Odchod od O2 s přenesením čísla

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod zajDee 15. 1. 2007 12:06

tommy:-) píše:Teď už nemají jak zdržovat. Přesně za pět dnů bude volné. Všichni operátoři to uvolňují přesně ten pátý den.
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod tommy:-) 15. 1. 2007 12:45

není to zdržování, je to v podmínkách přenesení čísla stanovených ČTU. Takže těch pět dní být nemůže, ale musí. U předplacených karet je to sedm hodin.
když dva dělají totéž, není to vždy totéž.
made by EUROTEL, fucked by O2
aneb každá bublina jednou praskne
tommy:-)
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zajDee 15. 1. 2007 22:28

Ja to opatreni ctu cetl a je tam,ze k uvolneni dojde DO 5 dnu a ze to maji provest bezodkladne,ted to nemuzu ocitovat,ale zitra to sem hodim:)
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod Fortunato 16. 1. 2007 13:31

tommy:-) píše:není to zdržování, je to v podmínkách přenesení čísla stanovených ČTU. Takže těch pět dní být nemůže, ale musí. U předplacených karet je to sedm hodin.a/quote]


5 dní to být nemusí, ale může. Ale samozřejmě je to hojně využívané, proč to přenášet první den, když to může být pátý den.

Nemyslím tím samozřejmě lhůtu na uvolnění čísla, ta je 5 prac. dní, myslím tím to že číslo se může uvolnit třeba první, druhý den, ale většinou je to ten poslední den. Z pochopitelných důvodů
Fortunato
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tommy:-) 16. 1. 2007 13:37

Fortunato: no jasné :-) co jsem koukal, tak takový Vodafone to ověří a nastaví uvolnění přímo za 5prac. Dní. Na minutu. Žádali jsme o uvolnění jeden den v 11.21 a uvolněno bylo za pět dní v 11.21 :-D
když dva dělají totéž, není to vždy totéž.
made by EUROTEL, fucked by O2
aneb každá bublina jednou praskne
tommy:-)
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zajDee 16. 1. 2007 16:12

inu takze pokud k tomu prictu dalsi min. 3 dny na nastaveni konkretniho data prenosu,vychazi mi,ze od eurotelu odejdu nejdrive 24.1. mezi pulnoci a sestou hodinou ranni. Vzhledem k tomu,ze mam uctovaci obdobi od 23. do 22.,jsem zvedav na fakturu za jeden den :D
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 16. 1. 2007 19:21

Jak tak koukám tak je asi možná nakonec lepší přjít k novému operátoru tak že jsi pořídím novou sim (ikdyž to bude znamenat změnu čísla) protože být 10 dní nedostupný je dost blbý.
vaclavbarak
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 16. 1. 2007 20:16

Václavbarak, číslo je při přenosu nedostupné jen pár hodin v noci, číslo u původního operátora přestane fungovat až v den přenosu asi ve 2 v noci a u nového naběhne asi ve 4 ráno.

zajDee: já při přechodu odcházel 3 den nového zůčtovacího období a u nového operátora jsem začínal 6 dní před koncem období.
Paušály byly poměrně přepočítány, naopak u VF od něhož jsem odcházel jsem měl k dispozici celý volací kredit, bohužel většina propadla.
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tommy:-) 16. 1. 2007 20:52

vaclavbarak: nez opet neco placnete, ostatne jako vzdy, prectete si problematiku dane situace. Cislo mate dostupne celou dobu u stareho operator. Az na den, kdy je naplanovan prenos vam o pulnoci stary operator zrusi cislo a mezi 4 a 6 rano vam aktivuje simku operator novy. Tedy cislo neni nikdy vypojene dele nez 6 hodin a to jeste v noci. Navic vsechny pripadne sms jsou za tohoto stavu uchovany a pozdeji dorazi.
Michal.P.: s timhle vf boduje. I pri startu tarifu, i pri zruseni nedelh poskytnuty kredit ani minuty,ale faktury jsou pomernou casti.
když dva dělají totéž, není to vždy totéž.
made by EUROTEL, fucked by O2
aneb každá bublina jednou praskne
tommy:-)
Pokročilý

Odeslat příspěvekod esquire 16. 1. 2007 21:00

tommy: Taky koukám, co to tu mele za hlouposti. A není to poprvé. Mnohé čtenáře tím akorát zmate místo toho, aby si zjistil přesné informace. :roll:
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod F430 Spider F1 16. 1. 2007 23:58

To vaclavbarak: Přidávám se k názoru mých kolegů zde na fóru a Vy si nechte změřit Vaše IQ. Už když se i laik zamyslí nad tím co jste napsal, tak by potom ta přenositelnost asi neměla moc velký smysl, ne? To by pak pro podnikatele (nejenom) měla přenositelnost fakt super efekt, na 10 i více dní být nedostupný a nezavolat si. Takovéto názory směřujte na server http://www.super.cz , tam se přesně hodí.
O2 KO
T-Mobile KO
Vodafone KO
LVBC OK
F430 Spider F1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan Y. 18. 1. 2007 00:27

Z toho, co je zde uvedeno, by nejrychlejší bylo u stávajícího operátora převést tarif na prepaid a po té ho přenést k novému opovi. Má tento postup nějaká úskalí nebo např. vyžaduje dodatečné náklady?
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod F430 Spider F1 18. 1. 2007 01:25

To neser: To je postup, který dělám nejčastěji.
O2 KO
T-Mobile KO
Vodafone KO
LVBC OK
F430 Spider F1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tommy:-) 18. 1. 2007 09:27

Přesně tak je to nejjednodušší, ale má to své úskalí u vodafone, kdy při přechodu na kartu musíte tu kartu nejdříve dobít, než s ní něco budete dělat. Tedy první den od převodu minimálně 500, další dny už to jde i ostatními způsoby za 200 minimálně. U O2 je to vychytanější. Převede se to a karta je hned aktivní s 50Kč kreditem
když dva dělají totéž, není to vždy totéž.
made by EUROTEL, fucked by O2
aneb každá bublina jednou praskne
tommy:-)
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zajDee 18. 1. 2007 11:43

tommy:-) píše:Přesně tak je to nejjednodušší, ale má to své úskalí u vodafone, kdy při přechodu na kartu musíte tu kartu nejdříve dobít, než s ní něco budete dělat. Tedy první den od převodu minimálně 500, další dny už to jde i ostatními způsoby za 200 minimálně. U O2 je to vychytanější. Převede se to a karta je hned aktivní s 50Kč kreditemt/quote]

Taky jsem o tomhle uvažoval (protože tam nejsou tak dlouhé prostoje), ale... v případě paušálu mám u O2 standardně dvouměsíční "výpovědní lhůtu", ta se při převodu na prepaid neuplatňuje?

Jinak číslo stále ještě není uvolněno :)
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků