SE W810i Pro X Proti

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ChesterBen 13. 11. 2006 21:39

Zdravím. Den ode dne přemýšlím víc a víc o koupi Sony Ericssonu W810i,ale prakticky o tomto mobilu nic nevím.Mohl by mi prosím někdo sdělit své uživatelské zkušenosti? Např.:
1) Výdrž baterie
2) Kvalita vyzvánění v hlasitém reproduktoru
3) Přehlednost menu atd.
ale hlavně Váš názor. Děkuji

Ještě bych se chtěl zeptat,jestli se na SE W810i dá koukat na video,nebo je mizerná,popř. špatná kvalita

//ales76: Příspěvky sloučeny. I po odeslání příspěvku ho můžete Obrázek
ChesterBen
Junior

Odeslat příspěvekod Gromm 13. 11. 2006 21:49

1) Baterie je docela dobrá - MP3, hry, volání - 2-3 dny
2) Vyzvánění je kvalitní, ale jsou mobily i s lepším vyzváněním
3) Menu je přehledné jako u všech SE
4) No na video se koukat dá, ale pro celovečerní film by se už víc hodily lepší displeje (320x240)
Mám rád Hip Hop, mobily, zbraně...
Ale stejně je nejlepší Sony Ericsson


5110 :arrow: 3510i :arrow: 8310 :arrow: K500i :arrow: K750i :arrow: E50 :arrow: W800i
Gromm
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ChesterBen 13. 11. 2006 21:53

Já ještě žádnej SE neměl :) Můj 1. mobil byla Nokie 3310 a druhej mobil mam už dva roky a to je Siemens A57..Tak nevim..
ChesterBen
Junior

Odeslat příspěvekod Johník 14. 11. 2006 09:22

W810i je dobrej mobil, samozřejmě se najdou modely s lepšími displejemi, kvalitními reproduktory, atd. Mimo to je ale 810-tka velmi dobře zpracovaný mobil s vyváženými funkcemi. Výdrž mojí 810tky se pohybuje kolem 4-5 dní s tím, že velmi často využívám MP3 přehrávač. SE mají vcelku jednoduché ovládání a většinou není potřeba ani manuál. Na video se určitě dá koukat, ale kvalita je odvozená od kvality videa, není problém ani s delším filmem, problém by mohly být titulky....na ty je potřeba mít dobré oči :roll:
Car: Corollka "Modroočko"
Phone: SE W810i + 2GB + HPM-70 and Nokia 6210
Comp: Intel C2D E6850, 2x1GB RAM Geil, GF NX8800GTX MSI OC, 2x 320GB a 1x 200GB HDD, Seasonic 550W, Eizo S2031W.
Johník
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P.O.B 14. 11. 2006 11:49

Ták... to že si ještě neměl SE by ani tolik nevadilo, pokud nejsi "závislý" na nějaké značce... Ovládání je u SE tradičně intuitivní a logické, takže problém bys mít neměl...

Baterie... Gromm jednou psal, že mu vydrží i 10 dní při pár hovorech a sms denně, což je dobrý výsledek, ne?
Ale já využívám 810-ku naplno, takže poslouchám hudbu, do toho si někdy hraju hry, pak kouknu na maily, zavolám, fotím, používám světlo... K tomu mám doma dost špatný signál a mobil vůbec nevypínám, což baterii nepřidá, takže nabíjím každý druhý, třetí, čtvrtý den... Dýl mi baterka ještě nevydržela... :-( ale jak říkám, je to o tom jak moc mobil využíváš...

U videa dost záleží i na kvalitě koverze, já mám pár kvalitních klipů, na které se kouká pěkně, filmy nezkouším... Na to jsou DVD a PC ;-)

A můj názor? Jedině kladný (s novým FW na 99%)
Klávesnice a ovládání 100% lepší sem ještě nevyzkoušel!!! Display není nejlepší ale i tak je super, funkně na výši, prostě bych si ho koupil znova a to už je co říct ;-)
Bosch 608 -> Alcatel 302 -> Panasonic GD 30 -> Alcatel 501 -> Ericsson T65i ->
SonyEricsson T610i + -> SonyEricsson W810i + Nokia 6230i (služební)
P.O.B
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cubush 14. 11. 2006 15:08

stoprocentní souhlas.
taky jsem nedávno váhal jestli do něho jít, a chtěl sem mobil hlavně na hudbu a občasné (ale na mobil kvalitní) focení... a není lepší volba než 810tka, 750ky nemaj tak vymakanej přehrávač hudby, a novější walkmany zase nemají AF u foťuku, nebo foťák nemaj vůbec, navíc perfektní sluchátka a 512 karta v balení! nemá joistick což je upe perfektni, nemusíš se obávat že by se ti brzo pokazilo ovládání, klávesnice je perfektní, musím uznat že možná i lepší než z Nokie 3330 a to je co říct :D, filmy přehrává i celoobrazovkově takže další plus, no nevím co víc říct, snad jen že nemá krytku foťáku ale to mě moc nevadí, ti co jí na 750ce maj tak stejně říkaj že se tam prach dostane, snad jen že se nepoškrábe slklíčko... ale měl sem sedmistovku dva roky a nic se nepoškrábalo. Ještě v rychlosti - baterka 4dny při maximálním poslechu hudby... když si více hraješ tak ty 3 v poho...
celkově: Jedině doporučuju 8)
ps: sory za překlepy a hrubky :wink:
cubush
Junior

Odeslat příspěvekod ChesterBen 14. 11. 2006 15:48

Tak fajn,díky moc. Podle toho,co sem si od vás četl,určitě litovat nebudu :) S tím joystickem souhlasím s cubushem..Joystick se mi na SE moc nelíbí,pže se opravdu rychle zašpiní. Pak jsem taky něco slyšel o špatným FW a o vrzání konstrukce,ale uvidíme,za každý další příspěvek budu moc rád ;)
ChesterBen
Junior

Odeslat příspěvekod P.O.B 14. 11. 2006 16:03

špatný fw byl u prvních kousků, ty novější (i customy) už by měly mít nový fw já sem měl já měl R3CB012 nebo tak nějak a ten byl úplně na pí** Teď mám od T-M R4DB005 a jsem naprosto spokojen... Součástí už je W´n´W a pravá kontextka má klasicky položku v pohotovosti "menu" a ne jako předtím "t-zones"

A co se týče vrzání, tak to je podle kusu... Mě vrzal kurzor, ale to bylo až přílišnou těsností... Totéž u zadního krytu... Teď po půl roce už to buď nevnímám nebo to přestalo a vrzne jen sporadicky...

A joy... Doma se mi v krabici válí T610, které po 2 a něco letech používání joy už moc nejede, ajk se mu chce, proto sem volil W810 ;-)
Bosch 608 -> Alcatel 302 -> Panasonic GD 30 -> Alcatel 501 -> Ericsson T65i ->
SonyEricsson T610i + -> SonyEricsson W810i + Nokia 6230i (služební)
P.O.B
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ChesterBen 14. 11. 2006 17:27

P.O.B píše:špatný fw byl u prvních kousků, ty novější (i customy) už by měly mít nový fw já sem měl já měl R3CB012 nebo tak nějak a ten byl úplně na pí** Teď mám od T-M R4DB005 a jsem naprosto spokojen... Součástí už je W´n´W a pravá kontextka má klasicky položku v pohotovosti "menu" a ne jako předtím "t-zones"

/quote]

A myslíš,že si ho mam koupit od T-M,bo v nějakým jiným obchodě?
ChesterBen
Junior

Odeslat příspěvekod cubush 14. 11. 2006 17:49

já myslím že nejlepší sou klasický necustomizovaný, a když už tak rozhodně nekupuj od VF ti ten telefon nehorázně znásilnili, no a fw si můžeš přímo z mobilu aktualizovat sám :wink:
mě telefon nevrže, ani středový kříž ani konstrukce (musím zaklepat)
cubush
Junior

Odeslat příspěvekod ChesterBen 14. 11. 2006 20:31

Já si taky myslim,pže ty tlačítka od operátorů,jako sou T-Zones a bla bla bla by mě totálně deprimovaly :) Nejradši bych nějakej,jak říkáš,necustomizovanej
ChesterBen
Junior

Odeslat příspěvekod P.O.B 15. 11. 2006 07:18

Já samozřejmě nechtěl doporučovat TMO custom... Sám sem zákazníkem VF... Jen sem napsal, že i TMO už notně vylepšil svůj custom fw!
Samožřejmě tam je pořád pár věcí jinak... Třeba ikony menu sou trvalé , maličko jinak řazené a nefungují na ně speciální schémata. Taky chybí v nastavení aktualizátor fw.

Samo sebou je orig. lepší... Jen ten custom od TMO už není tak zprzněný :tleskani
Bosch 608 -> Alcatel 302 -> Panasonic GD 30 -> Alcatel 501 -> Ericsson T65i ->
SonyEricsson T610i + -> SonyEricsson W810i + Nokia 6230i (služební)
P.O.B
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquadust 17. 11. 2006 01:11

P.O.B píše:
A co se týče vrzání, tak to je podle kusu... Mě vrzal kurzor, ale to bylo až přílišnou těsností... Totéž u zadního krytu... Teď po půl roce už to buď nevnímám nebo to přestalo a vrzne jen sporadicky...

e/quote]


mne tiez vrzgal kurzor ked bol fon novy, teraz sa mi tiez este obcas stava ze vrzne ale cim dalej tym menej (mam ho necele 2 mesiace) a kryt baterky mi chytil trosku volu :( ale nic vazne...
aquadust
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aquadust 17. 11. 2006 01:26

take najvacsie proti su podla mojho subjektivneho nazoru:

- neda sa menit velkost pisma v menu ani v mp3 playeri - font je naozaj az zbytocne velky a potom sa vojde malo riadkov na display

- ked pocuvas hudbu cez HF a dakto ti zavola player da pauzu ale zvonenie nevychadza z HF ale z repracikov :hm

- po nahodeni najnovsieho Firmware puka obcas v HF ked prepina medzi mp3kami + hlasno pukne ked dohra posledna mp3 (vypne sa zosilnovac)

- nevies prehravat adresare, musis si vzdy vytvorit playlist

- neda sa vypnut vibracne zovnenie pri budiku + neda sa menit hlasitost budiku

- ned sa zmenit cas za ktory sa klavesnica sama uzamkne - orig asi 15 sekund co je hrozne skoro

- narozdiel od w800i neprehrava mp4 :?:

- ked mas telefon na nabijacke alebo usb kabli telefon nevypne sam vibracne zvonenie

- na budik vies nastavit ako alarm bud radio alebo nejaku mp3ku... telefon nema ziadne melodie pre budik

- velmi nekvalitne natacanie videa (144x176pixelov a iba 10fps) na to aky paradny fotak ma tento fon

w810i je inak velmi podareny telefon aj napriek chybam... spaja mobil, usb kluc, mp3 player a dig.fotak v 1 vec + ma bohatu vybavu prislusenstva uz v zaklade (512ka karta, kvalitne HF, usb kabel).... :tleskani

btw: skoda len toho noveho firmware ze tak pokaslali zvuk mp3 prehravaca (nefunkcny megabass, vyssi sum, pukanie) dufam ze v novom FW to opravia :oboze
aquadust
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gromm 17. 11. 2006 10:57

aquadust píše:1) ked pocuvas hudbu cez HF a dakto ti zavola player da pauzu ale zvonenie nevychadza z HF ale z repracikov :hm

2) narozdiel od w800i neprehrava mp4 :?:


1) Stačí zapnout tichý režim
2) Přehrává v pohodě
Mám rád Hip Hop, mobily, zbraně...
Ale stejně je nejlepší Sony Ericsson


5110 :arrow: 3510i :arrow: 8310 :arrow: K500i :arrow: K750i :arrow: E50 :arrow: W800i
Gromm
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků