Tarifofóbie x Paušálofóbie

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pixar 21. 9. 2006 09:07

dalsi nesmyslna diskuze.....
Pixar
Junior

Odeslat příspěvekod Asspenn 21. 9. 2006 09:08

Leto: Anoli to asi myslí tak, že by u tarifů Nabito bylo možné volat, posílat SMS, datovat (hrozný slovo) atd., přičemž od předplacenky by se to lišilo tím, že u post-paidu by operátor za to, že má po nějakou nasmlouvanou dobu garantovaný příjem od zákazníka, poskytnul lepší ceny než u pre-paidu.

Vlk: Je to obojí asi to samý, jen jinak vyjádřeno. On i ten paušál je vlastně tarifikovaný, protože jde o částku dělitelnou konkrétním počtem minut což dává sazbu za "volnou" minutu. Tam, kde se nad volné minuty ceny lišily podle volání do jednotlivých sítí a ještě navíc ve špičce a mimo špičku, byl ten rozdíl viditelnější, poslední dobou se stírá.
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kyselak 21. 9. 2006 10:17

Přesně to je ten důvod udělat takovou reklamu,aby se o ní hodně diskutovalo.A připadá mi,že všem těm co se tak nezdá je jediný důvd a to,že mají jiného operátora a ten jim takovou výhodu jako jsou nabité tarify nenabízí.Přejděte k vodafonu !!!!!
kyselak
Junior

Odeslat příspěvekod Vlk 21. 9. 2006 10:20

To si nemyslím. Já jsem u Vodníka, ale na Nabito nejdu, stačí mi Vodkarta, volám málo a z toho dost po síti...
Vlk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esquire 21. 9. 2006 10:49

kyselak: Nabito je dobré hlavně v tom, že už konečně nejdou všechny SMS nad rámec paušálu, ale jsou již v něm obsažené. To u starších tarifů nešlo a člověk mnohdy dost zbytečně přeplácel paušál. V tomhle směru je Nabito velmi dobré.
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vlk 21. 9. 2006 10:56

Je to v podstatě prepaid s minimální platbou a službami kromě volání a SMS účtovanými zvlášť.
Vlk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kyselak 21. 9. 2006 11:12

esquire:Přesně,tak odečitá se jak za volání,tak sms.
kyselak
Junior

Odeslat příspěvekod ondrej.peroutka 23. 9. 2006 14:07

Vodafone má poslední dobou čím dál blbší reklamy!!! Nejdříve 6 kilo sms a teď mam mít ještě "tarifobii". Kdo na takový keci chodí! Jsem si myslel, že Oskar s příchodem Vodafonu změní na "normálního operátora" jako třeba O2 nebo T-Mobile, ale je to pořád stejný a trapně "vtipný" Oskárek.
Sony Ericsson K750i; O2 Pohoda Simple
ondrej.peroutka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 25. 9. 2006 09:18

Ono je vůbec divné nabízet někomu s " tarifofóbií " tarif.
To je jako někomu kdo má strach z výšek nabízet skok padákem.
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod esquire 25. 9. 2006 10:16

ondrej.peroutka: Tvé problémy s tím, jaké reklamy má operátor, bych opravdu chtěl mít. :roll:
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Well-being 25. 9. 2006 10:41

Tarif, resp. paušál nemám proto že bych měl fóbii z tarifů, ale proto že volání z předplacenek všech tří operátorů s využitím všech akcí mě přijde levněji, než s jakýmkoliv tarifem.
~ dubium est initium sapientiae ~
Well-being
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zekon 25. 9. 2006 11:21

Well-being píše:volání z předplacenek všech tří operátorů mě přijde levnějid/quote]

A to máš tři telefony, nebo prohazuješ SIM? Cena telefonu 3x je taky nějaká položka. Pak tě to moc levně nevyjde. Ono to sice hezky vypadá, že za hovor platíš o cca 2Kč méně, ale telefon tě stál nějaké peníze. Proto neřeším, jestli bych mohl ušetřit cca 100Kč/měsíc když si každý rok koupím tel. za cca 15tis.
R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crashpc 25. 9. 2006 12:02

taky mi to motá hlavu. z reklamy sem to pochopil - že lákaj na paušální tarify ale když to vemu přesně tak tarif je kolik platíte za konkrétní úkony s GSM a paušál je typ platby! myslim že to opravdu může lidi mást. doteď to pro mě byla sranda - buď sem měl Goučko nebo paušál, teď budu mít TARIF :lol: to je hrozný slovo....
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Junior

Odeslat příspěvekod Aleš P. 25. 9. 2006 12:06

Zekon : Jak jsi to myslel?
Zekon píše:Proto neřeším, jestli bych mohl ušetřit cca 100Kč/měsíc když si každý rok koupím tel. za cca 15tis. /quote]

Jako jeden telefon nebo 3 telefony??
Ale to je jedno,já mám třeba (i well-being,nevím) 1 hlavní číslo v jednom telefonu a tu SIM neměním.A pak mám druhej telefon (SE T630),kde prohazuju T!P RELAX,Odepiš a Go a když potřebuju brnkout na t-mobile linku tak i SIM z modemu.. (Ten telefon a ty SIMky pochopitelně nikam s sebou netahám,mám to doma)
A někdo (třeba já) bere telefony jako svoje hračky a klidně si každej rok koupí novej model a starší přenechá někomu v rodině,mám možnost mobil+ a přemýšlel bych klidně o Vánocích o nové hračce (K800i nebo W710i)..Ale jen jako doťáky od O2 8)

Mimochodem,mě se ta nová reklama od Vodafone celkem líbí.
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Redaktor MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Well-being 25. 9. 2006 13:23

Pro Zekona a Aleše76: Každá simka má svůj mobil. Mám jedno hlavní číslo které je v dobře vybaveném mobilu a ostatní v jednoduchých a levných telefonech. Není to žádná mimořádná zátěž, takový mobil se dá dnes koupit za cca 14 stovek. Úspory za volání nejsou 100 Kč, ale několik stovek za měsíc.
~ dubium est initium sapientiae ~
Well-being
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků