Co vám vadí na motorole?

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pade 7. 4. 2007 19:56

Co vám vadí na motorole? Mne osobne ani nic... uplna spokojnost
Pade
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KarelMlha 7. 4. 2007 20:48

No nevyhovuje mi například to, že když si chci dát k jednomu jménu tři čísla, musím to jnéno mít v kontaktech tříkrát pod sebou a ne jako u nokií, kdy to je v jedné položce. To mi vadí nejvíc. Potvrzení doručenky sms mi trochu vadí, ale zvykl jsem si. Itap mi vyhovuje, slova jsem ho naučil. Nedělá mi problém psát na nokiích s T9 a na motorole s Itapem. Teď jsem si vzpomněl, že by neškodili poznámky a úkoly, ikdyž na to mám Mda compact. Další vada je po přiřazení vlastní melodie stejný zvuk pro sms a vyzvánění hovoru. To bych dal za vadu hned po těch kontaktech. Ale člověk ví co každá značka má a nemá a podle toho si telefon buď koupí nebo ne.
KarelMlha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr H.. 7. 4. 2007 21:08

Měl jsem zatím jen jednu Motorolu, ale věcí které mi na ní nesedělo bylo celkem i dost. Nevím jestli si někdy pořídím ještě Motorolu. Pro konkrétnost jsem svoje zkušenosti s Motorolou V360 shrnul do několika bodů:


Mnou shledané zápory Motoroly V360:

1. Asi největší – slovník iTap. Zezačátku se mi zdálo, že ho půjde naučit psát bez diakritiky, bohužel se ale časem ukázalo, že má moc malou paměť na vložená slova, takže ty starší po chvíli maže novějšímy.

2. Doručenky SMS – nelze nastavit trvalé potvrzení o doručení. Nastavuje se u každé zprávy zvlášť a je to poněkud schované v nastavení, takže je to zdlouhavé a obtěžující. Škoda toho, protože doručenky jsou velmi praktické a jsou zdarma.

3. Konektor pro nabíječku (kabel) napravo. Při práci s telefonem, který je připojený na nabíječku tento konektor s kabelem velmi překáží, protože je vyústěný na pravém boku telefonu. Levákům toto asi vadit ani nebude, pro praváky je to však velký problém.

4. Velmi tichý reproduktor sluchátka. Hovory jsou i na nejvyšší úroveň hlasitosti příliš tiché, a to nejen pro hlučnější prostředí. Někdy je proto i lepší aktivovat hlasitý odposlech.

5. Středové potvrzovací tlačítko mi hodněkrát vynechalo. Nepotvrdilo. Musel jsem zmáčknutí klávesy opakovat a dotisknout větší silou. Tato vlastnost ale časem postupně mizela, tlačítko se asi „ochodilo“.

6. Zvolený font písma. Například písmena „V“ a „U“ se od sebe nedají téměř rozeznat. Hodně podobné jsou například i „i“ a „j“, „u“ a „y“…

7. Připojení k PC přes kabel se mi nepodařilo. Zkoušel jsem různé programy pro správu mobilu a různé ovladače… Nic. Kupovat originální drahý program od Motoroly jsem odmítl. Na vině ovšem může být i špatný kabel, nevím. Jinak ovšem propojení přes Bluetooth funguje na výbornou.

8. Sejmutí krytu baterie. Jeho první sejmutí bylo téměř tragické (pro mobil i pro mě :-D) a ani jeho další snímání nebylo vůbec snadné. Drží až příliš.
77. mobil - LG G3 16 GB
Petr H..
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod *f* 8. 4. 2007 00:54

Petr H.. píše:Měl jsem zatím jen jednu Motorolu, ale věcí které mi na ní nesedělo bylo celkem i dost. Nevím jestli si někdy pořídím ještě Motorolu. Pro konkrétnost jsem svoje zkušenosti s Motorolou V360 shrnul do několika bodů:


Mnou shledané zápory Motoroly V360:

1. Asi největší – slovník iTap. Zezačátku se mi zdálo, že ho půjde naučit psát bez diakritiky, bohužel se ale časem ukázalo, že má moc malou paměť na vložená slova, takže ty starší po chvíli maže novějšímy.

2. Doručenky SMS – nelze nastavit trvalé potvrzení o doručení. Nastavuje se u každé zprávy zvlášť a je to poněkud schované v nastavení, takže je to zdlouhavé a obtěžující. Škoda toho, protože doručenky jsou velmi praktické a jsou zdarma.

3. Konektor pro nabíječku (kabel) napravo. Při práci s telefonem, který je připojený na nabíječku tento konektor s kabelem velmi překáží, protože je vyústěný na pravém boku telefonu. Levákům toto asi vadit ani nebude, pro praváky je to však velký problém.

4. Velmi tichý reproduktor sluchátka. Hovory jsou i na nejvyšší úroveň hlasitosti příliš tiché, a to nejen pro hlučnější prostředí. Někdy je proto i lepší aktivovat hlasitý odposlech.

5. Středové potvrzovací tlačítko mi hodněkrát vynechalo. Nepotvrdilo. Musel jsem zmáčknutí klávesy opakovat a dotisknout větší silou. Tato vlastnost ale časem postupně mizela, tlačítko se asi „ochodilo“.

6. Zvolený font písma. Například písmena „V“ a „U“ se od sebe nedají téměř rozeznat. Hodně podobné jsou například i „i“ a „j“, „u“ a „y“…

7. Připojení k PC přes kabel se mi nepodařilo. Zkoušel jsem různé programy pro správu mobilu a různé ovladače… Nic. Kupovat originální drahý program od Motoroly jsem odmítl. Na vině ovšem může být i špatný kabel, nevím. Jinak ovšem propojení přes Bluetooth funguje na výbornou.

8. Sejmutí krytu baterie. Jeho první sejmutí bylo téměř tragické (pro mobil i pro mě :-D) a ani jeho další snímání nebylo vůbec snadné. Drží až příliš.
cogito ergo sum...
Pay attention or pay the price...
*f*
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod YAMATO 8. 4. 2007 03:54

Popravdě dost nechápu to hájení tím "s telefonem je potřeba si trochu pohrát". To samé dřív i u Siemensů. Většina lidí si s telefonem nechce nejdřív pohrávat, aby ho mohla v pohodě používat. Chtějí si už přímo koupit takový telefon...
Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
YAMATO
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alsiik 8. 4. 2007 08:11

Mám motorolu V635, kabel, a hodiny strávený na internetu stahovánim pgmů na customizaci telefonu + následným flashováním, seemováním atdatd. I když je to bezvadnej telefon se kterym jsem spokojenej, vadí mi na něm minimálně 4 "neodstranitelný" věci, který sou ale vlastností všech (potažmo jenom véčkovejch) novějších motorol:
1) Tragická = žádná práce se skupinami kontaktů. Ty jsou v telefonu jen samy pro sebe, aby byly. Můžu si přiřadit kontakty ke skupině ale tim to hasne :)
2) Stejný zvonění pro příchozí hovor a smsku při nastavení individuálního tónu pro kontakt. Kdo tvrdí že je to "vlastnost" motorol a ne bug, nechť si dá studený obklad na čelo a počítá do deseti.
3) Konkrétně u véček skvělá vlastnost kterou měla moje stará V60i - při příchozí SMSce se tato dala po zmáčknutí SmartKey přečíst na vnějším displeji. Dneska nemožné, takže musim vždycky otevřít tlf abych věděl od koho ta zpráva vlastně je a pak si ji přečet. Dooost nepohodlný a AFAIK doteď neexistuje u novějších véček žádná verze FW nebo seem kterej by tohle umožňoval.
4) Masivní BUG, kdy telefon při připojenym bluetooth sluchátku používá při každym profilu nějaký šílený defaultní zvonění + SMS tón a la oldschool motorola, nezávisle na tom jakej tón máte v profilu definovanej. To je slušnej úlet !

-----
Tohle jsou chyby, který mi při dlouhodobym používání dost vaděj. Nářky nad nelogičností prostředí atd mi připadaj naprosto neopodstatněný (no flame!) a prostředí samotný jde díky step-by-step manuálům na specializovanejch fórech upravit k obrazu svému (i když rozumím tomu, že většina uživatelů se chová opravdu jako uživatel a nepotřebuje/nechce se patlat se samoodlaďovánim firmwaru).
wisdom is not truth----> truth is not beauty----> beauty is not love----> love is not music----> music is da BEST.
Alsiik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal.happyczech 8. 4. 2007 09:10

V360

vadí mi to, že je telefon pomalý, má špatný foťák, nepřetáčí videa, že neumí nahrávat videa neomezeně bez přehrání fw, že má při častém používání slabou výdrž, nemá fotky fullscreen, ale myslím že většina toho co mi vadí se brzy odstraní, v itunesu fotky jsou fullscreen ale pořád je tam ta pitomá lišta a video fullscreen mi chybí :(

Jinak hraje pěkně a vypadá taky tak
michal.happyczech
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alexxx 8. 4. 2007 09:41

Já taky měl několik motorol a hrozně mi vadil vzhled menu a celkově jak je stavěné. No a taky pomalost a celkem dost vysoká poruchovost
alexxx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwix 8. 4. 2007 10:42

L7
- pomalost
- neskutocna pomalost Javy, ale niektore hry idu raz rychlo, raz pomaly - neviem, asi podla nalady
- nevie mat jeden datovy profil pre javu a jeden pre wap (defacto sa tak neda pouzivat download suborov cez operu mini, bookmarky na wape su na 10 klikov, ...)
- raz za cas sa to restartne, raz za cas prestane ist memory card (btw. je zaujimave ze mobil mi VZDY zblbne ked prechadzam vlakom cez Zilinu :) )
- fotky a video nejdu na fullscreen, videu sa rozchadza obraz od zvuku (hral som sa s tym asi 2 hodiny a nic)
- tragicky fotak (ale to mi vadi najmenej - mobilom nefotim)
- je to tiche (hlasitost sluchatka som musel zvysovat v P2K tools - ked mi este chodilo, telefon potom zacal trucovat a uz nejde vobec)
- klavesnica sa lahko poskrabe
- v kalendari (tyzdenny pohlad) nemoznost sa posuvat hore dole (vidim len vopred nastaveny casovy usek od urcite casu + 10 hod)
- dorucenky
- ziaden rozumny synchronizacny soft, ktory by som nemusel kradnut

njn, vybrat tento telefon bola chyba... :(
qwix
Junior

Odeslat příspěvekod Deleted user 8. 4. 2007 11:35

Přidám vlastní skromný názor: Motorola je mi poměrně sympatická svým osobitým designem telefonů. Takovou L7 považuju za jeden z nejhezčích mobilů vůbec. Co mi ale docela nesedí, je vnitřek - konkrétně pak věci jako je vzhled menu, použitý font písma, způsob ovládání, česká lokalizace, řešení některých funkcí. Přidám se k tomu, co už zmínil Yamato - je sice fakt, že možná celou řadu výše zmíněného lze upravit tuningem za asistence PC, jenže prostě nevím, proč bych to dělal, pokud existuje konkurence, která mi to všechno nabídne už z výroby. Jednoduše řečeno - Evropani mi byli vždycky blíž a k Motorole, co existuje, jsem doposud nepřilnul.
Deleted user

Odeslat příspěvekod LeClair 8. 4. 2007 13:35

V3i:

1. Pripnuti na krk je z prave strany :( to je brutal.. pak se plete :?
2. Obcas po nahravani na memory kartu pak nejde karta zobrazit a musim Phone Tools zapnout a vypnout popr. odpojit / pripojit telefon
3. Pismena V a U jsou snadno zamenitelne
4. Hlasitost ve sluchatku mala
5. Omezeni videa na 1 min.
( viz. 4. - 5. jsem zadny program ( P2K tools ) na upravu nerozchodil :( )
6. Neprisel jsem jak urcitym kontaktum dat jiny zvuk zvoneni a SMS :|
7. Neukazuje na hl. displej zda mate zapnuty budik
LeClair

Odeslat příspěvekod Carismatico 8. 4. 2007 14:52

Vadi mi napr. nizka kvalita vestavenych fotoaparatu a pomale telefony - slabe procesory a az po L7e stare chipy ARM7...Jinak spokojenost
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 8. 4. 2007 16:34

Mě jse nelíbí provedení tel. seznamu a ještě mi vadí že když jsi na svém Razru V3 zapnu BT tak je aktivní jen 60 sec. když chci přenést ňáký soubor tak je to otravné a musím ho často znovu zapínat.
vaclavbarak
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod medevil 8. 4. 2007 20:46

L7
Na nej a to uznaju vsetci je najstrasnejsia jej rychlost, ktora je hrozna ale myslim si ze ak neserem peniaze tak sa na to da v pohode zvyknut v urcitych situaciach FUUJ. Ale motorola mi je sympaticka.
medevil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salex 10. 4. 2007 10:54

Mne vadí operačný systém, ktorý je už niekoľko rokov stále rovnaký, pomalý, poruchový atď. I keď už prišli aj s linuxom ale nejak ho nechú rozšíriť.
Čo nemôžeš urobi? dnes neodkladaj na zajtra,urob to pozajtra a máš dva dni volna.
Návody na všetko pre MOTO

Programy pre MOTO
salex
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků