Moja dnesna komunikacia so spolocnostou Orange

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sancho 17. 10. 2006 19:24

Vazena pani Podhradska, vazena spolocnost Orange.

Vasa spolocnost si zo mna dnes spravila velmi neprijemny zart, ktory ma presvedcil, ze nasa dalsia spolupraca uz nebude mozna.

Kontaktovali ste ma (konkretne pani Podhradska) o 14:12 a odpovedali na moju otazku kde mozem zariadenie Orange SPV M3100 vidiet nazivo. Vasa operatorka ma instruovala (ako z prilozeneho mailu vyplyva) do predajne na Prievozskej 6/A. Zariadenie malo byt, podla telefonickeho rozhovoru, dostupne aj na odskusanie, nie len na pozretie.

Do predajne som sa dostavil o 3 hodiny po rozhovore. Prekvapeny predavac sa ma spytal, kto ze mi len poskytol tuto informaciu, ze ved zariadenie sice mali, ale ze uz si ho niekto vyzdvihol a tym padom mi ho, samozrejme, nemoze ukazat. Jediny kus je vo vitrine a ten mi nemoze (z nespecifikovaneho dovodu) zapnut a ukazat.
Vysvetlil som mu, ze mi o mesiac konci akcia a ze na podobne zariadenie cakam uz 2 roky a ze by som ho velmi rad videl nazivo, kym zan vyplatim viac ako 10 tisic korun. Bol som sklamany, ze napriek tomu, ze ma priamo Vasa spolocnost do predajne poslala, zariadenie neuvidim.

Na moj zjavne nevesely pohlad odpovedal ponukou, ze mi ho moze nezavazne objednat a ja si ho budem moct pozriet. Pricom objednavka ako taka ma k nicomu nezavazuje a mozem zariadenie odmietnut, ak sa mi nebude z nejakeho dovodu pozdavat.

Neviem si celkom presne predstavit situaciu, ze si dane zariadenie objednam a niekto mi ho spusti pred tym, ako si ho vyzdvihnem. Toto sa vlastne malo stat u Vas na predajni, ked ste ma tam dnes poslali. Pripominam, ze sa nejedna o bezny telefon, je to komunikator s operacnym systemom a teda moznosti nastaveni daneho zariadenia daleko presahuju bezne mobilne telefony.
Nejaky nic netusiaci zakaznik si objednal zariadenie, ktore by som mu ja nastavil, poprechadzal, otestoval. Zakaznik tak vlastne dostane do ruky pouzity pocitac, ktory uz niekto pred nim ponastavoval a s velkou pravdepodobnostou nie prave tak, ako on chce.
Ste na tom skutocne tak zle, ze si nemozete dovolit jeden plne funkcny kus zariadenia dodat na kazdu predajnu podobne, ako tam dodavate ine telefony?

Potesil som sa, ze po tyzdni cakania a zhanania teda budem mat istotu, ze ho aspon uvidim.
Tak som sa spytal, ci mi moze tu objednavku dorucit aj na inu predajnu, kedze jednu z Vasich pobociek mam rovno pod svojou pracou.
To sa, samozrejme, nedalo. Bud si ho pridem pozriet na Prievozsku, alebo nic.

Tak som si povedal, ze mi to stoji za tu cestu a suhlasil som.
Na to sa ma predavac spytal, kedy mi konci akcia (povedal som mu to 2 vety pred tou otazkou). Ked som mu oznamil, ze o mesiac, tak mi povedal, ze tak to bohuzial nebude mozne, lebo ze kym mi trva akcia, nemoze mi zariadenie objednat.
Rozdiskutovali sme moznost objednat ho nezavazne na moju priatelku, ktora bola v predajni so mnou, ale presne vtedy som si povedal, ze stacilo.

Cakal som na podobne zariadenie dlho, Vasa spolocnost nebola schopna reagovat na poziadavky a podobne zariadenia (SPV C700) prisli na slovensky trh az ked uz boli moralne zastarale. Aj v pripade tohoto zariadenia mi sam predavac oznamil, ze ste podcenili trh a ze ziadosti o zariadenie vyrazne prevysili pocet, ktory viete dodat.
Prehanate ma do predajne, potom mi slubujete objednavku, ktoru ale nemozete uskutocnit a nakoniec mam riesit nejaku neuskutocnitelnu objednavku na meno mojej priatelky, len aby som si obzrel tovar, ktory chcem zakupit?

Stacilo.
Priamo predavacovi som oznamil, ze to uz nemienim podstupit.

Bohuzial, vdaka Vasmu velmi neustretovemu pristupu som sarozhodol, ze napriek tomu, ze som so sluzbami a produktami ako takymi spokojny, prejdem ku konkurencii.
Ta ma s podobnymi zariadeniami viac skusenosti (T-Mobile MDA Vario, teraz MDA Vario II) a su schopni reagovat na moje poziadavky bez falosnych objednavok a natahovania sa.

Znamena to, ze kedze mi zostava presne mesiac do ukoncenia akcie je najvyssi cas pausal u Vas zrusit. Nebudem sa ani natahovat s nejakym prenesenim cisla. Svojich obchodnych partnerov budem s radostou informovat a strastiach, ktore som vdaka Vasej spolocnosti podstupil a aj o dovodoch, preco som od Vas presiel ku konkurencii. A predpokladam, ze to zavazi aj pri ich rozhodovani o dalsom pokracovani v spolupraci s Vasou spolocnostou.

Je mi luto, ze 8-rocny obchodny vztah sa konci na takej banalite, akou je jedno zariadenie. Ale ak nie ste schopni zabezpecit ani tak trivialnu vec, akou je telefon, asi ani nema zmysel zamyslat sa nad ostatnymi produktami.

S pozdravom a podakovanim za to pozitivne, co ste mi pocas trvania vzajomnej spoluprace poskytli sa s Vami lucim.

Robert K...
sancho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Spizy 17. 10. 2006 22:13

Zaujimave,to fakt kasle ORANGE na kazdeho(cest vynimkam)zakaznika?A pritom,je to najvacsi operator na slovensku...No,myslim ale ze pri takomto pristupe to dlho nebude...Co na to povedat,len asi tolko,ze TO JE UZ SILA...Ece,ze nemam ten (nenadavame) ORANGE.

edit atomic_8
S.
Spizy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.uwe 18. 10. 2006 01:31

aj toto bola jedna z veci preco som uz 4 roky u konkurencie
HTC Desire
Nokia E51, E52
Nokia LD-4W + Sygic mobile 09
dj.uwe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atomic_8 18. 10. 2006 05:39

No ja mam 2 pausaly v Orangi a 2 v T-mobile.
A je jednoznacne, ze kto a ako sa stara o zakaznokov.
(samozrejme, ze T-mobile lepsie)
K tomu listu - prisla aj odpoved???

Predpokladam, ze sa aj tak nic zvlastne nestane a dostanete odpoved v zmysle, ze rozhodnutie je len na Vás.
exModerátor diskusného fóra MobilMania

HTC Touch HD, Nokia N95 8GB, Dell XPS 1330, SE Xperia X10
atomic_8
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JaSom 19. 10. 2006 15:17

Tak na toto mi neda nereagovat. Presne je popisane v tom liste co sa stalo mne iba z trochu ineho uhlu. Tiez som si zakupil od Orange toto zariadenie. Kedze som doteraz pouzival predchodcu MDA Vario (kupene za plnu ceny v ceskom T-mobile, lebo to vychadzalo menej penazi ako v SK T-mobile a este s cestinou a prislusenstvom) a ani som po skusenostiach predtym neratal s tym, ze by bolo mozne ho niekde vidiet dopredu zapnute tak som nemal tuto ambiciu. Na info linke mi povedali, ze ho nikde v BA fyzicky nemaju a najlepsie si ho je rovno objednat niekde na predajni. Tak som tak aj urobil. Dohoda bola, ze ked ho budu mat mi zavolaju a ja pre neho pridem. Cakal som 4 dni a ked som na ten 4 den isiel okolo spytal ci ho uz maju. Mali ho uz a samozrejme hrali prekvapenych, ze predsa uz ho maju 2 dni a nechapu ze mi nedali vediet. Ked som ho vybalil bola z neho strhnuta ochranna prepravna folia, bol uz naistalovany a v historii hovorov boli telefonne cisla. Ich reakcia bola, ze asi ho niekto z nich predvadzal zakaznikovi, ktory mal zaujem ho vidiet. Na otazku ci je Orange na tom tak zle, ze im nemoze dat predvadzaci kus som nedostal odpoved iba pokrcenie ramenami. Tak isto reagovali na moju poznamku, ze preco mam platit plnu sumu, ked vlastne ide o predvadzaci kus.... Naozaj mi to pride neseriozne o to viac, ze to bol kus, ktory som si priamo musel objednat a nie nejaky co maju normalne skladom.... Nic mu nastastie nie je, ale je to od nich nekorektne. Doteraz neboli taketo zariadenia schopny ani len dodavat a teraz maju iba na objednavku. A bola to pomerne vacsia predajna v obchodnom centre...
A este jedna vec. Osobne mi nevadi, ze OS nie prelozeny do SK, lebo keby bol, tak nutnych upgradov firmawaru by som sa v zivote nedockal, ale ak si pozriete obrazok SPV M3100 na ich strankach http://www.orange.sk/private/phones/phone_1801.dwp, tak z toho obrazka to vyzera, ze je to prelozene... Neviem na co je taketo zavadzanie dobre...
JaSom
Junior

Odeslat příspěvekod ge-force 20. 10. 2006 20:27

no ja mam zase iny problem.. pred 4 tyzdnami som presiel z orange internet maxi na orange internet expres...podpisom novej zmluvy... tak som sa ich spytal , ci mi daju 3G kartu.. oni ze nie, ze mi kurier dovezie do 5 pracovnych dni.. 4 tyzdne a nic.. stale frcim iba na EDGE.. nenavidim ich!!!
ge-force
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod borizz 20. 10. 2006 21:31

to ge-force: Tak zavolaj fakturantovi a opytaj sa ho co je vo veci...
Sony Ericsson P1i (Elena) + HPM-82 + Sony EX71SL + 1GB M2
Sony Ericsson M600 (Lili) White Edition + 512MB M2
Ericsson T65, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson K700i
borizz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stano.mania 20. 10. 2006 21:47

Ja som v T-Mobile a jeden menší paušál mám aj v OR, ale tiež čakám, že keď mi skončí, buď ho zruším, alebo prejdem s číslom najradšej k tretiemu operátorovi.
Zo skúseností vidím, že obaja majú monopolné taktiky, jeden viac v tomto, druhý v inom a dovolať sa pravdy a seriózneho reišenia je často nemožné... Operátori na linkách kotkodákajú naučené formulky, vyťahujú modelové reišenie, ktoré dostali na kurzoch a baviť sa s niekym medzi štyrmi očami v prípade komplikovanejších situácií a reklamácií, tak to je na SLovensku nemožné...
Žiaľ, podobné taktiky majú všetci MONOPOLISTI, včítane T-Com, SPP, Elektrárne...
Kam to smeruje, či aj únia je taká, zakázník je len číslo? Ako v base? Či aj horšie?
stano.mania
Junior

Odeslat příspěvekod aquila 20. 10. 2006 22:28

ono nas duopal si aj tak zo zakaznikov strielaju :)

prechodm z pomaranca k ruzovym a vice versa clovek malokedy nieco ziska.

inak ohladne odskusania, to dost odvisle od predajne. mne to nechali vyskusat aj u tecka este mda vario (a to ani nie som ich zakaznik) a aj u pomaranca m3100 (tiez 8 rokov ;) ).
aquila
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JaSom 20. 10. 2006 23:29

to aquila: mozno ti dali vyskusat prave ten moj co som si ho musel najprv objednat aby mi ho predali a este si aj zistit, ze ho uz maju fyzicky :lol:
JaSom
Junior

Odeslat příspěvekod ufonka 21. 10. 2006 13:27

" Vasa operatorka ma instruovala (ako z prilozeneho mailu vyplyva) do predajne na Prievozskej 6/A. "
Kde je ten mail?
ufonka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pendo 21. 10. 2006 14:35

Ja len tolko k tejto teme...
V skusani je to u Orange naozaj problem, ale urcite ma zakaznik pravo si pred kupou vyrobok odskusat, alebo mu ho musi predavajuci predviest. Ak sa nemylim, je to aj v zakonniku. Nemaju tam predvadzacie kusy (pokial viem, tak ani T-Mobile nema), takze to riesia takymto sposobom - na kusoch, ktore su uz na predajni urcene zakaznikom. Je to vsak lepsie, ako nic. Kto za to cele moze, neviem posudit...
-> JaSom: Keby spravili MasterReset, tak ani nezistite, ze bol pouzity. Foliu tiez nema kazdy kus. Kolko je takych veci, ktore predtym boli pouzite a ani o tom nevieme... Napr. v elektodomoch... Pravidelne obmienaju vystavene kusy a sup ich spat do krabice na predaj. Tiez sa mi stalo, ze som si takto kupil pouzity kus. Ale neriesim to, bol v poriadku bez znamok poskodenia a mam 2 roky zaruku.
->sancho: Vyzerate byt odbornik na Smartphony, ale tvrdit, ze C700 je "moralne zastarala", by som si nedovolil. Predsa len je HSDPA ready, s cim sa ani teraz nemoze pochvalit vela telefonov (vyrobcov) - zatial je na tom dobre iba Samsung: http://www.mobilmania.sk/Bleskovky/AR.asp?ARI=7098 Tu na mobilmanii sa pisalo, ze u "susedov" sa zacala predavat len minuly mesiac: http://www.mobilmania.sk/Bleskovky/AR.a ... 5&CAI=2097
Pendo
Junior

Odeslat příspěvekod JaSom 22. 10. 2006 00:26

to Pendo: to mi je samozrejme jasne. Moja debata s predavacom na tuto temu skoncila mojou hlaskou, ze mi nevadi ani tak, ze ho niekomu predvadzali a nechali skusat (ten dotycny to urcite privital) ale ze som sa o tom dozvedel. Nech to tak robia, ked nemozu inak, ale nechcem o tom ako zakaznik vediet. Aspon tolko roboty by si dat mohli... A sorac, je rozdiel ak si beriem nieco s vedomim, ze to na predajni mali skladom ihned k odberu a bolo to tam nikto nevie ako dlho a je rozdiel prist do predajne raz, musiet si ten jeden kus co xces objednat, potom na neho cakat a nakoniec si ist pre neho na 2x do predajne a zistit, ze namiesto toho aby mi ho hned odovzdali ako im prisiel, tak ho este niekolko dni pouzivali na predvadzanie a ani sa neunuvali mi zavolat, ze uz ho pre mna maju...
JaSom
Junior

Odeslat příspěvekod Mintro2 28. 10. 2006 09:01

Zlatej Vodafone!
Mintro2
Junior

Odeslat příspěvekod xmindox 28. 10. 2006 20:33

Ja si neviem predstaviť že prídem do predajne a vyskúšam si mobil. Načo. V živote som nepočul že si môžeš pozrieť telefón len tak
NA ČO MÁŠ RECENZIE!!!!!!!
xmindox
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků