Siemens ME45

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ernst4776 9. 12. 2006 14:28

Pokud člověk vyžaduje telefonování, psaní SMS a touhu po nerozbitnosti bez všemožných dalších hloupostí typu MMS, fotoaparáty , MP3 etc. je stále ještě dobrým strojem?
Prosím zhodnoťte své zkušenosti. O pouhý zájem jde mi. :)
ernst4776
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 9. 12. 2006 16:58

Odpověď na první otázku: určitě ano. Pokud ho seženeš v dobrém stavu, není co řešit. :) Nezničitelný mobil, dlouho vydrží, dobrá klávesnice.
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bonfire 9. 12. 2006 19:41

jj, mam winter edition a je to super telefon
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Bonfire
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ernst4776 9. 12. 2006 19:51

prolitnul jsem vsemozny inzerent servery, ale nekde za opravdu hodne spatny stav chteji hodne penez, nekde naopak, ale nemuzu se zucastnit, presto jsem podal par inzeratu. drzte palce. mozna to vyjde.
ernst4776
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 9. 12. 2006 20:52

ME45 byl první telefon, který jsem si koupil a nemohu na něj dát zapomenout. Funkčně byl ve své době na výši a navíc se pamatuju na relativně široké možnosti personalizace.
Co mi vadilo, byly restarty - častější, než by bylo milé. Ne nijak extrémně často, ale jednou za týden se zadařilo. Navíc jsem našel pár míst/operací, kde se telefon restartoval bezpečně vždy. Podivnou (ačkoliv zcela siemensoidní) vlastností pak byly zcela prázdné předěly mezi konci nabídek - bylo možné je procházet cyklicky, ale oddělovalo je místo, které nemělo vůbec žádnou funkci. A nakonec jedna věc, se kterou bych se nesmířil ani dnes, ale která byla už tehdy standardní - možnost přímého vkládání národních znaků, písmenek s diakritikou (pouze znaky GSM-abecedy). Nebylo to možné, i když telefon kódování Unicode samozřejmě podporoval. To ovšem nezvládaly ani Siemensy generací následujících a nikdy jsem jim tuto vlastnost neodpustil.
Jinak u mě z tohoto telefonu převládají dojmy kladné a věřím, že uživatel netoužící po moderních multimediálních vychytávkách s ním může být spokojen.
Deleted user

Odeslat příspěvekod mates.75 9. 12. 2006 21:04

Kámoš ho měl a nemohl si ho vynachválit..
M55(FW91),CSL65(FW53),CX75(FW25),..
mates.75
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tolan1 25. 12. 2006 22:27

ME45 mám již řadu let. Za celou dobu užívání mne nikdy nezradil, nikdy ani sám nerestartoval. Od samého počátku byl na vysoké technické úrovni. Výborná je jeho odolnost. Po letech jsem si nechal za 200 Kč vyměnit klávesnici, baterie je původní. S novou klávesnicí mám pocit, že je přístroj jako nový, plně funkční. Používám jej na všechny operátory a doposud nemám potřebu jej nahradit jiným, na fotografování mám slušný digi fotoaparát a pro přehrávání hudby a rádia je lepší sólo přehrávač s dlouhou výdrží.
tolan1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stripped 26. 12. 2006 11:07

Výborný mobil ve své době a pro mnohé ještě stále je. Měl jsem možnost ho krátkou dobu používat a byl jsem moc spokojen. Teď ho používá můj syn jako svůj druhý mobil na výpravy do přírody apod.
Stripped
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanni 26. 12. 2006 21:17

ernst4776 píše:Pokud člověk vyžaduje telefonování, psaní SMS a touhu po nerozbitnosti bez všemožných dalších hloupostí typu MMS, fotoaparáty , MP3 etc. je stále ještě dobrým strojem?
d/quote]


AK mas iba tieto poziadavky,urcite nebudes ludovat.Je to jeden z najpodarenejsich Siemensov vobec.
hanni
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ernst4776 27. 12. 2006 00:15

mel jsem chvilku, ale bohuzel nebyl ve stavu ktery jsem ocekaval (rozstiply plast, osoupane tlacitka), ale hlavne jsme si nezvyknul na krizove tlacitko, ktere bylo temer nemackatelnne a regaovalo s nelibosti na moje pozadavky.
ernst4776
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jony 27. 12. 2006 00:28

ernst4776 píše:Pokud člověk vyžaduje telefonování, psaní SMS a touhu po nerozbitnosti bez všemožných dalších hloupostí typu MMS, fotoaparáty , MP3 etc. je stále ještě dobrým strojem?
Prosím zhodnoťte své zkušenosti. O pouhý zájem jde mi. :)=/quote]

s timhle telefonem ani clovek nemusi byt tak skromny, zvlada i GPRS a pripojitelnost pres IR se taky muze hodit....proste klasicky Siemens: v dobe vzniku, ukazal temer vsem zada, ale dnes uz bych se obaval stavu baterie... :pozor2
"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bonfire 27. 12. 2006 13:01

koupil jsem za 200kc "nefunkcni" ME45, jeste s original baterkou, po vycisteni vsech kontaktu v telefonu uz funguje, a baterka vydrzi pri normalnim pouzivani cca 4 dny
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Bonfire
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 31. 12. 2006 01:27

Docela dobré organizační schopnosti, velký displai, odolnost proti prachu, otřesům a stříkající vodě. Pokud nepotřebuješ nejmodernější funkce tak je to docela dobrá volba. Ale bude to chtít asi novou baterku.
vaclavbarak
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod i.v.a. 11. 1. 2007 08:53

Měla jsem ME45 tři roky, i po té době mi vydržel nabitý 6 dní s původní baterkou. Přežil pád do WC, mnoho pádů na zem, bez poruch. Pro volání a sms jedinečný, také upomínky a kalendář jsou dobré. Klávesnice jde ale trochu ztěžka, tím že je odolný a izolovaný proti vlhku. Jde o zvyk. Doporučuji najít "zachovalý" kousek, po nějaké slušné ženě, která se o něj dobře starala.
i.v.a.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krtenek 11. 1. 2007 11:10

i.v.a. píše:Doporučuji najít "zachovalý" kousek, po nějaké slušné ženě, která se o něj dobře starala.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků