Otazky zaciatocnika Nokia E50

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Robin212 22. 1. 2007 07:05

Nakolko som len pred par dnami presiel na E 50 tak by som mal par otazok na skusenejsich kolegov:
1. Vie niekto co vsetko sa zalohuje pri zalohovani na pamatovu kartu?Myslim ked si to dam zalohovat a potom povedzme sformatujem disk c bude po obnoveni z pa,.karty vsetko nazad vratane kontaktov, aplikacii atd?
2. Z pocitaca som si kopol par albumov do telefonu ale v pocitaci to mam triedene len podla nazvov priecinkov, jednoducho dam vo winampe prehrat priecinok ktory chcem a v poho ale v telefone nic takeho nie je. Tam mi zoradilo vsetky pesnicky bez ohladu na zlozku takze mam zaradom vsetky 1 potom 2 atd. Da sa to v tel. nejako jednoducho prehravat podla priecinko.
3. Da sa nejako rozumne nastavit ako ton osobe alebo skupine melodia ktora nie je v defaultnom priecinku? Ked dam nastamit povedzme ton skupine tak mi to ukaze len melodie ktore su v priecinku s nazvom zvuky alebo tak nejako ale vobec sa mi neda nastavit melodia z ineho priecinku.
4. Existuje nejaka aplikacia ktora umozni si pod jednotlivymi klavesnicami nastavit aplikacie a nielen cisla? Toto mi dost chyba po prechode zo Siemensu a dost to urychluje pracu.
Diky vsetkym za odpovede.
Robin212
Junior

Odeslat příspěvekod carnero 22. 1. 2007 09:12

1: Adresar, kalendar, zpravy - kompletne. A nektere aplikace (nektere bohuzel ne). Data Java aplikaci (treba nastaveni jimma zustane). Takze krome nekolika doinstalovanych aplikaci je zaloha 100%

4: Myslim, ze neexistuje. Ale muzes si prehazet menu a nastavit apps do pohotovostniho rezimu. Me osobne to prijde jeste lepsi nez klavesy u S75 :)
poznal jsem Symbian... proto uz ho nikdy nechci!
carnero
Junior

Odeslat příspěvekod noker1 22. 1. 2007 09:35

2. cez spravcu suborov
iPhone 6 Plus 16gb
noker1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaaa 22. 1. 2007 10:21

Co je to "priecink"?

//matho83: adresar, zlozka, folder
aaaa
Junior

Odeslat příspěvekod Robin212 22. 1. 2007 11:45

Co je to "priecink"?
Sorry myslel som samozrejme priecinok.
Robin212
Junior

Odeslat příspěvekod aaaa 22. 1. 2007 15:17

2 matho83 - děkuji za objasnění
aaaa
Junior

Odeslat příspěvekod Vencos 22. 1. 2007 16:39

Sry že narušuju téma, ale můžete někdo srovnat kvalitu a hlasitost reproduktoru u E50 s W800?
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Breaker 22. 1. 2007 17:26

2) Zložky vie jednoducho prehrávať LCG Jukebox od Lonely Cat Games, bohužiaľ ide o platenú aplikáciu.

3) Zobrazujú sa tam súbory zo zložky Sounds (aj s podzložkami) v telefóne aj na pamäťovej karte, kde inde ešte chcete mať zvuky?
#ledžendery
Breaker
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Robin212 23. 1. 2007 07:09

Diky vsetkym za odpovede. Chcel by som sa spytat este na tri veci:
1. Ked som mal vypnuty telefon tak sa mi neozvala pripomienka v kalendari. Ide o chybu telefonu alebo vlastnost Nokii.
2. Ked som si nastavil aby pytal kod telefonu pri zmene SIM tak mi ho pyta pri kazdom zapnuti telefonu. Nie som si isty ci to nezacalo az po vybrati a zasunuti SIM (tej istej) do telefonu ale to by hadam nemalo mat vplyv.
3. Existuje nejaka utilitka ktora umozni spustanie programov pri starte telefonu? Predsa len zakazdym rucne spustat napr. Blacklist je otrava.
Robin212
Junior

Odeslat příspěvekod lojza_ 24. 1. 2007 17:55

Robin212 píše:(...)1. Ked som mal vypnuty telefon tak sa mi neozvala pripomienka v kalendari. Ide o chybu telefonu alebo vlastnost Nokii. (...)

Nevím jak vestavěný budík, ale např. purl=http://www.allaboutsymbian.com/software/item/Handy_Clock_for_S60.php]Handy Clock[/url] to umí.

quote="Robin212"](...) 2. Ked som si nastavil aby pytal kod telefonu pri zmene SIM tak mi ho pyta pri kazdom zapnuti telefonu. Nie som si isty ci to nezacalo az po vybrati a zasunuti SIM (tej istej) do telefonu ale to by hadam nemalo mat vplyv. (...)

Pokud máš v kolonce ei]Požadovat PIN kód - -b]ANO[/b][/i], tak bude PIN kód požadován při každém zapnutí přístroje. Pokud máš v položku i]Zamk. při změně SIM - b]ANO[/b][/i], tak se bude vyžadovat zamykací kód, pokud je do něho vložená neznámá, nová SIM karta. Přístroj si udržuje seznam SIM karet, které jsou rozeznávány jako karty vlastníka. Tohle jsem ale opsal z nápovědy, která je v telefonu. Tu jsi si ale určitě přečetl, než jsi sem dotaz napsal, stejně tak jako jsi si to vyzkoušel :wink:

Wquote="Robin212"](...) 3. Existuje nejaka utilitka ktora umozni spustanie programov pri starte telefonu? Predsa len zakazdym rucne spustat napr. Blacklist je otrava.

Neexistuje. Alespoň prozatím.

Mimochodem, proč jsi dotaz o telefonu E50 napsal do špatné sekce, když už navíc existuje téma :arrow: Nokia E50: Jak se vám líbí nejmenší manažerský smartphone?
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zero.xxx 29. 1. 2007 21:57

Vencos píše:Sry že narušuju téma, ale můžete někdo srovnat kvalitu a hlasitost reproduktoru u E50 s W800? /quote]

W 800 hraje kvalitnějc ale E 50 někdy hlasitějc :D Jinak obecně má W800 repráky lepší
Motorola D 520 -> Motorola T 2288R -> Nokia 3310 -> Nokia 5510 -> nokia 8310i -> Siemens A 55 -> Sony Ericsson T 300 -> Nokia 3510i -> Siemens C 72 -> Motorola MPx 200 -> Nokia N-Gage QD -> Sony Ericsson K 800i
Zero.xxx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků