :( zkusím to jetě na N73
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků