Zapnuti WAAS/EGNOS na LD-3W

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jannnn 28. 9. 2006 10:17

Tak se opet obracim na ostatni se zadosti o radu. At se snazim, jak se snazim, nemuzu to nijak rozchodit. Vyzkousel jsem nekolik programu (pro PC, zarizeni s WM nemam dostupne, pro symbian nic neni). V kazdem to same - nastavim to, dam odeslat a tvari se to OK. Bohuzel po odpojeni a vyzkouseni to je porad vypnute, po opetovnem pripojeni k PC je to tam taky vypnuty...

Nevi nekdo? Podarilo se to nekomu? Treba nejaky postup, nejakou tu serial message nebo tak neco. . .
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BoTL (novy) 29. 9. 2006 13:09

jannnn píše:Nevi nekdo? Podarilo se to nekomu? Treba nejaky postup, nejakou tu serial message nebo tak neco. . .


Mám uvedenou GPS a iPAQh2210. Zkoušel jsem pro komunikaci a nastavení GPS tyto PPC aplikace:
SirfTech, APLsirf, MMSirfSetup.
Prográmkem APLsirf se mi podařilo vypnout statickou navigaci, program MMSirfSetup umí zmíněné WAAS/EGNOS. Právě mi zmíněný program napsal: WASS/EGNOS has been enabled. Akorát nevím, jak zjistím že je skutečně WASS/EGNOS stále ON. Program APLsirf umí zobrazit status statické navigace a Device ID.
Bohužel program pro PC nemohu vyzkoušet protože mám pouze BT adapter 3COM, který má vlastní ovladače a zatím se mi nepodařila úspěšná komunikace s GPS v žádném z programů.
BoTL (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jannnn 10. 1. 2007 15:21

Tak co, ani po téměř 3 měsících nikdo stále neví jak na to? :)
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yngwie 10. 1. 2007 15:26

Ví, ale budeš si muset sehnat nějaký PDA :-) A ten postup je přesně ten, který popsal BoTL :wink:
What is the best? NOKIA is the best!
Nokia 720 NMT->6150->8210->3310->6210->6310i->6230->E60 & N95 + 2GB Kingston + Koss Porta Pro
Compaq iPAQ 3970 + Linux

Bavte se o Nokiích jen s Nokiisty :wink:

Symbian rulezz :wink:
Yngwie
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 10. 1. 2007 15:28

Njn, to se tu ale na malym městě shání špatně :) a krom toho neni jistý, jestli to má taky zapnutý. Když to dělám přes PC, tak mě to taky napíše že jako je zapnutý, po odpojení a připojení je ale zas vypnutý :/
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yngwie 10. 1. 2007 15:34

A jak se to má poznat v praxi?
What is the best? NOKIA is the best!
Nokia 720 NMT->6150->8210->3310->6210->6310i->6230->E60 & N95 + 2GB Kingston + Koss Porta Pro
Compaq iPAQ 3970 + Linux

Bavte se o Nokiích jen s Nokiisty :wink:

Symbian rulezz :wink:
Yngwie
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 10. 1. 2007 15:40

Třeba BlueSky je ti to schopný zobrazit, nebo i nějaký další programy...
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yngwie 10. 1. 2007 16:55

Já jsem myslel, k čemu je to vlastně dobré mít zapnuté (přepnuté)
What is the best? NOKIA is the best!
Nokia 720 NMT->6150->8210->3310->6210->6310i->6230->E60 & N95 + 2GB Kingston + Koss Porta Pro
Compaq iPAQ 3970 + Linux

Bavte se o Nokiích jen s Nokiisty :wink:

Symbian rulezz :wink:
Yngwie
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 10. 1. 2007 18:51

Jo taklenc, tak to zvyšuje přesnost až na +-1m :)
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yngwie 10. 1. 2007 19:57

Aha, no PDA jsem zrovna půjčil, ale až se mi vrátí, tak to zkusím přepnout a zkusím, jestli to pozná rozdíl mezi 2 okny v obýváku :-)
What is the best? NOKIA is the best!
Nokia 720 NMT->6150->8210->3310->6210->6310i->6230->E60 & N95 + 2GB Kingston + Koss Porta Pro
Compaq iPAQ 3970 + Linux

Bavte se o Nokiích jen s Nokiisty :wink:

Symbian rulezz :wink:
Yngwie
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod |Mio| 4. 4. 2007 20:06

NÁVOD:

Potrebujeme:
1. nainstalovane vhodne ovladace BT, idealne BlueSoleil
2. nainstalovane SirfDemo 3.83 ci novejsi: http://www.sirf.com/SiRFDemo.zip


Postup:

1. Sparujeme GPS s BT v PC, namapujeme na serial port (u me COM 12, dale jest referencnim)
2. Spustime SirfDemo, po startu zvolime COM12 a rychlost 9600
3. Zvolime Action->Open Data Source - V podokne Debud View- NMEA nam zacnou behat data
4. Prepneme na protokol Sirf volbou Action->Switch to SIRF protocol - V podokne Response view zacnou behat data, rychlost se automaticky prepne na 57600
5a. Vypnuti staticke navigace udelame volbou Navigation->Static navigation ..., v okenku zvolime Disabled a potvrdime Send
5b. Zjistime verzi firmware volbou Poll-> SW Version a nasledne hned dame volbu Action->Pause display, tim se nam zastavi obsah vsech oken a v okne response view najdeme radek ktery vypada u me takto: "SW Version GSW3.1.1PM 3.1.00.07-........."

Pokud je SW version 3.1 a vyssi je mozne zapnout WAAS/EGNOS. Pokud je nizsi tak to NEPODPORUJE a NEZKOUSEJTE TO !!!

6. pokud jste uspesne prosli krokem 5b zapneme WAAS/EGNOS volbou Navigation->DGPS Source ..., tam zaskrtneme SBAS a potvrdime Send, Zkontrolujeme jestli ve volbe Navigation->DGPS Mode ... je zaskrtnuto Automatic a dole je timeout na 18 sec, lze take prepnout do rezimu Exclusive, nastavit timeout na 18 sec a potvrdit Send

7. Mame nastaveno, ted jen prepneme zpet do NMEA volbou Action->Switch to NMEA protocol, v tabulce nechame vychozi hodnoty a potvrdime Send, je mozne nastavit vyssi rychlost misto 9600, ale neni to vubec potreba.

8. Volbou Action->Open data source odpojime SirfDemo a nasledne jej zavreme, potom odpojime i Buetooth Serial port


Hotovo, vymalovano. Vydrzi to do te doby dokud nevyjmete baterii na vice nez 5sec (myslim, nezkousel jsem).
"Nemam rad CENZURU = nemam rad De Funese"
Motto: "Heh pry pravidla fora, ale nikdo mi nezdeli ktere jsem porusil. Kam ten svet speje"
|Mio|
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 5. 4. 2007 10:12

|Mio|: Takle jsem to víceméně už zkoušel a bezúspěšně. Nicméně se ještě kouknu co mam za FW a pohraju si s tím...Zrovna dneska vyrážim za další cachí, takže kdyby se to podařilo, moh bych hned otestovat :)

Update:

Tak jsem to všechno zkusil a opět narazil na starý problém. Mám verzi FW GSW3.1.1PM 3.1.00.07 a pokud dám ... zapneme WAAS/EGNOS volbou Navigation->DGPS Source ..., tam zaskrtneme SBAS a potvrdime Send,... tak při následném zobrazení této položky je tam již zase "None"...

Tak nevím, jestli se to zapne a jen to špatně zobrazí, nebo nezapne vůbec.

Jinak neznátě někdo nějaký program, který zaručeně ukazuje že je EGNOS aktivní...? Mam BlueSky a tam by to jít mělo, nicméně se nic nezobrazuje.. :/
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 5. 4. 2007 10:24

Doporučuji přečíst toto: http://geocaching.cz/cs/forums/thread/38723.aspx

velice užitečné informace...jdu se o to dál pokoušet!

Update:

Tak podle toho co píšou na GC fóru bych už měl mít EGNOS zapnutý. Jen stále nemůžu chytit ten satelit...už sem dokonce dal i modul až na střechu, odkud je vidět na všechny strany...tak se snad časem chytne...

Update2:

Teď se tam na sekundu mihnul satelit 124, což je myslím on! A teď se občas ukáže i 126...nicméně se nepřipojí ani k jednomu...

Update3:

Tak už opravdu nevím, co si o tom mám myslet. Teď jsem modul odpojil od PC a zkusil to s mobilem...a když sem ho připojil zpět, byl DGPS Source opet nastaven na "None"..

Update4:

Tak už jsem v Sirfdemu viděl všechny 3 satelity (120, 124, 126). Jen se mi ještě nepodařilo nikdy se připojit...tudíž asi mam špatnou polohu a výhled na ně. Schválně zkusím dneska jít někam kde je výhled na jih, jestli se chytí..Ale už to vypadá nadějně :)
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krokodýl 5. 4. 2007 12:16

Tak se nám diskuze rozjela na dvou místech, tak nevím kam. Ale na geocaching.cz mi háže chybu když chci poslat další zvěsti, tak budu zatím pokračovat tady.
Teď jsem zase nechal zapojený SirfDemo s modulem a několikrát naběhl satelit SBAS ( 120, 121, 123, 123 a 126 vždy jednotlivě). Ta 124 se mi udžela několik minut a v okně Map View v položce Mode se v tu chvíli obejvilo
Mode: 3D (AltFilter) + DGPS
Po jeho zmizení zmizela položka DGPS, takže to evidentně funguje. Bohužel jsem blbě zašitý ve dvoře se špatným výhledem. Přes víkend zbalím notebook a budu testovat venku, ale vypadá to že pokud je satelit č. 120-126 (možná i větší rozsah zatím jsem chytil pouze tyto) tak to opravdu funguje.
Krokodýl
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků