SE K750i: Propojení k PC kabelem přes USB..

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tamasha 22. 10. 2006 16:13

SE K 750i: Propojení k PC kabelem přes USB... DRHNE TO!

Mám problém, že když k PC mobil připojím kabelem, tak tedy funguje... Už mi to načte pamětovku jako vyměnitelný disk, načte data, MyPhoneExplorer mi načte data taky, ale jakmile mobil odpojím (třeba i omylem) a zase připojím, tak mi MPE nenalezne mobil... Ikdyž je mobil zapojený kabelem k PC přes USB... Až po restartu systému mi MPE opět zahlásí nalezení mobilu.... Pokud je mi známo, tak pokud HW připojím přez rozhraní USB, tak není nutný restart... Ale bez restartu mi MPE mobil nenajde a pam. karta se ani nehlásí jako vyměn. disk... Kdo by veděl čím to může být, nebo cos tím udělat, nechť mi to prosím sem zdělí... Díky...
// ZMĚNA: Už NEJSEM TAMASHA, ale JSEM NAJJA... Profil (WWW).
Tamasha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joschka 22. 10. 2006 19:02

:arrow: Mám k800i a robil mi to isté. Keď som pripojil MT a zvolil režim telefón, všetko bolo OK. Keď som ho ale odpojil a neskôr som chcel zas pokračovať, komunikácia nefungovala.
Ale postrehol som, že ak hneď po zapojení MT do USB zvolím režim telefón, všetko je OK. Aj po opojení ide znovu pripojiť, len treba hneď zvoliť režim telefón, lebo po pár sekundách nabieha neviem aký driver a ten to blokne.
Joschka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tamasha 23. 10. 2006 20:40

Díky za radu, ale se nějak neorientuju.... Kde je nějký režim telefon? Myslíš v kontaktech?
// ZMĚNA: Už NEJSEM TAMASHA, ale JSEM NAJJA... Profil (WWW).
Tamasha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 23. 10. 2006 22:41

Ja uz pro jistotu mobil k PC pres kabel nepripojuju vubec. Zkousel sem to s nainstalovanym PC Suite, bez nej jen s ovladaci a porad je to silne nestabilni a kazdou chvilku to nefunguje. Vyresil jsem to nakupem ctecky pametovych karet pro kopirovani vetsiho mnozstvi dat (mp3) a bluetooth adapterem pro spravu telefonu. Sice jsem do toho asi dohromady 600 vrazil, ale za to mi to ted funguje vsechno a vzdycky :)
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod U_R_B_I_ 24. 10. 2006 12:12

ted akorát nechápu naco máš čtečku i bluetooth.nestačí jenom čtečka?hele a jak tak rychle se to přes tu čtečku posílá
U_R_B_I_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 24. 10. 2006 12:19

Bluetooth mam treba na synchronizaci kontaktu, psani sms primo z pocitace nebo treba pro dalkove ovladani pocitace :) Vystacil bych si jen s bluetooth, ale odesilani dat je strasne pomaly (cca 25 kB/s), u ctecky je to plus minus 200 kB/s
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joschka 24. 10. 2006 15:43

:arrow: janalan - po zapojení mobilu do USB nabieha na displeji telefónu ponuka na výber z dvoch možnosťí prenosu:
- režim telefón
- prenos dát

Tak tam treba zvoliť režim telefón, lebo inak to asi nerozchodíš.
Mne to tak ide na mojej k800i a skúšal som to aj na w810i a w300-úspešne. Všetko je to to isté a aj ďalšie typy budú mat asi ten istý princíp.
Joschka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deleted user 24. 10. 2006 15:57

2 Joschka> U K800 ano, jelikož podporuje USB Mass Storage - to ovšem pro K750, kterou se toto téma zabývá, neplatí.
Deleted user

Odeslat příspěvekod Tamasha 24. 10. 2006 19:23

Jj asi si taky koupím čtečku karet... je to prej fakt lepší! Ale hlavně taky koupím větší kartu... Minimálně 512! Páá...
// ZMĚNA: Už NEJSEM TAMASHA, ale JSEM NAJJA... Profil (WWW).
Tamasha
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků