Nokia N95 [diskuze]

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 5. 4. 2007 19:40

//De Funes:
Nokia N95 se právě v těchto dnech dostává i na náš trh. Ukončuji tedy sedm měsíců běžící obecnou diskuzi, která předcházela uvedení telefonu. Charakter této diskuze bude také obecný, nicméně doplněný zkušenostmi a postřehy uživatelů tohoto modelu.


Už ji mám doma!

Asi tak půlhodinky zpátky jsem položil na stůl krabici od Nokia N95, ale hlavně byla ona sama uvnitř. Dovolím si vás pozvat na můj blog, kde o ní budu psát :)

Obrázek

samozřejmě se můžete ptát na vše, co hrdlo ráčí :)


Obrázek Obrázek

Tisková zpráva Nokia - Nová Nokia N95 vám ukáže, kam dospěla výpočetní technika
It's what computers have become - the new Nokia N95
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bourn 5. 4. 2007 19:48

Co je tedy přesně v balení ? Je tam nebo není paměťová karta...a co konstrukce ? vysouvání - nahoru a dolů, japak to fachčí ?
Naposledy upravil Bourn dne 5. 4. 2007 19:49, celkově upraveno 1
Bourn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 5. 4. 2007 19:48

ano, přesně tam ;) jinak slovo pořídil bych nepoužíval :) spíš zařídil :)

a mám světlou verzi ;)

Jenom takové menší Oznámení:

nechci sem posílat odpovědi na každou otázku, budu je publikovat na blogu, tzn. než se na něco zeptáte, koukněte tam, jestli už to tam není. A odpovědi hledejte také tam, i když budu psát i sem :)

//Tak dovolím si zaktualizovat, na blogu se objevili i nějaké fotky a krátké první dojmy, takže čtěte :)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Amores_L 5. 4. 2007 22:11

Hm, fotky jsou pěkné, jako zdá se, že čitelnost displaye je velmi dobrá... Jinak vypnout světlo.. umí to vůbec nějaká nokia, co si vybavuji, tak jsem to snad u jedné viděl, je to možné.. v čem je problém a tady to taky náhodou není..? :-) Asi blbá otázka, ale nikdy jsem od nikoho neslyšel proč toto nemůže nokia umět, když je to strašně stěžejní funkce, co se týče úspory baterie, dá se to nějak řešit... , to taky nevím..? :-)
Amores_L
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 6. 4. 2007 06:48

to tě trochu nechápu, vypnout světlo. Podsvětlení se dá ztlumit natolik, že je až skoro vypnuté ;)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jb89 6. 4. 2007 08:45

Amores_L píše:Hm, fotky jsou pěkné, jako zdá se, že čitelnost displaye je velmi dobrá... Jinak vypnout světlo.. umí to vůbec nějaká nokia, co si vybavuji, tak jsem to snad u jedné viděl, je to možné.. v čem je problém a tady to taky náhodou není..? :-) Asi blbá otázka, ale nikdy jsem od nikoho neslyšel proč toto nemůže nokia umět, když je to strašně stěžejní funkce, co se týče úspory baterie, dá se to nějak řešit... , to taky nevím..? :-) /quote]


Nic proti, ale pokud má "regulační čidlo", pak mi tato fce přijde zbytečná... :)
Siemens A36-> Alcatel OT 311-> Alcatel OT 311-> SE T610-> SE K500i-> SE K750-> Samsung X640 (spíše jen "přechodně")-> Nokia N73
jb89
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 6. 4. 2007 09:00

v nastavení je pět výchozích úrovní, podle kterých se pak čidlo řídí ;)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jb89 6. 4. 2007 09:23

Asi teď budu trochu mimo OT, ale myslím, že tahle cena je "docela" zajímavá -> http://mobily.x-store.cz/nokia-n95-sand/detail.aspx. Stojí tam "jen" 20 690,- Kč. Sice jí ještě nemají, ale o víc jak dva tisíce levnější- to se vyplatí počkat ne? :) A pokud vím, tak je to oficiální distributor, ne?
Siemens A36-> Alcatel OT 311-> Alcatel OT 311-> SE T610-> SE K500i-> SE K750-> Samsung X640 (spíše jen "přechodně")-> Nokia N73
jb89
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 6. 4. 2007 09:33

tak už do telefonu začínám instalovat první aplikace, takže kdo chce nějakou otestovat, sem s tím ;) :)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bourn 6. 4. 2007 11:54

Jaké jsou dodávaná sluchátka s dálkovým ovládáním k telefonu ? Jsou lepší než HS-20 ?
Bourn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kepke 6. 4. 2007 12:03

jak je to tedy s mapami? Stahují se z netu, nebo si je nahral z PC do N95?
miluju sílu 5000 poníků...
s2 combi
kepke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 6. 4. 2007 13:28

vypadá že to jde jen přes net :( teď momentálně stahuji českou hlasovou navigaci ;)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave84 6. 4. 2007 13:40

Tak teĎ to už vůbec nechápu, vysvětlí to už konečně někdo jasně?
1,Co vím, tak hlasová navigace je přece za peníze, nebo ne?
2,Stačí stáhnout mapu ČR z počítače do paměti telefonu, a pak už nic nestahovat a jen z té paměti telefonu se navigovat?
3,Co si teda N95 stahuje z netu?
Řekne mi teda někdo jasně, jestli budu potřebaovat net, aby mi fungovala jenom navigace z místa A do B, hledání v mapách a kde zrovna jsem?
Mpx 220(vau),SE D750i,LG Chocolate,Sharp GX29,N95 sand(vau),LG Shine,Nokia 8600 Luna,MDA Vario III,
dave84
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kepke 6. 4. 2007 13:42

2Dave84: nejsi jedinej, kdo v tom má guláš :-)
miluju sílu 5000 poníků...
s2 combi
kepke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Breaker 6. 4. 2007 13:42

Pridám nejaké technické detaily:
Procesor: ARM 11 - 332MHz
HW 3D grafický akcelerátor
Celková veľkosť RAM: 64MB
Voľná RAM po štarte: 20MB
#ledžendery
Breaker
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků