Vodafone 3G: výstavba, zkušenosti

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod AgentSvr 5. 11. 2006 00:14

No, tak možná nějakou síť už vybudouvanou má...možná s tím ani nezačal, kdo ví...
AgentSvr
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zekon 5. 11. 2006 00:43

Jestli začal nebo ne, je jedna věc, ale druhá a mnohem důležitější je, jestli ta jeho 3G síť je vůbec propojitelná s GSM.
R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AgentSvr 5. 11. 2006 01:04

Proč by nebyla ?
AgentSvr
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thor Steinar 5. 11. 2006 09:31

No a nebylo by lepsi si napsat primo do VF a zeptat se tam?Tohle vsechno jsou jen dohady a tlachy o nicem od lidi,kteri si nekde prectou nejakou obecnou informaci a zacnou z toho neco vyvozovat.Lepsi info nez primo od zdroje tady asi neziskas.
Thor Steinar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod andre (novy) 5. 11. 2006 10:12

ja myslim, ze O2 vyuziva svou 3G sit na data, pres technologie HSDPA, pravda jen Praha a Brno stred, ale UMTS coz je take cast 3G site je v Praze a okoli a v Brne.

Chtelo by to aby mel VF take plnohodnotnou sit 3G ne jako TMO jen pro data, pak by tu mohla byt dobra konkurence, ale do te doby se zatim nic zavazneho dit nebude.
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SatanekD 5. 11. 2006 11:32

Lidi vodafone má vybudovanou z části 3G sít! A to například v Brně na ulici Kolejní jak jsou VŠ koleje. Takže konec dohadum. Vim to, protože jsem byl na střeše přimo u BTSek a cetl si deník kterej mají vedle krabice na zdi. A pokud si dobre pamatuju tak tam byla psaná i připrava pro UMTS a 3G sit, která byla v tom místě už aplikována. Jen kdyby to měli všude. Honem spustit.
SatanekD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod esquire 5. 11. 2006 11:40

Fíla: V licenčních podmínkách je, že musí do toho data spustit síť, která by pokrývala aspoň 50% území Prahy a to zřejmě nemají, takže proto.
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AgentSvr 5. 11. 2006 12:43

Nebo možná BTS v Praze osazené z alespoň 50% mají, ale nemají pro řízení sítě vybudované nějaké zázemí anebo systém, který by to celé řídil. Hodit někam vysílač s buňkou je jedna věc a nějak to pospojovat a dít do chodu je věc druhá...
AgentSvr
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a123b 5. 11. 2006 15:11

Mě jeden čas, když jsem si ve Varech zapl telefon, naskakovalo 3G. Zůstalo to tam asi tak 15 vteřin a pak to zmizlo. Takže bych řekl, že něco tam zkoušet musel. To stejný mi dělalo na Slovensku, když jsem tam byl a za pár dní Orange oznámil spuštění 3G. Z toho lze usoudit, že ve vzduchu už asi něco má.
a123b
Junior

Odeslat příspěvekod a123b 5. 11. 2006 15:19

Fíla: Já jsem měl ale plnej. Ve Varech ještě přece nějakej signál je.
a123b
Junior

Odeslat příspěvekod tommy:-) 5. 11. 2006 16:09

a123b: mne to delalo ve Varech taky. nejdrive u EUrotelu, ktery tam pak 3g mel a u Vodafone taky, ale tam uz ne:(
když dva dělají totéž, není to vždy totéž.
made by EUROTEL, fucked by O2
aneb každá bublina jednou praskne
tommy:-)
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AiR 27. 12. 2006 17:13

http://mobil.idnes.cz/mate-mrkvovou-zmrzlinu-aneb-vodafone-ma-3g-licenci-legalne-p3t-/mob_denik.asp?c=A061227_120014_mob_denik_lhc
AiR
Pokročilý

Odeslat příspěvekod esquire 28. 12. 2006 13:47

AiR: No jo, konkurence udělala bu bu bu a mysleli si, že Evropská komise vezme VF licenci na UMTS. Tak zase nic. :D :lol:
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hangars 28. 12. 2006 15:14

Aby o licenci sám nepřišel tím že nezačne provozovat 3G sít. :)
Nokia E51 + 1GB microSD + HS-47
Hangars
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gogo.spk 29. 12. 2006 10:12

Ale ono už žádné klasické UMTS nejméně půl roku není, každý dnes instalovaný NOD ma automaticky HSDPA, ET (O2) dokonce upgradoval i všechny svoje starší NODY z léta, takže pokud Vodafone půjde do UMTS, bute to již od počátku HSDPA, s rychlostí nejméně 3,5Mb
gogo.spk
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků