O2 - Nenávratné půjčky

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Aleš P. 28. 10. 2006 19:24

Jak mnozí vědí (nebo pocítili na vlastní kůži,respektive peněženku),O2 se snaží přidáváním položek do faktury,případně neúčtováním poměrné části paušálu (ale rovnou celého) okrádat zákazníky.Pokud si toho všimnete,omluví se,že se stalo nedorozumění a další měsíc to zkusí znova.
Pokud si někdo myslí,že přeháním,tak na mě konkrétně už to zkouší 4 měsíce.Ale to jen tak na úvod.
Jestli jste sledovali komerčně akční zprávy (tv nova),tak jste viděli reportáž o tom jak O2 a t-mobile okrádají lidi,jenž jsou nuceni jim zadarmo půjčovat peníze i na několik let.
Zatím co t-mobile se rozhodl od 1.11.2006 nepožadovat zálohu na měsíční plnění od lidí,kteří nejsou v registru dlužníků (což oceňuji) od O2 nic takového nečekám.
Zálohy jsou ve výši měsíčního plnění,tedy od 150kč (mám na mysli tarif Pohoda,ale možná se pletu a u Staru se platí méně) po 3100 (tarif Diamant),takže O2 má bezúročně půjčenou obrovskou hromadu peněz.Jak v reportáži padlo,pokud máte u O2 zálohu např. 500kč 6 let,tak váš ušlý zisk je něco okolo 1500kč,pokud byste tyto peníze investovali na burze,nehledě na inflaci,která způsobuje,že ona pětistovka už nemá svou bývalou hodnotu,respektive kupní sílu.
Jak všichni víme,pokud si půjčíme peníze,musíme za to zaplatit (úroky),ale naopak to neplatí..
V reportáži byl dokonce člověk,který od O2 po 6ti letech odešel a O2 se vůbec nelíbí,že by mu měla něco vracet,asi mu to dá,ale nebude to přece honit,když na nich může ještě něco vydělat..

Co si o tom myslíte? Chcete svou zálohu zpět?

Mě už O2 přestává bavit..Asi jí brzo ukážu Obrázek
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Redaktor MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sandra 28. 10. 2006 19:38

Operátoři v ČR mi připadají jako taxislužby v Praze.
iPhone Xs :-*
sandra
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Dan Black 28. 10. 2006 19:50

Doporučuju přejít k Vodafonu-záloha 1000Kč vrácena po 6ti měsících formou dobropisu 8) (sleva ve vyúčtování), navýšení volací zálohy na 6000Kč z důvodu roamingu provedenou virtuálně (=nezaplatil jsem ani korunu)... :tleskani
BTW: Účet mám cca 800,- a ne vždy jsem zaplatil v termínu. :mrgreen:
Naposledy upravil Dan Black dne 28. 10. 2006 19:53, celkově upraveno 1
"Seznamte se... Mr. Black"
Dan Black
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aleš P. 28. 10. 2006 19:57

Fíla : Ano,díval jsem se (psal jsem)
A ty jsi očividně můj příspěvek ani nečetl celý.Jak jsem uvedl, t-mobile bude od 1.11.2006 požadovat zálohu jen od lidí,kteří jsou v registru dlužníků.
A právě problematiku záloh,které si operátoři nechávají po dobu smlouvy jsem už kdysi řešil s tommy:-)m.
Už tehdy jsem navrhoval řešení vrácení volací jistiny dobré platební historie vracel a také začít vracet ty zálohy,které O2 má zákazníkům podle doby trvání smlouvy,aby to pro ně nebyl taková šok.
Naposledy upravil Aleš P. dne 28. 10. 2006 19:59, celkově upraveno 1
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Redaktor MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod esquire 28. 10. 2006 19:59

ales76: Záruku mi O2 vrátil za 3 měsíce po uzavření smlouvy, takže u mě to bylo v pohodě. Jinak tu reportáž jsem viděl a není to na Nově poprvé, zdá se mi to jako až přílišné skandalizování a bulvarizování.
Mimochodem, chválím O2, že mi již několik měsíců vůbec neúčtuje MMSky. Děkuji, milý O2. : ) :tleskani
Naposledy upravil esquire dne 28. 10. 2006 20:02, celkově upraveno 2
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AgentSvr 28. 10. 2006 20:41

esquire : Můžu se zeptat jak je možné, že k této nestandartní situaci u tebe došlo ? O2 stejně jako TM vrací peníze až po ukončení smluvního vztahu pokud nenastanou nějaké dluhy.

Někomou neúčtuje MMS, někomu zase neúčtoval wap. Co se týče datových služeb, tak operátoři nějak účtování zrovna dnakrát nedodžují...
AgentSvr
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KarelMlha 28. 10. 2006 20:59

No, já jsem u T- mobilu přecházel z twistu na paušál asi před měsícem a půl v rámci akce, která tehdy byla a záloha činila 1,-Kč (musel jsem ji platit v hotovosti na prodejně, kde jsem přechod dělal) :mrgreen: . Dost mě ta výše vzala. Větší bych pochopil, ale platit korunu snad nemá ani smysl.
KarelMlha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Borry 28. 10. 2006 21:03

Tak se pridam. Me zalohu vratil O2 take po 3 mesicich od podepsani smlouvy. Mozna me maj radi :)
Borry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AgentSvr 28. 10. 2006 21:09

Fíla : O vrácení zálohy se myslím musí zažádat.

No, mě přišla výhružná SMS, že kredit v určitém časovém horizontu nebyl správně účtován a tak se omlouvají s tím, že mi data v hodnostě cca 12 tsíc doúčtují...Nic se samozřejmě nestalo :)

Borry : Nechápu, je to v rozporu s veškerou dokumentací, kde se o jednorázové záloze GSM zmiňují...
AgentSvr
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod š.ť.á.p.i 28. 10. 2006 21:10

No uvidime jak to bude, ja platil zalohu 1000kc a nerad bych se s tema prachama rozloucil.. Ale do vraceni mam jeste 2 mesice..
nokia 5110,3310,3510i,philips530,alcatel756, nokia n-gage,6230i,6630,6233,N73ME,6500slide,N78, 5530xm, 5800xm, C7, lumia 820, LG G Flex2, honor 9, huawei nova 5T
š.ť.á.p.i
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esquire 28. 10. 2006 21:10

AgentSvr: Záruku ve výši měsíčního paušálu mi opravdu vrátili. Ptal jsem se tehdy na infolince, kdy mi vrátí tuto záruku zpět, a vrátili mi ji do vyúčtování. Operátorka řekla, že se to nevrací automaticky, jak bych předpokládal, ale že si sám určuji, kdy si ji nechám vrátit. Prostě, že jen zaplatím fakturu o těch 150 Kč méně a záruka se tím vlastně vrátí. Znovu jsem se ujišťoval, zda bych pak neměl nějaký nedoplatek, ale byl jsem ujištěn, že ne. No a opravdu to tak bylo, v další faktuře žádná dlužná částka, ani záruka u Telefoniky O2. Šlo to úplně bez problémů po 3 měsících dobré platební morálky od podpisu smlouvy, dokonce i v těch informacích u smlouvy bylo napsáno, že záruka je vratná po 3 měsících dobré platební morálky.
Jak je to s vrácením složenkou nebo převodem na účet jsem nezjišťoval, takže to nevím, ale u mě to bylo takhle a v pohodě.
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Borry 28. 10. 2006 21:29

AgentSvr: uz u podpisu smlouvy mi bylo receno ze mi zaruku vrati za 3 mesice. Tezko rict proc ji nekomu vrati a nekomu ne.
Borry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aleš P. 28. 10. 2006 21:37

Zítra musím zase volat O2 linku,kvůli vyúčtování,tak to hned zkusím nějak udělat,aby mi ty peníze dali do přeplatku.Určitě se pochlubím,jak to dopadlo Obrázek
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Redaktor MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod esquire 28. 10. 2006 21:37

Borry: Přesně tak to bylo i u mě. A nebo ti, co jim ji ještě nevrátili, neví, jak o ni zažádat, tak si myslí, že tam musí být po celou dobu trvání smlouvy. Z tohoto důvodu mi přijde reportáž Novy jako dost klamavá, protože zdaleka ne všichni zákazníci ji u O2 mají. Navíc mi pobavilo, jak vypočítávali částku za záruku násobenou celkovým počtem zákazníků. To už bylo opravdu příliš. : )

ales76: Operátorka říkala, že ty jsi ten, kdo si rozhoduje o tom, kdy si záruku vybere. Prostě jen zaplatíš další fakturu sníženou o tu záruku a máš ji vybranou. Jak snadné. : )
Naposledy upravil esquire dne 28. 10. 2006 21:43, celkově upraveno 2
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Borry 28. 10. 2006 21:43

esquire: To mas pravdu, bylo to az moc. Mozna vazne doslo ke zmene podminek.
PS: Nova to dela casto
Borry
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků