Nokia N70 od Vodafone CZ

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod torosar 27. 3. 2007 23:42

Tak mi konečně po různých útrapách přišla N 70 od Vodafonu. Byly problémy s objednáním a tak, ale o tom psát nechci. Byl jsem připravený na upgrade na nový firmware, ale byl jsem mile překvapen, protože to není třeba. Je v ní poslední verze firmwaru. Nějakou dobu teď nebyly na skladě a asi přišla nová zásilka. Také jsem nechtěl menu přizpůsobené operátorovi a zde se jedná jenom o schéma které jde změnit nebo úplně vymazat. Kontextovým tlačítkům včetně multimediálního lze přiřadit jakákoliv jiná funkce, takže na pravém kontextovém tlačítku nemusí být nutně vstup na portál live. Takže operátorův telefon to připomíná pouze vytlačeným nápisem pod displejem a nápisem na zadní straně telefonu a to mi zatím nevadí.S tím novým firmwarem mě tedy překvapili. Šlape jako hodinky a nebzučí. Výborný poměr cena/výkon - doporučuji.
torosar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek E. 29. 3. 2007 16:49

Příspěvek hezký, s telefonem budete určitě spokojen, ale jako téma k diskuzi to nevidím, protože je to příliš obecné. Trochu bych si dovolil zapochybovat o aktuálnosti fw verze od Vodafone CZ. Bylo by to už na jinou diskuzi, přesto naznačím, kam mířím.
    Pokud máte v telefonu verzi 5.0638.3.0.1, pak je vše v pořádku, pokud je to ale verze 5.0609.2.0.1, pak je tato předpředešlá k verzi aktuální (zjištění verze fw, na klávesnici zadejte sb]*#0000#)

    To, že Vám program NSU hlásí, že máte aktuální verzi neznamená, že máte poslední oficiálně uvedenou verzi. Program Vám pouze sděluje, že Vodafone CZ zatím neupravil a tedy ani "nenabízí" žádnou další verzi. Tady je důležité zdůraznit ta slůvka - ib]Vodafone nenabízí
Naposledy upravil Radek E. dne 4. 4. 2007 21:59, celkově upraveno 1
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seopo 30. 3. 2007 11:36

Tak i můj známí se dočkal, došla nová zásilka N70 tam 5.0638.3.0.1, tak že velká radost, ale jaké bylo překvapení když jsem mu chtěl nainstalovat nějakou aplikaci s příponou SIS a mobil mě odepsal CHYBA ZABEZPEČENÍ INSTALACE. Nic nešlo nainstalovat, musel jsem změnit produkt code na O2 stáhnout firmware od nich a každá aplikace funguje. TOTO JE VODAFONE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
seopo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod torosar 30. 3. 2007 16:14

děkuji za příspěvek, jedná se skutečně o verzi 5.0638.3.0.1, nezkoušel jsem ještě nic instalovat takže nevím jestli to půjde nebo ne ale mám z toho po přečtení posledního článku obavu, uvidíme. Svým příspěvkem jsem chtěl víceméně informovat.
torosar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seopo 30. 3. 2007 16:49

Ano skutečně se jedná o tento Fw. Ten mobil mu došel včera a dnes chtěl abych mu tam něco nainstaloval. Volali jsme na info Vodafone tam nás odkázali na Info Nokie ale v podstatě nám nikdo nic neřekl. Před měsícem jsem taky dělal N70 a měla ještě starý Fw a šel úplně v pohodě. Pak ho Vodafon neměl chvilku na sladě, asi předělávali Fw a teď to mají nějak špatný. Po změně product code se vše nainstalovalo v pohodě. Samozřejmě to může být jen tímto mobilem a ostatním to půjde OK.
seopo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod torosar 30. 3. 2007 17:35

Tak mi to nedalo a zkoušel jsem něco instalovat. Jeden soubor s příponou sis, jednalo se o antivir nainstalovat šel bez problémů, ale další soubory s touto příponou už ne. Bohužel. Ale problém není tím pádem v přístroji jako takovém.
torosar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seopo 30. 3. 2007 22:06

Problém je v Fw.
seopo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod torosar 31. 3. 2007 00:00

Funguje to! Jde nainstalovat cokoliv, stačí změnit zabezpečení. Trochu jsem ji potrápil, ale jde to :-)
torosar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seopo 31. 3. 2007 07:42

No tak nevím, já nastavoval Správu certifikátů přesně podle mé N70ky a nepomohlo nám to. Dokonce jsem vymazal i certifikáty od Vodafone.
seopo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod torosar 31. 3. 2007 17:32

Ve správci aplikací v nastavení stačilo v instalaci softwaru nastavit na "zapnutá". Standartně tam bylo zaškrtlé "pouze podepsané". Jinak vše ostatní co jsem zkoušel nešlo a vše jsem vrátil na původní hodnoty takže to musí být jenom tohle.
torosar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seopo 31. 3. 2007 21:23

Také dobře vědět, příště to použiji.Dík.
seopo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukas.Skywalker 4. 4. 2007 19:36

Sice je to trošku OT, ale je pravda, že vodafounovské "přidavky" sežerou 10MB RAm a zbyde tedy jen 20 použitelné? Dost vážně o koupi tohohle telefonu uvažuju, ale newím jestli má smysl připlácet nějaký ten peníz, nebo se spokojit s tímhle :roll:
Lenovo ThinkPad R500
Galaxy Nexus
Lukas.Skywalker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EviL2k 4. 4. 2007 22:14

tím to nebude, mám necustomizovanou verzi a 10MB je zabraných běžně pro OS...
Nokia N70 + 2GB RS MMC Dual-Voltage + Nokia AD-41/HS-20 Music Headset
EviL2k
Junior

Odeslat příspěvekod Lukas.Skywalker 5. 4. 2007 09:17

Tak jsem to nemyslel. N70 má celkem 53MB RAM, ale pro uživatele by mělo zistat 32 MB. Jestli teda máš vodafone a jen 20MB volné RAM, těch 12 sežere právě ta customizace.
Lenovo ThinkPad R500
Galaxy Nexus
Lukas.Skywalker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EviL2k 5. 4. 2007 10:49

ja mam necustomizovanou verzi, a myslim ze ty cisla pro ram sou docela nadsazka ;)
Nokia N70 + 2GB RS MMC Dual-Voltage + Nokia AD-41/HS-20 Music Headset
EviL2k
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků