EL71 - rady a dotazy

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod McZerro 20. 9. 2006 20:34

sem pište dotazy na tenhle mobil. Já nebo někdo ostatní se vám pokusíme odpovědět a poradit :wink: nebo pokud někdo znáte dobré stránky s tématama, animacema nebo tapetama pro tenhle mobil tak to sem taky můžete hodit :wink:

PS: doufám že to moderátoři nesmažou a možná by bylo pěkné dát to jako důležité ať se to nepropadne někam do zapomění :)
-Vykouřená cigareta zkracuje život o 2 minuty. Vypitá flaška rumu zkracuje život o 4 minuty. Pracovní den zkracuje život o 8 hodin.
-Chovej se k lidem tak jak bys chtěl, aby se ty ku*vy chovaly k tobě
-Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.
McZerro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 20. 9. 2006 20:42

Jako poslední téma k EL71 tohle nechám. Odkazy na animace pro mě za mě klidně, ale ať tam není warez.

http://animation320x240.wz.cz/
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 10. 2006 16:24

No už se to téma dost propadlo...
Teď k věci: u mojí EL71 jsem zjistil že pokud odemykám klávesnici pomocí kombinace červeného tlačítka a levého kontextového tlačítka, tak při zmáčknutí toho červenýho problikne led dioda (na nějakou milisekundu). Je to chyba FW, má někdo taky takové poznatky? Řekl bych, že s takovou mi ta dioda brzo zhoří.

PS: Neblikne to pokaždé, jen když chvíli (asi po 30 sekundách a více) po zamčení odemykám klavesnici. Je to poznat když jste ve tmě, za denního světla to není tak vidět.
anonymni

Odeslat příspěvekod McZerro 6. 10. 2006 19:33

člověče zkusil jsem to a taky mi to dělá :? ale nikdy před tím jsem si toho nevšim, u mě je to dost slabé a všiml jsem si toho jen když jsem se soustředil... možná to nová verze FW zpraví. A diody bych se nebál, dioda není žárovka :wink: (vím o čem mluvím, aktivně dělám do elektroniky)
-Vykouřená cigareta zkracuje život o 2 minuty. Vypitá flaška rumu zkracuje život o 4 minuty. Pracovní den zkracuje život o 8 hodin.
-Chovej se k lidem tak jak bys chtěl, aby se ty ku*vy chovaly k tobě
-Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.
McZerro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave30 7. 10. 2006 13:07

Neviete niekto kde sa da zohnat redukcia na 3,5mm jack?Dik.
dave30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod McZerro 7. 10. 2006 13:24

nevím kde se dá koupit (taky mě to zajímá) ale dala by se velice snadno udělat z tohodle. Akorát nevím kde se dá ten kabel koupit :?
-Vykouřená cigareta zkracuje život o 2 minuty. Vypitá flaška rumu zkracuje život o 4 minuty. Pracovní den zkracuje život o 8 hodin.
-Chovej se k lidem tak jak bys chtěl, aby se ty ku*vy chovaly k tobě
-Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.
McZerro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 10. 2006 14:56

McZerro píše:... u mě je to dost slabé a všiml jsem si toho jen když jsem se soustředil... možná to nová verze FW zpraví. ...a/quote]

Dík, je to dost slabý, ale trochu mě to u novýho telefonu zarazilo. :shock:
Taky sem vykoumal, že když začnu hodně rychle listovat v nějakým seznamu 2. úrovně (třeba ve Zprávách, anebo v Organizéru), tak začne kurzor lítat z jedné položky na druhou sem tam - nesystematicky. Docela zábavnej bug (trošku zdržuje). Kdybych neměl novej mobil, tak bych si tam nahrál novej FW, ale radši to riskovat nebudu. Do servisu se mi to jenom kvůli tomu dávat nechce. :D

EDIT: prodává se tady:
http://www.1m.cz/detail/2728/benq-sieme ... sic-cable/
http://www.nejlevnejsiobchod.cz/?akce=d ... 49&lang=cz
anonymni

Odeslat příspěvekod McZerro 8. 10. 2006 15:40

ano to s tím kurzorem mi dělá taky, ale i když to vypadá že skáče na kterou položku ho napadne tak to není pravda, nakonec ti zůstane přesně tam kde chceš :wink: ale taky to nechápu, jsou to sice všechno jen nepodstatné detaily které na funkčnosti nic nemění ale přezto by nemusely být :?

a ten kabel je nehorázdně drahej :shock: já čekal cenu tak 200 max. 300Kč.... pokud by mi někdo našel hodně levný konektor pro EL71 tak jsem ochoten rozebrat své sluchátka a udělat návod na redukci pro 3,5 jack :wink:
-Vykouřená cigareta zkracuje život o 2 minuty. Vypitá flaška rumu zkracuje život o 4 minuty. Pracovní den zkracuje život o 8 hodin.
-Chovej se k lidem tak jak bys chtěl, aby se ty ku*vy chovaly k tobě
-Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.
McZerro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 10. 2006 17:16

Bohužel jsou to jediný 2 obchody, který jsem v ČR našel (a to jsem použil 5 vyhledávačů). Ty ceny jsou dost přemrštěný a dolů to nepůjde. Něco podobného je tady: http://mobilforum.mobilmania.cz/viewtop ... &start=all

Taky jsem dneska přišel na to (díky mini-recenzi na MM), že se dá lampička zapnout pomocí dlouhého držení tlačítka pro foťák (jupí :D).
anonymni

Odeslat příspěvekod Carismatico 8. 10. 2006 18:27

Nevim jestli jste to uz videli ale nasel jsem tam adapter na 3,5 mm

http://www.1m.cz/detail/1343/benq-sieme ... -ef91,-s8/
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 10. 2006 18:43

To bohužel nepůjde protože je jenom 10 pinový, i na obrázku je vidět jiný tvar než mají konektory pro EL71 a taky není uveden v podporovaných telefonech, a ani dole na obrázku, ve fialové oblasti, není tento typ uveden-kolonka EL je prázdná. Škoda.

EDIT: Našel jsem tohle (má 12 pinů a podporují to x75ky, takže by to mohlo jít): http://www.i-obchod.cz/product.asp?productid=6789
anonymni

Odeslat příspěvekod remaxik 9. 10. 2006 07:50

Chci se zeptat vy jako majitele EL71 jste urucite slyseli o E71 a chci se zeptat který z tech dvou by jste mi spise doporucili a v cem se lisi krome provedeni, radia ?
Duncall->Aklcatel OT DB->Phillips Savy->5110->3310->M35i-> GD35->S M55->SE k500i->Rokr E1->V360->T230->2610->5610 XM->6234->K750i->KP500->5800->Sam. Jet->6300->S Wave->HTC Desire S
remaxik
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 10. 2006 18:41

Oba jsou to velmi stylové telefony. E71 má navíc rádio (bez RDS) a větší kapacitu baterky. Oproti EL71 mu chybí přisvětlovací dioda (foťák je identický) a EL71 má přímý přístup do mediaplayeru pomocí 2 spec. tlačítek. Jinak je to úplně to samý - stejný mobily v různých obalech.
U obou není v balení paměťovka, ale u E71 jsou navíc stereofonní sluchátka a handsfree. E71 je (pro mě trochu nepochopitelně) o 1.000,- Kč levnější jak EL71.

A který koupit? To je pro mě velmi těžká otázka, já jsem dost spokojený s tou mojí EL71 a ani mi nevadí nabíjení každý druhý den. Rádio nepotřebuji, protože mám plnou paměťovku hudby. Moje volba by byla opět stejná, i když je EL71 dražší.

PS: Tenhle mobil jsem měl vyhlídnutý od května a i když mi ho hodně lidí rozmlouvalo, tak jsem vydržel čekat do září (jediný důvod proč jsem se těšil na začátek školního roku :D ).
anonymni

Odeslat příspěvekod McZerro 9. 10. 2006 19:16

leto: jj přesně tak bych o viděl :tleskani jen bych dodal muj nazor. E71 je větší, je ale klasické konstrukce takže není obava jak se za pár let bude chovat (EL71 se třeba trochu rozšoupe). Nevím kde má E71 slot pro kartu ale EL71 ho má trochu blbě za baterkou. S tou výdrží... to bych neřešil mě je to jedno :mrgreen: a asi bych zase šel do EL71 (i diky těm dvěma tlačítkům pro media player- fakt dobrá věc) ale napřed bych si E71 rád ošahal
-Vykouřená cigareta zkracuje život o 2 minuty. Vypitá flaška rumu zkracuje život o 4 minuty. Pracovní den zkracuje život o 8 hodin.
-Chovej se k lidem tak jak bys chtěl, aby se ty ku*vy chovaly k tobě
-Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.
McZerro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 9. 10. 2006 19:38

E71 ji má bohužel taky pod baterkou.. Tenhle přístup nechápu. - První Siemensy se slotem (SX1, S65, pak CX75) ho měly normálně přístupný (třeba u syst. konektoru na spodní straně) a teď ho strkají pod baterku..

http://f3-net.net/pictures/fotky/e71/image16.jpg - z galerie
ConPower
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků