Potřebuju čtečku SIM karet

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod michal-18 21. 7. 2005 22:55

Potřebuju čtečku na SIMky, simulovat simky a klonovat je. Dá se k tomu použít modem MC35i nebo jiný telefon? Musí k tomu být speciální (drahá) čtečka? Co ještě k tomu potřebuju nebo kde bych o tom přečet podrobný info? Je možné tím modemem alespoň přečíst ty tajné kódy ze simek (Ki a IMSI)?
michal-18
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johny_ 22. 7. 2005 07:14

Ahoj, potrebujes k tomu ctecku SIM, pres telefon to nevyctes Sad Koukni na moje stranky - tady. Nemusis si ctecku rovnou kupovat, muzu ti ji pucit.
Johny
Naposledy upravil Johny_ dne 22. 7. 2005 09:29, celkově upraveno 1
Johny_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Don Quichot 22. 7. 2005 08:33

michal-18 píše:Potřebuju čtečku na SIMky, simulovat simky a klonovat je. Dá se k tomu použít modem MC35i nebo jiný telefon? Musí k tomu být speciální (drahá) čtečka? Co ještě k tomu potřebuju nebo kde bych o tom přečet podrobný info? Je možné tím modemem alespoň přečíst ty tajné kódy ze simek (Ki a IMSI)?
Don Quichot, neunávný bojovník s lidskou hloupostí a větrnýmy mlýny.
Don Quichot
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johny_ 22. 7. 2005 08:48

Don Quichot píše:Levné to není ale najdeš tam IMSI služby karty načteš SIM Toolkit seznam počet pokusu PIN PUK ...
U/quote]


Vycist IMSI neni takovy problem... Horsi je to s Ki.
Pozor pri vyberu, ta ctecka musi komunikovat s potrebnym softwarem...
Jinak zkus pouzit jakejkoliv vyhledavac a dat tam vyhledat treba "ctecka SIM", nebo "klonovani SIM" a urcite najdes dalsi stranky...
Johny
Johny_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomas.kulda 22. 7. 2005 09:36

Mám čtečku SIM karet. Dostal jsem z banky z ČSOB k účtu čtečku čipových karet. Když se SIM karta vloží do adaptéru, ze kterého se jako nová vylomila, tak tam jde zasunout a jde číst i zapisovat. Zkoušeno s programem SIMedit!, vřele doporučuji, nestálo mě to vůbec nic.
tomas.kulda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Johny_ 22. 7. 2005 09:47

Tak abych se priznal, tuhle ctecku jsem nezkousel. Pokud funguje i s programem simscan, tak je to super. To budou fungovat asi jen ctecky do COM portu.
Johny
Johny_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal-18 22. 7. 2005 14:51

A je mozne telefonem nebo modemem alespon vycist IMSI? Pry to od unora 2002 u oskaret nejde, jak je to s ostatnima?
michal-18
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Driver 22. 7. 2005 15:11

Johny_: to je vlastní výroba ta tvoje čtečka, že jo? Počítám, že když má někdo SŠ elektrotechnickou nebo něco vyššího, tak to pro něj nebude žádnej problém. Kolik stály části?

Jen by mě zajímalo, jak může být jedna karta současně v síti z více mobilů? Jak tam píšeš, že jedno číslo může používat více lidí...
Das Auto
Driver
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Driver 22. 7. 2005 15:16

Jo a na co jsou vlastně ty IMSI a Ki kódy?
Das Auto
Driver
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johny_ 22. 7. 2005 19:32

Driver píše:Johny_: to je vlastní výroba ta tvoje čtečka, že jo? Počítám, že když má někdo SŠ elektrotechnickou nebo něco vyššího, tak to pro něj nebude žádnej problém. Kolik stály části?

Jen by mě zajímalo, jak může být jedna karta současně v síti z více mobilů? Jak tam píšeš, že jedno číslo může používat více lidí...j/quote]


Cau, moje vlastni ne, dela je kamos. Myslim ze ji zvladne kazdej, kdo trochu rozumi elektrice. Nekde bych nasel i schema zapojeni.
Jedna karta nemuze bejt aktivni na dvou telefonech soucasne. To jsi spatne pochopil... Dam priklad... mam data nonstop, pouzivam je je, bracha, segra, pritelkyne, tj. vic lidi pouziva mou kartu... ale podstatny je se domluvit kdo ji bude mit kdy zapnutou. Kdyz se tohle odladi, tak neni problem. Ja ji zapinam vecer, oni podle zas nejakeho klice pres den, takze ji pekne vyuzijem :-) Podobne s 10 kackovou Oskartou...
Johny
Johny_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johny_ 22. 7. 2005 19:34

Driver píše:Jo a na co jsou vlastně ty IMSI a Ki kódy?y/quote]


To jsou kody, ktery identifikujou tu kartu v siti operatora. Pomoci tedleh dvou kodu se karta, zjednodusene receno, loguje do site. IMSI je snadno zjistitelnej kod, Ki je tajnej a ten se zjistuje.
Takze karta se prihlasi jen pokud sit dostane od ni rekaci, ze tyhle dva kody patri k sobe...
To co jsem tady napsal, je receno hodne zjednodusene, tak me netahejte za slovicka :-)
Johny
Johny_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johny_ 22. 7. 2005 19:36

michal-18 píše:A je mozne telefonem nebo modemem alespon vycist IMSI? Pry to od unora 2002 u oskaret nejde, jak je to s ostatnima?


Nevim jak to myslis modemem. Telefonem jsem to taky nezkousel, protoze zjistit jen IMSI je k nicemu - ten se zjisti i u novych karet... jednoduse u vsech.
Jestli chces jen zjistit IMSI, tak ti ho zjistim, kdyz se stavis na pockani :-)
Johny
Johny_
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků