Nokia N70 - firmware v5.0638.3.0.1, zkušenosti

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MartasN 28. 12. 2006 18:57

Sem piste sve zkusenosti s timto posledne vydanym FW pro nokii N70.

Jelikoz mam N70 kupovanou pouzitou a stahuje se na ni 12mes. zaruka,nechal jsem si bezplatne v http://www.mp.cz kde jsem ji poridil,nahrat aktualni verzi FW.Puvodni byla snad druha vydana nekdy koncem roku 2005 a nebylo to nic moc.
Co jsem zde procetl forum a dozvedel se ze se telefon celkem zrychli "sel jsem do toho" a v zadnem prïpade nelituji,naopak.

Co se po nahrani FW zmeni?

+ Start N70 trva kratsi dobu

+ Prave kontext. tl. ma defaultne prirazeno Hudebni Prehravac,namisto Prohlidky ze starsich verzi.

+ Hud. prehr. je zdokonaleny,nechybi vyhledavani a trideni dle interpreta ci skupiny a dalsi drobnosti.

+ Daleko rychlejsi pristup k funkcim BT.Driv otevreni ikonky Bt a otevreni panelu,trvalo snad 4-vteriny!....ted je to hned. :wink:

+ GALERIE-Spusteni aplikace trva zhruba stejne dlouho :oops: ,ale pohyb v ni a rolovani nahledu dokola je sviznejsi :wink: a hlavne,vsechny miniatury obrazku se nactou okamzite :tleskani a to i pokud jsou obrazky na karte....tudiz zadne sede ctverecky a line se vykreslujici miniatury :D .Hovorim o obrazcich patricne upravenych a urcenych k prohlizeni na displeji N70,velikost 10-20kb
Bohuzel rychlost vykresleni nahledu a samotnych fotografiii z 2MPx je prakticky stejna.....celkem to chapu :roll: ,jedna fotka ma prumerne 400kb.

+ Aplikace N70 Torch navzdorym mym obavam PLNE FUNGUJE!! :tleskani :tleskani

Z plusu je to tak asi vse,zbyva dodat ze se zlepsila celkova odezva founu, :) pri prochazeni menu a slozkami a take pri pristupu do menu Nastaveni a pohybu v nem.Tam to jeste neni dokonale ale zcela urcite lepsi nez driv.


- Zatim jsem objevil jediny zapor teto verze.Pokud instalujete aplikaci ktera nejak vyrazne zasahuje do systemu a vyzaduje po inst. restart a vy ho potvrdite,telefon jednoduse ZAMRZNE a nezbyva nic jineho nez vyjmout baterii.(uz to tu na foru bylo
Jine BUGy v tehle verzi jsem nenasel...jestli se nejake objevi casem s ruznym softem ci hrami dam vedet.

Dodam jen,ze nektere zmeny(treba ten lepsi Player) mohly byt uz pridane v predchozi verzi,takze jsem o nich nevedel.....N70 kterou jsem si upgradoval,mela jednu z prvnich verzi FW kdyz byla asi pul roku na trhu.

//De Funes: upraven název vlákna.
Naposledy upravil MartasN dne 28. 12. 2006 19:37, celkově upraveno 1
Nokia E50+microSD 128MB/Nokia 5140i to Work.
YAKUMO Delta 300-GPS,Panasonic LUMIX DMC-FX3 + 2GB SD Card,Internet CDMA 512k
MartasN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek E. 28. 12. 2006 22:34

Nemyslím, že by zde do budoucna přibylo mnoho dalších zkušeností, přesto separátní diskuzi o této verzi ponechávám. Zkratku "FW", použitou v názvu diskuze, záměrně měním za slovo "firmware", aby byla diskuze v budoucnu dohledatelná.

V případě, že se zde nerozvine žádná diskuze, při dalším čištění sekce (cca za 2 měsíce) tuto zkušenost zkopíruji do obecné diskuze o firmwaru pro Nokia N70.

Smazal jsem předchozí polemiku, zda téma ponechat, v rámci diskuze to bylo OT.
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartasN 29. 12. 2006 16:30

To De Funes V poradku a chapu.... :wink:
Cekam ze se nekdo ozve,neverim ze by jediny BUG tohoto FW bylo ono "vytuhnuti" pri pokusu o SW reset. :)
Nokia E50+microSD 128MB/Nokia 5140i to Work.
YAKUMO Delta 300-GPS,Panasonic LUMIX DMC-FX3 + 2GB SD Card,Internet CDMA 512k
MartasN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misko42 2. 1. 2007 10:39

ja som si vsimol napriklad v prehravaci hudby, ze ked pocuvam nejeku pesnicku a pride mi napriklad sms alebo niekto prezvoni tak pesnicka aj nadalej hra,nie ako pred tym ked som pocuval a prisla sms tak mi to prestalo hrat,musel som dat znovu ze play,teraz sa to len tak stisi,zapipa mi sms a hned to hra dalej takze nemusim zas vytahovat telefon z vacku alebo co a spustat ju znova.a este par takych drobnosti je len si uz neviem spomenut co.

som to teda presunul sem 8)
Nokia N96
misko42
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartasN 2. 1. 2007 10:55

Jinak tzen rehravac je celkem hezky udelany(ze by iPOD?) a v tematech se zmenily jen drobnosti,senm tam jina ikona a treba pri nabijeni je indikator baterky hezci.Jsou to jen kosmeticke upravy,ale potesi.
Nejvetsi prinost tohoto FW vidim v nacitani nahledu ve slozce GALERIE...to je fakt bleskovy.Celkem je foun i otrochu rychlejsi a kdo chce jeste vetsi rychlost,muze si v nastaveni PROTOKOLU HOVORU,vypnout "zobrazeni doby" a nastavit trvani jen na 1den.Neverili by jste jak to telefon zrychli.
Myslim ale ze tenhle figl,vetsina uzivatelu symb. nokii dobre zna.

EDIT:
V tehle verzi FW je take mirne vylepsene prostredi fotoaparatu pri nastavovani kvality a rezimu snimani,totez se tyka i videokamery.
Samotny fotoaparat ci videokamera take daleko rychleji "nabiha" po odsunuti krytky :wink:

Vsiml jsem si toho az ted,fotim malo...
Nokia E50+microSD 128MB/Nokia 5140i to Work.
YAKUMO Delta 300-GPS,Panasonic LUMIX DMC-FX3 + 2GB SD Card,Internet CDMA 512k
MartasN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek E. 2. 1. 2007 19:37

MartasN píše:...V tehle verzi FW je take mirne vylepsene prostredi fotoaparatu pri nastavovani kvality a rezimu snimani,totez se tyka i videokamery...

Toto začíná být už zavádějící informace, nebo ji prosím konkretizujte. Jsem velký detailista, na své N70 střídám FW od trojkové verze (což je už hodně dávno). Žádného významného (ba ani kosmetického) vylepšení prostředí fotoaparátu při nastavování kvality a režimu snímání, jsem si nevšimnul.
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartasN 2. 1. 2007 21:17

Mno pri nastavovan kvality fotografie,jsou v okenku texty a vlevo posuvnik,.Kazda poloha je podrobne popsana pro co je vhodna:neco podobneho je pri nastavovani rezimu snimani...krajina,portret,tam jsou povedenejsi (Plastictejsi) ikonky znazornujici onen rezim.
Nevim jak ostatni ale ja to v puvodnim FW nemel,jsou to jen kosmeticke upravy,vim.

"Tipnu" SCREENY a dam je sem.
Nokia E50+microSD 128MB/Nokia 5140i to Work.
YAKUMO Delta 300-GPS,Panasonic LUMIX DMC-FX3 + 2GB SD Card,Internet CDMA 512k
MartasN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartasN 2. 1. 2007 21:29

Tady jsou SCREENY z prostredi Fotoaparatu.
Zmeny poznate jen kdyz se uzanorite hloubeji do menu...v hledacku ne.
Obrázek Obrázek Obrázek
Hlavne posledni...nepamatuji se ze bych to v Starem FW videl :hm
Porizeno programem "Best Screen SNAP S60"
Naposledy upravil MartasN dne 2. 1. 2007 21:45, celkově upraveno 1
Nokia E50+microSD 128MB/Nokia 5140i to Work.
YAKUMO Delta 300-GPS,Panasonic LUMIX DMC-FX3 + 2GB SD Card,Internet CDMA 512k
MartasN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cwb 2. 1. 2007 21:44

MartasN píše:To De Funes V poradku a chapu.... :wink:
Cekam ze se nekdo ozve,neverim ze by jediny BUG tohoto FW bylo ono "vytuhnuti" pri pokusu o SW reset. :)


Na starem fw se mi nestavalo, ze mi aplikace samovolne padaji... kdyz jich mam vice, 2-3 java, nekolik symbian... treba spadne radio...
Dokonaly telefon neexistuje..
Cwb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartasN 2. 1. 2007 21:47

No ja radio nepouzivam...mozne to je,vis jeste o necem?
Zatim se mi foun ani jednou "nekousnul"......zatim.
Nokia E50+microSD 128MB/Nokia 5140i to Work.
YAKUMO Delta 300-GPS,Panasonic LUMIX DMC-FX3 + 2GB SD Card,Internet CDMA 512k
MartasN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cream 2. 1. 2007 22:05

ja som mal n70 a telefon sa mi ani raz nekusol.len sa raz restartoval,bol som uplne spokojny ;)
skratky sa mozu pouzivat, ale mali by byt vseobecne zname..!
Cream
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartasN 2. 1. 2007 22:08

To Martin Ď.:
Zalezi na tom co mas vsechno instalovany v hlavni pamet,ja skoro vsechno cpu na kartu a ve founu mam porad 20MB voknych.
U tohoto noveho FW me mrzi prakticky jedina vec,jakykoliv pokus o SW reset(treba z FExplorer ci AppMan) konci totalni "vytuhnutim" telefonu a pomuze jen vyndat baterii.
Vyvojari o tom jiste vi,nadava se na to snad vsude a v pristi verzi to snad opravi.
Nokia E50+microSD 128MB/Nokia 5140i to Work.
YAKUMO Delta 300-GPS,Panasonic LUMIX DMC-FX3 + 2GB SD Card,Internet CDMA 512k
MartasN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cream 2. 1. 2007 22:14

No to je pravda,ja ked mam akykolvek telefon detto vsetko cpem na pamatovku a vzdy mam skoro uplne prazdnu pamat mobilu,okrem SMS ak mobil nepodporuje ukladanie na kartu.
A mozno tie pokusi o SW reset niessu sposobene verziou FW ale mozno by si si tam mal hodit novsi FExplorer ;)
skratky sa mozu pouzivat, ale mali by byt vseobecne zname..!
Cream
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartasN 2. 1. 2007 22:17

No vis ona to udela kterakoliv aplikace pristupujici do systemu k funkci RESET...proc tio vedi jen o programatori nokie.
FExplorer ma 1.16CZ.
Aspon ze v tehle verzi chodi "svitilny" N70Torch :wink: Hodne lidi psalo ze jim nefacha...ja problem nemam. :D
Nokia E50+microSD 128MB/Nokia 5140i to Work.
YAKUMO Delta 300-GPS,Panasonic LUMIX DMC-FX3 + 2GB SD Card,Internet CDMA 512k
MartasN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cream 2. 1. 2007 22:20

Ja tu aplikaciu torch nepouzivam ale ked som ti ju tusim posielal a dal ju do mobilu ci ide,tak islo vsetkoo v pohodicke ;)
skratky sa mozu pouzivat, ale mali by byt vseobecne zname..!
Cream
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků