Vodafone 3G: výstavba, zkušenosti

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Xlives 4. 11. 2006 15:55

Chtěl bych se zeptat jak to bude s 3G sítí u vodafonu, jestli bude pokračovat ve výstavbě nebo svou 3G síť nikdy nebude mít? :hm
Gigabyte GA-M55S-S3, AMD Athlon A64 X2 4200+ EE, Artic Cooling Freezer 64PRO, A-Data DDR2 800MHz 2x1GB, Gainward 8600GT 256MB DDR3 8491, Western Digital Caviar SE16 3.5" 320GB WD3200AAKS, LG GSA-H50L černá, Fortron 400W, Win Vista Home Premium 32bit
Xlives
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esquire 4. 11. 2006 15:57

Xlives: Vzhledem ke spolupráci s T-Mobile při výstavbě sítí se dá očekávat, že 3G bude u VF v budoucnu spuštěna.
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tommy:-) 4. 11. 2006 15:59

Vodafone proste 3g síť oficiálně zastavil. nyni spolupracuje s T-MOBILE na rozvoji infrastruktury, tak uvidime, co z toho bude.
když dva dělají totéž, není to vždy totéž.
made by EUROTEL, fucked by O2
aneb každá bublina jednou praskne
tommy:-)
Pokročilý

Odeslat příspěvekod andre (novy) 4. 11. 2006 17:34

VF nebude mit 3G sit, jelikoz je v celosvetove krizi. Takze veskere investice jdou akcionarum.
Takz jedina moznost je spojeni pres 3G s TMOBILE.
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AgentSvr 4. 11. 2006 21:23

Zajímalo by mě, o jakou síť se bude jednat. Buď o nějakou v nelicencovaném pásmu, nebo o UMTS, pro kterou jako jedinou má koupenou licenci. Takže UMTS nakonce možná u Vodafonu bude.

Jestli se o tom stále jenom jedná, tak může být pravděpodobné, že zakopí licenci na jiný kitočet a poté začnou síť společně budovat
AgentSvr
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vodafone-maniak 4. 11. 2006 21:26

Já doufám, že se dočkáme alespoň videovolání a mobilní TV. Uvažuji o koupi N73 u VF.
vodafone-maniak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AgentSvr 4. 11. 2006 21:51

No tak Videovolání je záležitostí hlavně UMTS, na niž má Vodafone stále licenci. Podle mě budou s T-Mobilem budovat UMTS TDD, tedy tu klasickou co má O2 od začátku, podporující Videohovory.

T-Mobile by na tom byl dobře, podobně jako na Slovesku. Měl by dvě podobné technologie, které by měli různé výhody. Jedna už dobře zavedený Internet 4G a druhá podporující také Videohovory a zároveň třeba HSDPA. No uvidíme
AgentSvr
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tommy:-) 4. 11. 2006 22:03

mam pocit, ze UMTS TDD je to, co ma od počátku t-mobile. tedy ta čistě datová. O2 na FDD. Ale treba se mýlím:)
když dva dělají totéž, není to vždy totéž.
made by EUROTEL, fucked by O2
aneb každá bublina jednou praskne
tommy:-)
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AgentSvr 4. 11. 2006 22:22

Sakra ! A to jsem chtěl dodat, že se mohu mýlit a může to být naopak. Soletl jsem se. Takže TDD (jako T-mobile) má zatím pouze T-Moble a FDD je klasická varianta, kterou má zatím pouze O2.

To co jste tu napsali kluci jsem myslel, jen jsem to nedokázal vyjádřit písmeny...
AgentSvr
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vodafone-maniak 4. 11. 2006 22:57

[b]Zajímá mě: Když má český Vodafone licenci na UMTS do 1.1.2008, musí to do tohoto data spustit nebo může odložit spuštění na jiný termín?[/b]
vodafone-maniak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zekon 4. 11. 2006 23:07

Co všichni stále vidíte na videohovoru? U nás to zatím rok provozuje O2 a pokrytí se stále rovná nule. Zvuk při videohovoru je vážně děsný, srovnatelný s vysílačkou. Osobně jsem očekával mnohem víc. Zatím vidím výhodu 3G pouze na data a to zatím O2 nevyužívá.
V tuto chvíli je pro mě mnohem cennější (a rychlejší) EDGE (CDMA, 4G).
R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vodafone-maniak 4. 11. 2006 23:08

Dobře, ale dostane nějaké pokuty nabo sankce... Nebo nic ...?
vodafone-maniak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zekon 4. 11. 2006 23:26

Fíla: přesně tak. Zatím vede EDGE a to jen díky tomu, že je to přímo v telefonu. Jen nevím proč to u nás pochopil pouze t-mobile. Zrovna dneska jsem zjistil, že EDGE už mám i na chalupě. T-mobile, díky moc...
R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esquire 4. 11. 2006 23:58

Fíla: Ale to si VF nedovolí 3G nespustit, proto se pustil do partnerství s TMO. Sám by na to neměl v této době peníze, protože firma prochází už tak dost bolestnou restrukturalizací. Takže se neobávám, že by se VF nepodařilo spustit do 1.1.2008 Prahu pokrytou aspoň 50% signálu 3G sítě.
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a123b 5. 11. 2006 00:02

Ale Vodafone už musí mít nějakou síť vybudovanou. Přece ji budoval, než oficiálně oznámil, že nebude pokračovat ve výstavbě.
a123b
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků