K800i - zkušenosti s vadnými pixeli

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ladic 27. 1. 2007 11:53

Zdravím,
Zakoupil sem si K800i, a našel jsem na displeji svítící vadný pixel. Docela jasně jde vidět v černých tématech a ve videoklipech. Máte někdo podobné zkušenosti? Existují již na telefony tolerance jako u LCD? Nebo bych ho měl nechat vymětit za jiný kus? ( A stojí to za námahu? )

Díky za názory.
ladic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matho83 27. 1. 2007 12:03

Konecne klud
ale nie od s60
v.i.p. roku 2008
Kto sa smeje naposledy ten sa smeje najlepsie
matho83
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ladic 27. 1. 2007 12:45

Díky. Pročetl jsem daná témata, v manuálu našel cosi jako:

Tyto tečky se nazývají vadné obrazové body, vyskytují se při vadě jednotlivých bodů displeje a nelze je odstranit. Dva vadné obrazové body jsou považovány za přijatelné.

Což je opravdu milé :). Vlastně můžu být rád, že jsem telefon koupil na internetu. Třeba příští kus bude v pořádku..
ladic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tom_82 27. 1. 2007 12:47

Taky mám K800i a našel jsem asi 3 body. Jsou to světlé zelené tečky, které jdou však vidět jen z určitého (horšího) úhlu pohledu na displej. Při normálním (přímém) pohledu nevidím nic a tak mi pochopitelně ani nic nevadí, to bych musel být velký detailista.

Bohužel tento "problém" je pro tyto typy displejů "klasikou". Je to u Nokie, u Samsungu i u SonyEricssonu atd..

Víc by mi vadilo, kdyby byl vypálený snímací pixel u fotoaparátu.. Což naštěstí mám zjištěno a je to OK..
Tom_82
Junior

Odeslat příspěvekod Zero.xxx 27. 1. 2007 21:30

Hele já myslim abys to neřešil,ptž to stejně neni moc vidět, ale kdyby tě to hodně štvalo tak ti v servisu musej ze zákona vyměnit displej...
Motorola D 520 -> Motorola T 2288R -> Nokia 3310 -> Nokia 5510 -> nokia 8310i -> Siemens A 55 -> Sony Ericsson T 300 -> Nokia 3510i -> Siemens C 72 -> Motorola MPx 200 -> Nokia N-Gage QD -> Sony Ericsson K 800i
Zero.xxx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 27. 1. 2007 22:30

Zero.xxx píše:tak ti v servisu musej ze zákona vyměnit displej..../quote]

Co je tohle za blbost?? Samozřejě že nemusej a žádnej zákon se na to nevztahuje. Jinak..neslyšel jsem o Samsungu a asi ani o Nokii s vadnými pixely.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod nahnevany 27. 1. 2007 22:44

Ja som mal nokiu 6600 a tiez mala vadne body, a pocul som o viacerych nokiach. Niekedy to vie dost vadit.
nahnevany
Junior

Odeslat příspěvekod Deleted user 27. 1. 2007 23:31

Pamatuju se, že jsem kdysi vyreklamoval svou Nokii 6230, která měla na displeji 3 vadné pixely. Na tak malé ploše, jako je displej telefonu, je to opravdu nepříjemné a působí to rušivě. Výměna displeje samozřejmě proběhla v rámci záruky, a tudíž bezplatně, takže bych se tu vůbec nebál telefon reklamovat. Maximálně zaplatíte za opravu na počkání, která zabere několik málo minut.
Deleted user

Odeslat příspěvekod Zero.xxx 29. 1. 2007 21:13

beat píše:
Zero.xxx píše:tak ti v servisu musej ze zákona vyměnit displej..../quote]
Co je tohle za blbost?? Samozřejě že nemusej a žádnej zákon se na to nevztahuje. Jinak..neslyšel jsem o Samsungu a asi ani o Nokii s vadnými pixely. /quote]

můžeš mi říct jaká blbost??? Tohle je vada nezpůsobená uživatelem,tedy vada výrobní a to ti displej teda ze zákona vyměnit musej. Samozřejmě mluvím o telefonu v záruce :pozor2
Motorola D 520 -> Motorola T 2288R -> Nokia 3310 -> Nokia 5510 -> nokia 8310i -> Siemens A 55 -> Sony Ericsson T 300 -> Nokia 3510i -> Siemens C 72 -> Motorola MPx 200 -> Nokia N-Gage QD -> Sony Ericsson K 800i
Zero.xxx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 1. 2007 21:49

To je nějak moc tolerovaných 3 ...
anonymni


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků